This site is owned and third-party cookies.
If you continue with us, we understand that you accept our use of cookies.

Co nowego?

Kierownicy od PODWYŻEK

Leon

Member
Skoro nie łżesz to wskaż gdzie napisałem że "Piotrowicz mi nie przeszkadza", bo ja łatwo wskażę post w którym napisałem coś przeciwnego.
Takiego postu już nie znajdziesz.
Może Ci osoba Piotrowicza przeszkadza, ale to co ten komuch ze sądami robi już NIE !
 
Ostatnia edycja:

adi

Member
Przy chorej władzy ustawodawczej nie ma żadnej różnicy kto będzie skazywał ludzi za poglądy, symbole, opinie, używki etc. "Demokratyczny " sąd skazał drukarza co to nie chciał drukować homopropagandy.
 

Leon

Member
A gdyby przyszedł murzyn do drukarza i usłyszał czarnym nie drukuję
Piszesz " przy chorej władzy ustawodawczej" tu się zgadzam władza sądownicza powinna być niezależna! (trójpodział się kłania)
 

adi

Member
A gdyby przyszedł murzyn do drukarza i usłyszał czarnym nie drukuję
To by poszedł do innego który da czarnym jeszcze zniżkę. Tak działa wolny rynek.

Piszesz " przy chorej władzy ustawodawczej" tu się zgadzam władza sądownicza powinna być niezależna! (trójpodział się kłania)
Przede wszystkim trzeba zmienić system i ustawy, następnie zabronić pełnienia funkcji publicznych każdemu kto miał kiedykolwiek legitymację PO/PIS.
 

Leon

Member

cynik

Member
Szkoda, że nie ma starego forum.

Adi, nie napisałeś że pałasz miłością ani sympatią do rzeczonego komunistycznego prokuratora, ale popierasz zmiany personalne w sądownictwa. Krytyka Pisu jest u ciebie ogólnikowa. Nie widziałem abyś krytykował PiS za zmianę sędziów pod dyktando tego właśnie prokuratora, co zakrawa na kpię i należy piętnować. Nie widziałem abyś specjalnie krytykował zwałaszczanie konstytucji, choć to zapisy w niej pozwalają nam choćby krytykować władzę i wyrażać opinie. To ta sama konstytucja, która gwarantuje neutralność swiatopoglądową. Ale często wyrażałeś wątpliwości co do zapisów konstytucji. To też nazwiesz łgarstwem? Bo jeżeli tak, to zrób rachunek sumienia.
 

adi

Member
Adi, nie napisałeś że pałasz miłością ani sympatią do rzeczonego komunistycznego prokuratora, ale popierasz zmiany personalne w sądownictwa
Uważam że zamieniono gówno na gówno, mi bez różnicy. Polski system sądowniczy to patologia, czy za PO czy teraz. Jestem pewny że teraz też się będzie zdarzać że ktoś przesiedzi 3,5 roku tylko dlatego że ktoś inny coś na niego powiedział. Ale i tak nic to jeśli nie zmienimy ustroju i władzy ustawodawczej.


. Krytyka Pisu jest u ciebie ogólnikowa. Nie widziałem abyś krytykował PiS za zmianę sędziów pod dyktando tego właśnie prokuratora, co zakrawa na kpię i należy piętnować.
Jak wyżej. Patologia została zastąpiona patologią.

Nie widziałem abyś specjalnie krytykował zwałaszczanie konstytucji, choć to zapisy w niej pozwalają nam choćby krytykować władzę i wyrażać opinie. To ta sama konstytucja, która gwarantuje neutralność swiatopoglądową.

A mnie bardziej mnie denerwuje że PIS oszukał wyborców, obiecując zgodną z konstytucją opiekę medyczną dla wszystkich Polaków. Dlaczego tego tematu nikt nie porusza?

Ale często wyrażałeś wątpliwości co do zapisów konstytucji. To też nazwiesz łgarstwem? Bo jeżeli tak, to zrób rachunek sumienia.
Pewnie że wyrażałem, ale co to ma do jakichś dziwnych insynuacji że niby popieram PIS?
 

cynik

Member
No niestety, wszystko idzie w kierunku płatnej służby zdrowia. Patrz co zrobili z lekami dla seniorów. A z mównic nadal płynie bełkot frazesów i obietnic. I kolejne melony na konto papcia Muchoborka.
 

