This site is owned and third-party cookies.
If you continue with us, we understand that you accept our use of cookies.

Co nowego?

Korwin-Mikke radykalnie nt. „500+”. Czemu sam pobiera?

M

Michał Kamiński

Guest
Janusz Korwin-Mikke to aktualny poseł Konfederacji. Polityk od prawie trzydziestu lat nie mógł się dostać do sejmu. Dla wielu osób powodem miały być przede wszystkim jego kontrowersyjne poglądy, które nie wszystkim mogą przypaść do gustu. JKM to przede wszystkim polityk o poglądach konserwatywno-liberalnych, miłośnik wolnego rynku oraz przede wszystkim jak najmniejszej ingerencji państwa w sfery życia prywatnego obywateli. Lider Konfederacji nie jest zwolennikiem programu „500+”. W ostatniej rozmowie z „Super Express” postanowił dokładnie wytłumaczyć szkodliwe walory tego programu. Polityk wyjaśnił także, dlaczego sam pobiera to świadczenie.

Janusz Korwin-Mikke o programie „500+”


Please, Zaloguj or Rejestracja to view URLs content!


Janusz Korwin-Mikke to przede wszystkim liberał gospodarczy, który od lat nie ma zamiaru tolerować żadnego interwencjonizmu ze strony państwa. Jego zdaniem wszelkie programy socjalne są szkodliwe dla społeczeństwa i polegają przede wszystkim na odebraniu jednemu, aby dać drugiemu.

– Redystrybucja polega na tym, że zabieram Kowalskiemu i daję Wiśniewskiemu. Obecna władza szkodzi Polsce, bo nie można zabierać jednym i dawać drugim – stwierdził Janusz Korwin-Mikke w rozmowie z magazynem „Super Express”. Poseł następnie wyjaśnił szkodliwe działanie programu „500+”.

– 500 plus jest całkowicie do kasacji. To jest szkodliwy program, bo jeśli państwo płaci na dziecko, to w tym momencie dziecko jest własnością państwa, a tak być nie może – tłumaczy Janusz Korwin-Mikke, który dodał, że „ja sam pobieram 500 plus, ale jestem przeciwny jego rozdawaniu”. – wyznał w rozmowie polski parlamentarzysta.

– Nikomu nic nie wolno dawać. Jeśli daje się pieniądze na tzw. socjal, zachęca się ludzi do tego, aby byli biedni. To jest szkodliwe – podsumował JKM.

Kim jest Korwin-Mikke?


Janusz Korwin-Mikke to polityk i publicysta, który znany jest przede wszystkim za sprawą swoich dosyć ekscentrycznych poglądów politycznych. Ideologicznie jest on konserwatystą. Z kolei gospodarczo jest liberałem i zwolennikiem wolnego rynku. Jest również założycielem takich ugrupowań politycznych jak między innymi Kongres Nowej Prawicy, KORWiN oraz Wolność.

Źródło:
Please, Zaloguj or Rejestracja to view URLs content!


Artykuł
Please, Zaloguj or Rejestracja to view URLs content!
pochodzi z serwisu
Please, Zaloguj or Rejestracja to view URLs content!
.

Please, Zaloguj or Rejestracja to view URLs content!
 

Do góry