This site is owned and third-party cookies.
If you continue with us, we understand that you accept our use of cookies.

Co nowego?

J Kaczyński

adi

Member
Więc konstytucja nie jest przestrzegana i tyle. Nie ma równego dostępu bo dla wielu tysięcy dostęp jest żaden.
A są też ludzie schorowani żyjący np z wynajmu za 1200 miesięcznie, nie mają prawa do rejestracji jako bezrobotny a na samodzielne wykupienie ubezpieczenia ich nie stać.

adi

Member
Na odwrót, nie mogą sobie wykupić leku którego 100 procent odpłatności wynosi 30 zł, bo musi być recepta. A recepty bez ubezpieczenia nie będzie. Więc trzeba prywatnie 150 zł wizyta by wykupić lek za 30 zł. W efekcie leków też nie wykupują bo im system to uniemożliwia.

Ostatnia edycja:

Leon

Member
No chyba to proste że lekarstwa przepisuje lekarz! ( nie dotyczy tych z kiosku)
!Lekarstwa to nie cukierki!

adi

Member
I dzięki takim kretynom własnie ci ludzie albo nie biorą w ogóle lekarstw albo kupują w necie niewiadomego bo taniej.

Leon

Member
Powtórzę!
No chyba to proste że lekarstwa przepisuje lekarz!
Adi chłopie opamiętaj się! ty chcesz iść do apteki i kupić lek jaki ci się spodoba?
Jesteś (chyba) na tyle świadom i wiesz że to samo lekarstwo jednemu pomoże drugiemu zaszkodzi o tym jakie masz przyjmować i w jakiej dawce decyduje lekarz , nie pacjent.

zawsze możesz pójść do znachora, on ci pomoże 😉

adi

Member
W USA nawet antybiotyki można kupić bez recepty na własną odpowiedzialność.
W Polsce dzięki takim idiotom właśnie, ludzie bez ubezpieczenia albo nie wykupią leku wcale albo kupią w necie z niepewnego źródła.

Dwa, często pacjent bierze latami ten sam lek a wizyta u lekarza ogranicza się jedynie do wypisania kolejnej recepty.

Ostatnia edycja:

Leon

Member
W USA nawet antybiotyki można kupić bez recepty na własną odpowiedzialność.
I dlatego antybiotyk przestają dziać.
Adi po co w takim razie lekarza skoro ty chcesz sobie samodzielnie leki w aptece kupić?
A po to na receptę żeby ludzie bezmyślnie nie żarli lekarstw.

adi

Member
I dlatego antybiotyk przestają dziać.
Antybiotyki w UE przestają działać bo w USA można ominąć receptę?

Haha.

Adi po co w takim razie lekarza skoro ty chcesz sobie samodzielnie leki w aptece kupić?
Po nic, połowa leków mogła by być bez recepty bo w ich przypadku wizyta u lekarza ogranicza się jedynie do wypisania recepty. Zwłaszcza jak to kolejna dawka leku na następne miesiące.

A po to na receptę żeby ludzie bezmyślnie nie żarli lekarstw.
Czyli lepiej jak bezmyślnie kupią w necie z niewiadomego źródła?

Albo jak nie wezmą leku w ogóle?

Czyli lepiej jak np alergik nie będzie brał znanego sobie leku który pomaga i dostanie astmy po latach?

Mówię, kibel w mózgu.

Leon

Member
Adi tu chodzi o to, że ludzie nadużywają antybiotyków i one przestają działać, po prostu bakterie są cwańsze i się uodparniają.
Teraz jest łatwiej pielęgniarki wypisują co niektóre leki.
Bez kontroli młodzież żarła by leki jak dopalacze. Te nasenne leki przecież uzależniają.
Lek w niepowołanych rękach jest trucizną i dlatego musi być kontrola na tym.
Słyszałeś o lekomanii?

Nadużywanie antybiotyków zmniejsza ich skuteczność
Please, Zaloguj or Rejestracja to view URLs content!

Leon

Member
– Mam wielu przyjaciół w polityce. Mam także i przyjaciół, którzy polityką się nie zajmują. To jest takie moje odkrycie towarzyskie ostatnich lat, ale naprawdę przemiła osoba. Ona jest prezesem Trybunału Konstytucyjnego, ale to są zupełnie całkiem prywatne znajomości, bardzo lubię u niej bywać - powiedział o pełniącej obowiązki prezesa TK szef PiS Jarosław Kaczyński.

