This site is owned and third-party cookies.
If you continue with us, we understand that you accept our use of cookies.

Co nowego?
Polityka.org.pl
Witam. Może jesteście zaciekawieni, co się aktualnie stało. Od jakiegoś czasu domena była na sprzedaż, na początku z forum, później bez. Forum nie udało się kupić, więc postanowiłem kupić domenę, zakupić płatny skrypt forum i zacząć wszystko od nowa. Jeżeli stara ekipa forum chce pomóc to zapraszam do kontaktu, na starym forum administracja nie aktywowała mi konta i nie mogłem do nikogo napisać etc.
Planów jest dużo, a co z tego wyjdzie to zależy od rozwoju forum. Już nie firma się będzie zajmować tym forum, tylko osoba prywatna, więc nie ma mowy, aby czekać na coś po parę miesięcy.
Mam nadzieję, że wspólnie stworzymy najlepsze forum polityczne.

NOWA POLITYKA.ORG.PL - CZYTAJ!

Wybory 2018!

Nasze naziołki

Oczywiści że niczym! skoro taki Turek tu mieszka i płaci podatki to czym się różni...jedynie kolorem skóry, a to ci już przeszkadza.
Adi tobie coś się popieprzyło! ty nie jesteś patriota tylko rasista. Bo skoro ten Turek tu pracuje mieszka i płaci podatki to tak samo jak taki polski lodziarz to oni równo budują nasze wspólne dobro.
A kim dla ciebie są te miliony Polaków którzy wyjechali na zachód i tam pracując płacą podatki. W czym taki Polak tam jest gorszy np. od Angola?

Adi gdzie ty będziesz maszerował skoro w twoim Wrocławiu:
Wrocław: Rafał Dutkiewicz zakazuje Marszu Niepodległości. "Po zasięgnięciu opinii policji"
Więcej: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomo...uje-marszu-niepodleglosci-po.html#s=BoxOpImg4

Oczywiści że niczym! skoro taki Turek tu mieszka i płaci podatki to czym się różni...jedynie kolorem skóry, a to ci już przeszkadza.
Adi tobie coś się popieprzyło! ty nie jesteś patriota tylko rasista. Bo skoro ten Turek tu pracuje mieszka i płaci podatki to tak samo jak taki polski lodziarz to oni równo budują nasze wspólne dobro.
Ale ja nie wierzę w żadne socjalistyczne dobro bo nie jestem lewakiem. Dla mnie dobrem są Polacy uwolnieni od socjalistycznego aparatu i jego koszmarnych podatków za które w zamian ludzie otrzymują usługi marnej jakości bądź kolejne aparaty nacisku/cenzury.

A swoją drogą, uważasz ze tacy naziści płacący podatki budują nasze wspólne dobro czy już nie? A czy patrioci niemieccy z 1937 to ci co płacili podatki?

Adi gdzie ty będziesz maszerował skoro w twoim Wrocławiu:
Wrocław: Rafał Dutkiewicz zakazuje Marszu Niepodległości. "Po zasięgnięciu opinii policji"
Więcej: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomo...uje-marszu-niepodleglosci-po.html#s=BoxOpImg4
Nie interesuje mnie że jakiś komuch/faszysta zabrania ludziom maszerowania w ich własnym mieście.

Ostatnia edycja:
Ale ja nie wierzę w żadne socjalistyczne dobro bo nie jestem lewakiem. Dla mnie dobrem są Polacy uwolnieni od socjalistycznego aparatu i jego koszmarnych podatków .....
Z racji twojego młodego wieku możesz nie wiedzieć, ale to za komuny nie płaciło się podatku. A w całym demokratycznym świecie płaci się podatki.
To jak? chcesz aby komuna wróciła?

Co do marszu to znajdź różnicę

cieszę sie że co niektórzy przychodzą po rozum do głowy i zakazują tego dziadostwa.

Z racji twojego młodego wieku możesz nie wiedzieć, ale to za komuny nie płaciło się podatku
A podatek wyrównawczy? Podatek konsumpcyjny?bykowe? Podatek obrotowy?

Za komuny podatek od samej pensji odprowadzał pracodawca, a pracownik otrzymywał już pensję po potrąceniu podatku.W przypadku większych zarobków było to nawet 65 procent.

Twój kompletny brak elementarnej wiedzy po prostu poraża.

No i odpowiesz na pytania czy jak zwykle głowa w piasek?

