This site is owned and third-party cookies.
If you continue with us, we understand that you accept our use of cookies.

Co nowego?

Morawiecki wyciągnął rękę. Złośliwa odpowiedź Broniarza

M

Michał Kamiński

Guest
Mateusz Morawiecki zabrał głos ws. strajku nauczycieli. Premier polskiego rządu zwrócił się do strajkujących pracowników placówek oświatowych i wystosował do nich apel. Odpowiedział mu Sławomir Broniarz.

Mateusz Morawiecki podczas swojego niedzielnego wystąpienia zabrał głos ws. strajku nauczycieli. Premier polskiego rządu wystosował do nich apel w związku z trwającymi egzaminami ośmioklasisty.

– Powinniśmy mieć taką wspólna zasadę, że tam, gdzie chodzi o dobro młodzieży i uczniów, to spory pomiędzy dorosłymi odkładamy na bok. Nie może tak być, że nasze spory zaburzają spokój egzaminów – powiedział premier.

Mateusz Morawiecki przyznał, że chciałby, aby nauczycieli zawiesili swój protest na czas Wielkiego Tygodnia.

– Jeśli się nie udaje go zakończyć, to chociaż właśnie wstrzymajmy go na ten czas (Wielki Tydzień – przyp. red.)” – powiedział.

– Zaraz po świętach chcemy ruszyć z inicjatywą okrągłego stołu. Dziękuję związkom i nauczycielom, że pozytywnie odpowiedzieli na nasze zaproszenie. To ogromny krok naprzód. Chciałbym do okrągłego stołu zaprosić nie tylko pedagogów i nauczycieli, ale też rodziców, żeby mieli wpływ na to, jak będzie wyglądała edukacja ich dzieci – dodał.

Mateusz Morawiecki wyciąga rękę, Sławomir Broniarz odpowiada


Na słowa, które wypowiedział premier Mateusz Morawiecki odpowiedział szef ZNP, Sławomir Broniarz. Przedstawiciel centrali związkowej, która nadal nie osiągnęła porozumienia z rządem, zamieścił wpis na Twitterze. Broniarz opublikował go w dość ironicznej formie, przynajmniej tak twierdzą internauci, którzy komentowali to, co napisał szef ZNP.

– W Wielkim Tygodniu zachęcamy premiera do podjęcia wielkich decyzji – napisał Sławomir Broniarz.

Please, Zaloguj or Rejestracja to view URLs content!


Tak jak wspomnieliśmy, pod wpisem pojawiło się mnóstwo komentarzy. Oto niektóre z nich:

„W Wielkim Tygodniu zachęcamy pana do podjęcia wielkiej decyzji o odejściu z ZNP” – napisała internautka o nicku „Cesarzowa”. „W Wielkim Tygodniu zachęcamy Pana @Broniarz do podjęcia wielkich decyzji – zrezygnuj Pan i daj Polsce święty spokój!” – napisał Krzysztof Szymański. „Wielka decyzja dopiero stoi przed wami. Jak uwalić egzaminy tak aby waszym dzieciom przypadkiem krzywda nie stała się…” – pisze pan Artur.

źródło: Twitter

Artykuł
Please, Zaloguj or Rejestracja to view URLs content!
pochodzi z serwisu
Please, Zaloguj or Rejestracja to view URLs content!
.

Please, Zaloguj or Rejestracja to view URLs content!
 

Do góry