Leon

Member
ZÅ‚odziejstwa cd.
Szef inspekcji pracy dostał 20 tys. zł nagrody. Za dwa miesiące pracy. "Przyznało mi ją kolegium"
O sutej nagrodzie dla Wiesława Łyszczka pisze "Fakt". Łyszczek głównym inspektorem pracy został w październiku 2017 r. Zastąpił na tym stanowisku zmarłego Romana Giedrojcia. Jak wynika z odpowiedzi na interpelację poselską Katarzyny Mrzygłockiej z PO, obecny szef Państwowej Inspekcji Pracy za dwa miesiące otrzymał aż 20,8 tys. zł.

Łyszczek się broni, twierdząc, że to nie on przyznał sobie nagrodę. - Przyznało mi ją kolegium - cytuje go "Fakt". Kto wchodzi w skład kolegium? Szef PIP Wiesław Łyszczek, trzech jego zastępców, dyrektor gabinetu i główny księgowy.
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,23905458,szef-inspekcji-pracy-dostal-20-tys-zl-nagrody-przyznalo-ja.html#BoxNewsImg&a=66&c=96
Dać im jeszcze samorządy żeby złupili! :( tam to dopiero kolegium będzie kolegom przyznawało !

gdzie te czasy gdy o zegarku Nowaka cała Polska huczała :rolleyes:
 

cynik

Member
Adi, czyż te problemy, które próbujesz naświetlić nie są przejaskrawione? Odwracasz uwagę od tematu. Celowo?
 

adi

Member
Na odwrót, to ty przejaskrawiasz jakieś wirtualne problemy, podczas kiedy brak dostępu do lekarza to bardzo realny dla 2.5 miliona Polaków.
 

cynik

Member
Wyższy % PKB tak z 10 na ochronę zdrowia i opłata kolejowa 10 zl, problem się sam rozwiąże. Specjalistów nie ma bo ludzie zapisują się po kilka razy do różnych lekarzy tej samej specjalizacji, licząc gdzie szybciej się zwolni miejsce. Problem teoretycznie ma rozwiązanie, w Czechach to rozwiązanie zadziałało. Tylko że nadal poruszamy się poza tematem, celowo odciągasz uwagę od dyskusji. Załóż wątek pt dostępność służby zdrowia w Polsce i wlej tam twój post.

Wracając - prąd ma zdrożeć, mistrz od podwyżek działa.
 

adi

Member
A pamiętasz podwyżkę VAT z 22% do 23% i z 7% do 8%, podwyżkę VAT na książki, podwyżkę akcyzy na tytoniowe,alkoholowe, podwyżkę podatku na ubranka dziecięce z 8% na 23% , likwidację ulgi internetowej czy wprowadzenie podwyżkę składki rentowej ZUS do 33% ??

Czy może tamte podwyżki były ok, dopiero te to problem?
 

Leon

Member
To widzisz Adi tamci podnośli VAT, dlatego naród się zbuntował i odsunął ich od władzy a ci jeszcze dołożyli wyższe podatki i wciąż wymyslają nowe.
A w kompanii mówili o obniżce podatków.
 
Ostatnia edycja:

adi

Member
G prawda bo naród się zbuntował dopiero wtedy jak chcieli na rozkaz Merkel sprowadzać "Imigrantów", samo podnoszenie podatków to u nas norma, rutyna i tradycja, zresztą PO wygrało drugi raz po tym jak już podwyższyli VAT.

A jeśli chodzi o kampanię, to obydwie partie mówiły o obniżce a podwyższały, to też taka tradycja i żadne zaskoczenie.
No chyba że ktoś jeszcze serio wierzy w obietnice członków PO/PIS, ale aż tak naiwnych to chyba tutaj nie ma.
 
Ostatnia edycja:

Leon

Member
A PiS więcej "imigrantów" sprowadził aniżeli PO planowało i jest cicho.
No chyba że ktoś jeszcze serio wierzy w obietnice członków PO/PIS ..Adi ja wierzę w obietnice PiS ;)
 

Do góry