Ostatnia edycja:
A pracodawcą za komuny było państwo. Więc państwo same z siebie podatkiem się nie obłożyło. Co prawda zarabiało się ( z wyjątkiem górnictwa) cieniutko, ale na pasku podatku nie było. (bykowe w 1973 r sie skończyło, )
Nieliczni mieli prywatny interes. Oczywiście taki musiał być w partii aby mógł dostać zezwolenie na działalność. Nie licząc cinkciarzy ,badylarzy spekulantów i innych kombinatorów ale oni podatku nie płacili.

Adi pisze: Za komuny podatek od samej pensji odprowadzał pracodawca, a pracownik otrzymywał już pensję po potrąceniu podatku.
teraz tak jest. (rozumiem że możesz tego nie wiedzieć bo i skąd skoro nie pracujesz.)

A teraz czekam aż mi powiesz jaki to ci się marzy ustrój w którym nie płaci się podatków? skoro o takie coś walczysz to chyba wiesz.

Nawet w państwie mafijnym płaci się podatek, tylko nazywa się to haracz albo łapówka.

A pracodawcą za komuny było państwo. Więc państwo same z siebie podatkiem się nie obłożyło. Co prawda zarabiało się ( z wyjątkiem górnictwa) cieniutko, ale na pasku podatku nie było.
Człowieku nie masz krzty honoru by przyznać ze napisałeś totalną bzdurę ze za komuny nie było podatków a teraz wymyślasz kolejne niestworzone bzdety że jak państwo jest pracodawcą to nie ma podatków(czyli pracownicy budżetówki nie płacą podatków wg tych bredni)

Doucz się:

https://www.money.pl/gospodarka/wia...zna;wladza;podatki;sciagala,119,0,151415.html

A teraz czekam aż mi powiesz jaki to ci się marzy ustrój w którym nie płaci się podatków? skoro o takie coś walczysz to chyba wiesz.

Ja czekam aż mi wreszcie odpowiedz na moje pytania ale patrząc na twój honor to raczej obstawiam że będzie jak zwykle chował głowę w piasek.

Mimo wszystko ja odpowiem :

Marzy mi się ustrój w kierunku państwa minimalnego, gdzie podatki są minimalne a samo Państwo ogranicza się do minimalnej interwencji, niezbędnej do prawidłowego funkcjonowania społeczeństwa obywatelskiego oraz zapewniające istnienie rynku.

Nie interesuje mnie socjalizm jaki prezentujesz, gdzie państwo zabiera obywatelowi 70 procent jego dochodów a w zamian oferuje marnej jakości usługi, często pod przymusem.
Nie interesuje mnie socjalistyczna redystrybucja gdzie się zabiera w podatkach komuś 1000 zł by dać 500 zł komuś innemu i 500 urzędnikom.

Marzy mi się ustrój w kierunku państwa minimalnego, gdzie podatki są minimalne a samo Państwo ogranicza się do minimalnej interwencji, niezbędnej do prawidłowego funkcjonowania społeczeństwa obywatelskiego oraz zapewniające istnienie rynku.
Trzeba było od razu napisać ,że to nie o ustrój chodzi tylko o twoje marzenia!
Benjamin Franklin
zdanie wypowiedziane tuż po ogłoszeniu Deklaracji niepodległości. Na tym świecie pewne są tylko śmierć i podatki.
Zamiast marzyć chwyć się za uczciwą pracę, jako patriota przecież musisz dbać o rozwój naszego wspólnego dobra jakim jest Polska.
(Adi na mnie jako na emeryta muszą przecież tacy jak ty pracować, lepiej o swojej emeryturze pomyśl i o dzieciach co na twoją emeryture zapracują)

Trzeba było od razu napisać ,że to nie o ustrój chodzi tylko o twoje marzenia!

To ze jako dziecko komuny nie wierzysz że może istnieć coś innego jak opresyjny socjalizm , to tylko twój problem.
Rozumiem że nie wyobrażasz sobie życia bez władców którzy wiedzą lepie na co wydać twoje pieniądze a wolności się boisz.

Smutne jest tylko to że takie dziadki idą na wybory i fundują to samo bagno młodych pokoleniom.

Zamiast marzyć chwyć się za uczciwą pracę, jako patriota przecież musisz dbać o rozwój naszego wspólnego dobra jakim jest Polska.
(Adi na mnie jako na emeryta muszą przecież tacy jak ty pracować, lepiej o swojej emeryturze pomyśl i o dzieciach co na twoją emeryture zapracują)
Ale ja nie jestem w zusie i nie interesuje mnie twoja emerytura, tym bardziej nie mam zamiaru na nią łożyć. Skoro popierasz system zusowski to niech ZUS wypłaca ci emeryturę wypracowaną z twoich składek.