- Prezes Kaczyński mówi w PNŚ o tym, że lubi prywatnie bywać u Wolfgangowej, że to dobrzy znajomi.
To by było na tyle w kwestii apolityczności Trybunału Konstytucyjnego
Adi masz jeszcze coś do dodania na temat ustroju jaki teraz mamy w Polsce?

adi

Member
Co teraz pieprzysz o młodzieży, skoro młodzież ubezpieczenie ma i nie ma problemu z wypisaniem recepty?

Problem jest gdy schorowany pacjent musi kupować w necie niebezpieczny zamiennik znanego sobie leku.

adi

Member
Bez ubezpieczenia nie dostaniesz recepty więc przestań pitolić o PIS-isie teraz ,bo ta patologia z nieprzestrzeganiem prawa konstytucyjnego i zostawianiu ludzi na lodzie ciągnie się od lat.

Akurat PIS zapowiadał że przywróci to konstytucyjne prawo, tyle że tego wciąż nie zrobił, za to tacy PO-owscy zakłamani hipokryci jak ty mają gdzieś konstytucyjne prawa Polaków, chyba że służy do powrotowi ich partii do koryta, to wtedy krzyczą" konstytucja".

Leon

Member
Adi człowieku ten zapis w Konstytucji był od początku martwy! i nie pitol że tylko za PO.
A po drugie dlaczego nie możesz znaleźć normalnej pracy, przecież bezrobocie spada i spada. Skoro się migasz od legalnej pracy to za lekarza je ci nie muszę płacić.

Dziwne ? to aż tak niebezpieczne są wywiady z Kaczorem.
zresztą to było samozaoranie! Częściej powinien wywiadów udzielać.

adi

Member
Adi człowieku ten zapis w Konstytucji był od początku martwy! i nie pitol że tylko za PO.
Wskaż PO-owski kłamco z kiblem w mózgu gdzie pisałem że to za tylko za PO? Nie umiesz? To jak zwykle wyszedłeś na kłamliwą szmatę.

A skoro zgadzasz się że ten zapis był martwy od początku, to tym samy przyznajesz że tak jak miałeś tak masz teraz gdzieś łamanie konstytucji, łgarzu PO-owski.
Co więcej, wspierasz rząd łamiący konstytucję.

A po drugie dlaczego nie możesz znaleźć normalnej pracy, przecież bezrobocie spada i spada. Skoro się migasz od legalnej pracy to za lekarza je ci nie muszę płacić.
Nie stać mnie na normalną pracę tym bardziej że nie mam zamiaru opłacać twojej emerytury ale stać mnie aby opłacić sobie ubezpieczenie zdrowotne dobrowolne więc wypad ode mnie łgarzu.

Ostatnia edycja:

Leon

Member
Wskaż PO-owski kłamco z kiblem w mózgu gdzie pisałem że to za tylko za PO?
wskazuję

PO-owscy zakłamani hipokryci jak ty mają gdzieś konstytucyjne prawa Polaków, chyba że służy do powrotowi ich partii do koryta, to wtedy krzyczą" konstytucja".
Czemu o tym nie krzyczałeś za rządów PO, hipokryto PO-owski?
Dobrze że przynajmniej

Gdyby Kaczorowi udało wymienić sędzinę SN też zapewne był by odkryciem towarzyskim.

Ostatnia edycja:

adi

Member
No i widzisz zakłamany kłamco, popierając rząd który łamał konstytucję popierasz łamanie konstytucji.

Leon

Member
Przecież ci napisałem że to był martwy zapis, który ze względu na brak kasy nie mógł być wykonany.
ale pis się chwali że kasę mają więc dlaczego świadomie łamią zapis Konstytucji?

dodam że teraz tego rządu nie ma jest Koalicja Obywatelska. a Tuska to nawet w Polsce nie ma.

adi

Member
PIS łamie konstytucję podobnie jak PO. Ty popierasz PO czyli popierasz ich wieloletnie łamanie konstytucji.

Czyli gdy zarzucasz PIS-owi łamanie konstytucji, robisz z siebie dwulicową szmatę.

A i oczywiście że zapis konstytucyjny mógł być wykonany a prawa konstytucyjne realizowane, wystarczyłoby nie finansować czegoś innego.
Tym bardziej że utrzymywanie urzędów pracy, systemu badającego kto ubezpieczony czy nie czy leczeniu wieloletnie zaniedbanych ,którzy nabyli w końcu ubezpieczenie nie będzie droższe niż danie ubezpieczenia każdemu z urzędu. PIS to zauważył, obiecał zrobić ale nie zrobił bo twierdzą że trzeba czasu więcej na restrukturyzację. PO zaś w ogóle miało prawa konstytucyjne Polaków gdzieś.

Ostatnia edycja:

Do góry