This site is owned and third-party cookies.
If you continue with us, we understand that you accept our use of cookies.

Co nowego?

Kontrowersje wokół TVP. Co zrobi Jacek Kurski?

P

Piotr Paterczyk

Guest
Telewizja Publiczna nie znika z nagłówków ogólnopolskich portali internetowych. Nie milkną echa ostatnich zwolnień, czy roszad kadrowych w TVP. Tymczasem po raz kolejny Jacek Kurski i spółka są w ogniu uwagi. Tym razem chodzi o sylwester z Dwójką.

Sylwester z Dwójką – kontrowersje wokół TVP


TVP przyzwyczaiła nas do tego, że organizuje huczne powitanie nowego roku. Dla swoich telewidzów zapewni wielogodzinną rozrywkę, emitowaną na żywo. Tegoroczny sylwester z TVP ma odbyć się w Zakopanem, pod Wielką Krokwią. Tymczasem wokół wydarzenia zebrały się z pewnością czarne chmury, w postaci kontrowersyjnego protestu. Czy Jacek Kurski wycofa się z organizacji sylwestra?

Sprzeciw przeciw sylwestrowi z Dwójką pod Wielką Krokwią wyrazili między innymi ekolodzy, a także przedstawiciele Tatrzańskiego Parku Narodowego. Wystosowali oni specjalne oświadczenie, w którym przedstawiają zagrożenia, jakie wiążą się z sylwestrem pod Wielką Krokwią.

Przeczytać możemy, że poprzez hałas związany z sylwestrem ucierpią zwierzęta. Zarówno te domowe, jak i dzikie. Zdaniem autorów pisma znane są takie przypadki. Powołują się na rok 2018, kiedy przedstawiciele Tatrzańskiego Parku Narodowego byli świadkami wybudzenia ze snu niedźwiedzia, który niestety nie przeżył ubiegłorocznej zimy.

Ponadto 16 listopada 2019 na słynnych Krupówkach ma odbyć się protest mieszkańców Zakopanego, którzy są przeciwni organizacji tak hucznej imprezy pod Wielką Krokwią.

Protest na Facebooku


Zostało nawet utworzone specjalne wydarzenie na Facebooku, do którego zapisują się przeciwnicy zorganizowania przez TVP sylwestra w Zakopanem. W tej chwili do wydarzenia dołączyło blisko 4 tysiące osób.

Organizatorzy wydarzenia zwracają uwagę nie tylko na zagrożenie zwierząt, ale i również problem z porządkiem po tak wielkiej imprezie:

Na pewno pamiętasz do jakiego stanu została doprowadzona Górna i Dolna Równia Krupowa po ostatnich Sylwestrach – błoto i morze śmieci. A ile trwało sprzątanie? Dwa tygodnie? NIE! Kilka długich miesięcy! – taką zachętę do sprzeciwienia się imprezie TVP możemy przeczytać na stronie wydarzenia.

Please, Zaloguj or Rejestracja to view URLs content!
Jak zareaguje Jacek Kurski i TVP na protest? Organizatorzy protestu, jak i przedstawiciele Tatrzańskiego Parku Narodowego stwierdzili, że są otwarci na rozmowy w sprawie znalezienia wspólnego rozwiązania. Póki co, nie nasuwa nam się na myśl żadne rozwiązanie, które miałoby pogodzić obie strony. TVP z pewnością nie zrezygnuje z imprezy „Sylwester z Dwójką” w Zakopanem.

Artykuł
Please, Zaloguj or Rejestracja to view URLs content!
pochodzi z serwisu
Please, Zaloguj or Rejestracja to view URLs content!
.

Please, Zaloguj or Rejestracja to view URLs content!
 

Do góry