Właśnie takie dziadki jak ja obaliliśmy komunę. W najczarniejszych snach mi się nie przyśniło że w ten sposób wskrzeszę naziolstwo.
Tak obaliliście że generalnie dawnych komuchów stać teraz na 30 x tyle co ciebie z twojej emerytury.

A skoro uważasz państwo minimalne które nie ingeruje w sprawy społeczne i mało w gospodarcze za .....narodowy socjalizm, to znaczy że czas cofnąć się do podstawówki.

No i dogadały się Walcowa z PiSem co do Marszu i obie strony zadowolone.
A jak będzie zobaczymy czy Duda pójdzie na tle rasistowskich banerów czy nie.
Z jednej strony się cieszę , ale prawo powinno być równe dla wszystkich, a wolności zgromadzeń nie można ograniczać, powołując się na potencjalne zagrożenie łamaniem prawa.
A skoro uważasz państwo minimalne które nie ingeruje w sprawy społeczne i mało w gospodarcze za .....narodowy socjalizm, to znaczy że czas cofnąć się do podstawówki.
Aby państwo się rozwijało pieniądze muszą być i to nie minimalne!
Skąd kasa na utrzymanie armii?
skąd kasa na edukację, na zdrowie, na drogi, mosty i inną infrastrukturę? (na kler) Polska to nie minimalny kraj pokroju Monako.

Ostatnia edycja:
Aby państwo się rozwijało pieniądze muszą być i to nie minimalne!
Skąd kasa na utrzymanie armii?
skąd kasa na edukację, na zdrowie, na drogi, mosty i inną infrastrukturę? (na kler) Polska to nie minimalny kraj pokroju Monako.

Państwo minimalne to własnie Państwo które(w zależności też od modelu) w zamian za minimalne podatki zapewnia wojsko, sądownictwo, więzienia , infrastrukturę drogową, służbę zdrowia średnich i ciężkich przypadków, służby i parę innych rzeczy niezbędnych do funkcjonowania Państwa. Wszystko inne prywatne i do wyboru.

Ty jesteś za koncepcją odwrotną, socjalistyczne państwo maksymalne które w dodatku jest opresyjne społecznie.

Dlaczego nie chce ci się wygooglować co znaczą pojęcia o których dyskutujesz, tylko kolejny raz się okazuje że nie wiesz o czym piszesz?.

Państwo minimalne to własnie Państwo które(w zależności też od modelu) w zamian za minimalne podatki zapewnia wojsko, sądownictwo, więzienia , infrastrukturę drogową, służbę zdrowia średnich i ciężkich przypadków, służby i parę innych rzeczy niezbędnych do funkcjonowania Państwa. Wszystko inne prywatne i do wyboru.
I właśnie na to idą nasze podatki a i tak kasy brakuje, na służbę zdrowia za mało kasy, o wyposażeniu dla wojska nie wspomnę,
Oczywiście socjal można by ograniczyć i dać na zdrowie,
Może napiszesz co można w Polsce jeszcze sprywatyzować? bo np. na zakup dużych państwowych przedsiębiorstw a Polsce nikt kasy nie ma,( pójdą w zagraniczne ręce)
PiS też przed wyborami gadał o obniżce podatków, o kwocie wolnej od podatku itd, ale to tylko słowa bo jak widzisz to zdzierają z każdego ile tylko można.
A gdyby ktoś tak jak chcesz obniżył do minimum podatki to musiał byś za wszystko płacić i nie wiem czy tej kasy nie zostało by ci tylko na miskę ryżu :(

Ostatnia edycja:
I właśnie na to idą nasze podatki a i tak kasy brakuje, na służbę zdrowia za mało kasy, o wyposażeniu dla wojska nie wspomnę,
Oczywiście socjal można by ograniczyć i dać na zdrowie,
Może napiszesz co można w Polsce jeszcze sprywatyzować? bo np. na zakup dużych państwowych przedsiębiorstw a Polsce nikt kasy nie ma,( pójdą w zagraniczne ręce)
Do likwidacji: całkowicie socjal, urzędy pracy, całkowity brak tzw polityki społecznej, , wydatki na kulturę, wydatki na sport, media, przedszkola,likwidacja ZUS i podatek pomostowy na utrzymanie bieżących emerytów,

Reforma edukacji,ale to proces na długie lata, na pierwszy ogień likwidacja nierentownych kierunków, docelowo edukacja całkowicie niepubliczna, nieprzymusowa, dowolna programowo.

Do tego detale jak np zniesienie penalizacji miękkich narkotyków, dzięki czemu ludzie nie będą siedzieć za palenie trawki na koszt podatnika 2400/miesięcznie a policja będzie się zajmować przestępstwami.

