This site is owned and third-party cookies.
If you continue with us, we understand that you accept our use of cookies.

Co nowego?

Kubica w nowym zespole? Onet potwierdza doniesienia!

P

Piotr Pawlak

Guest
Robert Kubica powrócił po ośmiu latach przerwy do ścigania w królowej motorsportu, jaką bez wątpienia jest Formuła 1. O ile w przypadku powrotu Kubica może być zadowolony, to sama jazda, a przede wszystkim wyniki nie napawają optymizmem.

Walkę Roberta Kubicy na torach Formuły 1 można nazwać swoistą walką z wiatrakami. W drużynie Williams Racing Polak dysponuje najgorszym bolidem w stawce. Trudno przeciwstawić się rywalom, jeżeli jadą przysłowiowym „Ferrari”, a Robert Kubica ma pod maską „malucha”. Polski kierowca stał się wobec tego obiektem drwin ze strony wszelkiej maści „Januszy”. Laicy Formuły 1 nie do końca rozumieją, o co w tym sporcie chodzi. Talent i umiejętności zawodnika to tylko element składowy tego, co potrzebne jest do odniesienia sukcesu. Nie dysponując bolidem z odpowiednią aerodynamiką oraz silną jednostką napędową, zapomnieć można o punktach w klasyfikacji kierowców.

Robert Kubica – współpraca z PKN Orlen


Robert Kubica podpisał kontrakt z ekipą Williams Racing w dużej mierze dzięki pomocy PKN
Please, Zaloguj or Rejestracja to view URLs content!
. Naftowy potentat z Polski wyłożył spore pieniądze na sponsoring ekipy z Groove. O ile marketingowo był to strzał w „10” –
Please, Zaloguj or Rejestracja to view URLs content!
oglądana jest przez kibiców na całym świecie, to Kubica nie może być zadowolony ze swoich wyników.

W związku z tym rozpoczęły się już dyskusję, czy Polak powinien zostać w Williams Racing na przyszły sezon. Padają sugestię, że mógłby powrócić do rajdów, a może poszukać nowego pracodawcy? Rynek w Formule 1 jest z pewnością mocno ograniczony. Większość ekip ma już obstawione dwa główne fotele wyścigowe. Niedawno w mediach pojawiła się zaskakująca informacja, o możliwości jazdy Kubicy w ekipie Haas. Doniesienia te potwierdził między innymi portal
Please, Zaloguj or Rejestracja to view URLs content!
.

Szansa dla Roberta Kubicy


W porównaniu z Williams Racing, Haas notuje zdecydowanie lepsze wyniki. Na czym miałaby polegać szansa polskiego kierowcy na kontrakt w tej drużynie? Otóż Haas został bez swojego głównego sponsora, po tym jak zakończył współpracę z Rich Energy. Amerykańska stajnia będzie poszukiwała wobec tego nowego sponsora strategicznego. Takim, z pewnością mógłby zostać PKN Orlen, który dysponuje sporym potencjałem finansowym. Orlen już nie raz pokazał, że nie boi się zainwestować pieniędzy w sport. Robert Kubica mógłby być też swego rodzaju „zbawieniem” dla drużyny Haas. Tak doświadczony kierowca, ze świetnym „feelingiem” bolidu oraz doświadczeniem na wszystkich torach Formuły 1 z pewnością pozwoliłby na zbudowanie jeszcze lepszego bolidu.

Jak myślicie, jaka przyszłość czeka Roberta Kubicę?

źródło: inf. własna / Onet

Artykuł
Please, Zaloguj or Rejestracja to view URLs content!
pochodzi z serwisu
Please, Zaloguj or Rejestracja to view URLs content!
.

Please, Zaloguj or Rejestracja to view URLs content!
 

Do góry