This site is owned and third-party cookies.
If you continue with us, we understand that you accept our use of cookies.

Co nowego?

Kamil Glik w dosadnych słowach po meczu Łotwa – Polska

P

Piotr Paweł

Guest
Reprezentacja Polski pokonała na wyjeździe Łotwę 3:0. Hat-tricka ustrzelił Robert Lewandowski. Mimo to, w dosadnych słowach po meczu wypowiedział się Kamil Glik. Co powiedział dyrygent naszej linii defensywnej?

Zacznijmy od tego, że dzięki zwycięstwu Polacy mają po siedmiu meczach w dorobku szesnaście punktów. O trzy oczka nadal wyprzedzamy Austriaków. Przewaga nad trzecimi Macedończykami to 6 punktów, a już w sobotę czeka nas z nimi bezpośredni mecz.

Gra biało-czerwonych z Łotwą wyglądała dużo gorzej niż wynik. O ile kibice mają być prawo zadowoleni ze zwycięstwa, a także uradowani z hat-tricka ich ulubieńców – Roberta Lewandowskiego, to styl gry nie zachwycił. Zabrakło przede wszystkim zespołowości, o czym wspomniał Kamil Glik.

Kamil Glik dosadnie po spotkaniu z Łotwą


Wypowiedz defensora AS Monaco odbiła się najszerszym echem. Głównie z tego względu, że Kamil Glik zdecydował się na bardzo szczere słowa. Nie owijał w przysłowiową bawełnę. Rzadko jestem wyprowadzony z równowagi, ale dziś powiedziałem kilka mocnych słów w szatni. Zbyt wielu z nas grało pod siebie, jako jednostki, a nie dla drużyny. Początek był świetny, ale potem brakowało koncentracji. Gryzę się w język, aby nie powiedzieć więcej. – skomentował na gorąco polski defensor.

Rozczarowania spotkaniem nie krył także prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej. Zbigniew Boniek cytowany przez serwis polsatsport.pl powiedział: Nie ma co chwalić zawodników po takim meczu. Piłkarze zrobili swoje, wracamy do domu i czas na kolejne starcie.

Przed nami mecz Polska – Macedonia Północna


13 października (w dniu wyborów parlamentarnych) Polacy zagrają na Stadionie Narodowym z Macedonią Północną. To z pewnością rywal o wiele bardziej wymagający niż Łotwa. Z takim stylem gry, jaki zaprezentowaliśmy w Rydze (o czym wspominał Kamil Glik) może być niestety ciężko o komplet punktów. Przed biało-czerwonymi zatem ciężka praca. Zwłaszcza, że do spotkania zostały już tylko dwa dni. Miejmy nadzieję, że Jerzy Brzęczek i spółka jak najlepiej przepracują ten czas i w meczu z Macedonią Północną nie tylko wygramy, ale przede wszystkim zaprezentujemy wreszcie dobry styl. Styl, który będzie skuteczny i widowiskowy dla kibiców, którzy zapełnią Stadion Narodowy co do ostatniego krzesełka.

źródło:
Please, Zaloguj or Rejestracja to view URLs content!
, Polsat Sport

Artykuł
Please, Zaloguj or Rejestracja to view URLs content!
pochodzi z serwisu
Please, Zaloguj or Rejestracja to view URLs content!
.

Please, Zaloguj or Rejestracja to view URLs content!
 

Do góry