This site is owned and third-party cookies.
If you continue with us, we understand that you accept our use of cookies.

Co nowego?

iPhone 11 cena nowego smartfona zwala z nóg!

P

Piotr Pawlak

Guest
Koncern Apple zaprezentował swój nowy smartfon – iPhone 11. Wśród ekspertów rozgorzała dyskusja. Jedni są zadowoleni z nowinek zaproponowanych przez amerykańskiego giganta, a inni wręcz przeciwnie. Wiele kontrowersji budzi z pewnością cena nowego „cacka”.

Pierwszą, a zarazem największą zmianą, jaką da się dostrzec w nowym smartfonie jest jego aparat. Apple po raz pierwszy zaprezentowało aparat, który wykorzystuje więcej, niż jeden obiektyw. Matryca w iPhone 11 ma rozdzielczość 12 megapikseli. Smartfon posiada dwuobiektywowy aparat. Pierwszy z nich szerokokątny wyposażony jest w optyczną stabilizację obrazu. Drugi (ultraszerokątny) zapewnia 120-stopniowe pole widzenia. Co ciekawe, możliwy będzie także dwukrotny zoom optyczny.

Sztuczna inteligencja w aparacie


Firma Apple zadbała o to, by dużą rolę odgrywała sztuczna inteligencja w aparacie iPhone 11. To rozwiązanie, które konkurencja wprowadziła już jakiś czas temu. Aparat za pośrednictwem algorytmów sztucznej inteligencji ma rozpoznać, co fotografujesz. W stosunku do tego dobierany będzie chociażby odpowiedni tryb – sportowy, czy portret.

Oprócz tylnego obiektywu zmieniono również przedni aparat. W nowym smartfonie amerykańskiego giganta przedni aparat to szerokokątna jednostka o rozdzielczości 12 megapikseli. Aparat będzie mógł nagrywać w slow motion oraz 4K.

O ile zmiany w jakości aparatu są niepodważalne, to sam wygląd obiektywów budzi wiele kontrowersji. Wygląda to po prostu dziwnie. Apple również nic sobie nie zrobiło z krytyki użytkowników odnośnie przedniego panelu smartfona, a konkretnie zestawu czujników. Nadal posiadają one duży rozmiar, który na tle konkurencji wygląda niczym z minionej epoki.

Dłuższy czas pracy na baterii w iPhone


Smartfon posiada też rzecz jasna odnowione „serce”, za jakie należy uznać procesor. Nowa jednostka to Apple A13 Bionic. To układ nowej generacji, który z pewnością, jak przystało na amerykańskiego giganta będzie bezkonkurencyjny w swojej klasie. Specyfikacja procesora nie jest jeszcze znana tak dokładnie, jakbyśmy sobie tego życzyli.

Dzieło Apple ma zapewniać także dłuższy czas pracy na baterii. Koncern informuje, że czas ten został wydłużony o jedną godzinę w stosunku do poprzednika.

Oprócz baterii zadbano również o wodoodporność.

Cena iPhone 11


O ile zmiany nie są na tyle oszałamiające, na ile mogliśmy się spodziewać, to cena iPhone 11 robi piorunujące wrażenie. Najtańsza wersja kosztować w Polsce będzie aż 3599 złotych. Smartfon jest wyposażony w pamięć 64 GB. 250 złotych więcej zapłacimy za 128 GB, a wersja z 256 GB wyniesie nas 4349 złotych.

Dostępna będzie również wersja Pro, która zamiast wyświetlacza LCD będzie posiadać ekran OLED o wyższej rozdzielczości oraz lepszym kontraście. Aparat w tym przypadku został wyposażony aż w trzy obiektywy. iPhone 11 Pro wytrzyma także dłużej na baterii. Najtańsza – 64 gigabajtowa wersja w Polsce będzie kosztować 5199 złotych(!)

iPhone 11 Pro będziemy mogli zakupić także w wersji Max – posiadającej wyświetlacz o przekątnej 6,5 cala. Wersja 64 gigabajtowa w tym przypadku kosztować będzie aż 5699 złotych(!).

Prezentacja iPhone 11:


Koncert Apple udostępnił w popularnym serwisie YouTube film nazwany Prezentacja iPhone 11. Zobaczycie na nim, jak prezentuje się najnowszy model smartfona.


Źródło: inf. własna / Apple / spidersweb.pl

Artykuł
Please, Zaloguj or Rejestracja to view URLs content!
pochodzi z serwisu
Please, Zaloguj or Rejestracja to view URLs content!
.

Please, Zaloguj or Rejestracja to view URLs content!
 

Do góry