This site is owned and third-party cookies.
If you continue with us, we understand that you accept our use of cookies.

Co nowego?

Internet rzeczy

singing_oak

Member
Co sądzicie o zamawianiu elektroniki (czujniki i przekaźniki AC/DC) z Chin bezpośrednio od producenta bez pośredników?

Dostęp do tanich części ułatwia prace nad systemami internetu rzeczy, lepiej byłoby zapłacić polskiemu producentowi ale niestety w Polsce produkcja tego typu się nie opłaca. Taka jest moja opinia.

Na bezpieczeństwie danych się nie znam perfekcyjnie, mam tylko wiedzę ogólną, siedzę bardziej w uczeniu maszynowym, uczeniu głębokim i internecie rzeczy.

singing_oak

Member
Próbki zostały już przetestowane, chodzi mi o ujęcie polityczne. Czy warto iść w globalizację i handel z państwem totalitarnym, państwem które wystawia certyfikaty jakości swoim obywatelom, buduje ekologiczne miasta na pustkowiach a przede wszystkim kara śmierci jest tam narzędziem politycznym. Chiny są specyficzne, tam za pomoc osobie poszkodowanej w wypadku można mieć sprawę cywilną w sądzie od tej osoby. Praca tam trwa dokładnie 8 godzin, ponieważ przy tak dużej populacji ciężko inaczej byłoby zapewnić wszystkim pracę.
W Europie jednostka ma większą wolność, może sobie manifestować jak Żółte Kamizelki we Francji.

Co myślicie o takiej koncepcji?

Mam smartfona na którym mam zainstalowaną aplikację służącą do weryfikacji tożsamości.
Idąc ulicą mam dostęp do swojego segmentu internetu rzeczy z dowolnego ekranu dostępnego w mieście o ile wyrażę na to zgodę przy pomocy smartfona.
Mogę na takim ekranie odczytać dane dotyczące domu, samochodu czy pracy.
Dane na ekranie są w pełni spersonalizowane i dostosowane do stref prywatności w mieście, gdy idę ulicą to wyświetlam przykładowo tylko dane dotyczące bezpieczeństwa domu a gdy w centrum handlowym to aktualną listę zakupów.
Mogę ustawić dowolnie co kiedy i gdzie wyświetlać.

Dane pozostają prywatne ponieważ ekran uzyskuje tylko jednorazowy token do serwera, gdy telefon wykryje oddalenie się od ekranu po GPSie przesyła informację na serwer który usuwa token i tym samym dostęp z poziomu ekranu, ekran w mieście pobiera tylko i wyłącznie dane które deklaruję że może w danym miejscu pobrać z serwera.
Po sygnale GPS telefonu serwer określa które dane są dozwolone.
Za używanie ekranu płacę przy pomocy kryptowaluty opartej na DAGu, ten rodzaj kryptowaluty wyklucza pobieranie przykładowych 30GB danych o wszystkich transakcjach jak to było w czasach blockchaina. Transakcja zachodzi pomiędzy portfelem kryptowaluty na serwerze a portfelem ekranu.

Ostatnia edycja:

Do góry