Dalej nie chce mi się ale zamiast paplać na temat na który nie chce ci się czytać zainteresuj się wizjami państwa najprzeróżniejszych libertarian czy konserwatywnych liberałów.

A gdyby ktoś tak jak chcesz obniżył do minimum podatki to musiał byś za wszystko płacić i nie wiem czy tej kasy nie zostało by ci mniej niż teraz.
Tzn konkretnie za co musiałbym płacić? Konkrety.

Tzn konkretnie za co musiałbym płacić? Konkrety.
Piszesz że edukacja niepubliczna.
Wyobraź sobie że masz dwójkę lub trojkę dzieci w podstawówce i ty chcesz pokryć koszty kształcenia? a nie daj Boże że ktoś jeszcze przewlekle chory w rodzinie!
A z czego ma żyć np. inwalida który od najmłodszych lat jest niepełnosprawny?
To by doprowadziło do ciemnogrodu ten którego było by stać by się uczył i leczył a reszta ciemnota.
Tak to żyją w najbiedniejszych krajach , kogo stać ten dobrze żyje a reszty nawet na edukacje nie stać.
Adi może Zulusi tak żyją jak chcesz ale nie cywilizowany świat! Gdyby to tak było jak ci się marzy to nie w jednym kraju już by tak żyli.

Wyobraź sobie że masz dwójkę lub trojkę dzieci w podstawówce i ty chcesz pokryć koszty kształcenia?
Nie wyobrażam sobie posiadania 3 dzieci jeśli by nie było mnie na nie stać. Nie rozumiem dlaczego bezdzietny ma płacić za edukację dzieci dzieciorobów których nie stać na dzieci.

a nie daj Boże że ktoś jeszcze przewlekle chory w rodzinie!
To wtedy co? Opieka zdrowotna pozostaje jak jest, państwowa. Więc nie wymyślaj bredni.

A z czego ma żyć np. inwalida który od najmłodszych lat jest niepełnosprawny?
Jak wyżej. Jawnie manipulujesz.

To by doprowadziło do ciemnogrodu ten którego było by stać by się uczył i leczył a reszta ciemnota.
Dlaczego znowu kłamiesz z leczeniem? Gdzie napisałem że służba zdrowia prywatna? Wskaż.

A już najlepsze, że napisałem wyraźnie, że reforma edukacji to PROCES NA WIELE WIELE LAT, bo społeczeństwo musi stać się wpierw bogate by zlikwidować całkowicie państwową edukację by własnie większość było stać lub tworzyć systemy hybrydowe, zależnie od sytuacji realnej i rynku pracy.
Zacząć trzeba od likwidacji nierentownych kierunków jak np filozofia.

Dwa, dzisiaj żeby pracować a nawet całkiem nieźle zarabiać jak na warunki w PL nie trzeba w ogóle edukacji. Bo większość i tak zarabia 1900-2600 na rękę, niezależnie czy magister czy podstawówka, za to ci po zawodówce/kursach z praktycznym fachem z reguły zarabiają lepiej.

Ale oczywiście argumentów brakło to sobie zmyśliłeś służbę zdrowia i zmanipulowałeś to co pisałem o edukacji.

Dlaczego nie masz jaj by się ustosunkować do pozostałych argumentów?

Adi może Zulusi tak żyją jak chcesz ale nie cywilizowany świat! Gdyby to tak było jak ci się marzy to nie w jednym kraju już by tak żyli.
Taaa, USA w okresie rozkwitu to Zulusi......

Mówię, masz komunę we krwi, nie zrozumiesz wolności i będziesz dalej obstawał za dysfunkcyjnym systemem w którym by jednym ukraść trochę mniej trzeba ukraść więcej drugim a wyborca ma wybór między jedną bandą socjalistów która mu zabiera większość pieniędzy i mówi co ma myśleć a drugą.

A najlepsze że jesteś na garnuszku młodych którzy muszą na ciebie pracować, bo dysfunkcyjny system który wspierasz nie jest w stanie zapewnić ci emerytury z twoich własnych składek.

Ostatnia edycja:
Znaczy kolo ma Tatuaż Adolfa Hitlera i swastę a MW zaprasza go na święto niepodległości. i to jest w wporzo. Ahaaaa. Może go jeszcze zaproszą na koncert z okazji powstania warszawskiego. :

Leonie, a przypomnij sobie jak dzieci mówią "kto się przezywa sam się tak nazywa" :) Adi się nie zgadza ze swoimi poglądami i dlatego wkłada swoje cechy innym ludziom.

Do góry