This site is owned and third-party cookies.
If you continue with us, we understand that you accept our use of cookies.

Co nowego?

Nieciekawa sytuacja Rafała Kurzawy

O

OTOPRESS

Guest
Upadł temat pt. Rafał Kurzawa i Górnik Zabrze. Wobec tego znacznie skomplikowała się sytuacja polskiego pomocnika.

Pisaliśmy już o tym, że Górnik Zabrze i francuskie Amiens porozumiały się w sprawie wypożyczenia Kurzawy do ligi PKO Ekstraklasa. Francuzi wycofali się jednak z transakcji w ostatniej chwili!

Na stronie internetowej Górnika Zabrze zamieszczono oficjalny komunikat, w którym możemy przeczytać wyjaśnienie całej sytuacji:

Kiedy wydawało się, że wypożyczenie Rafała Kurzawy do Górnika jest formalnością, druga strona nie zdecydowała się na potwierdzenie transferu do godziny 24.00. O tej godzinie „okienko” transferowe zostało zamknięte. Górnik nie posiada wiedzy, jaki był powód takiej decyzji.

Zabrzański klub bardzo liczył na sprowadzenie swojego byłego gracza. Górnik nieudanie rozpoczął sezon 2019/20 PKO Ekstraklasy i transfer Polaka z pewnością byłby sporym wzmocnieniem. Bez wątpienia Rafał Kurzawa to zawodnik, który, jak mało kto potrafi, jak dogrywać piłkę partnerom. Zawodnik został okrzyknięty swego czasu królem asyst polskiej ligi.

W dalszej treści komunikatu na stronie internetowej Górnika Zabrze czytamy:

Górnik w krótkim czasie wykonał duży wysiłek organizacyjny i finansowy, by zrealizować powrót Rafała Kurzawy na Roosevelta. W tym miejscu chcielibyśmy podziękować wszystkim sponsorom i kibicom Górnika, którzy aktywnie zaangażowali się w ten projekt. Ostatnie dni pokazały, jak bardzo można liczyć na pomoc naszych partnerów, co ma dla nas ogromne znaczenie.

Jaka przyszłość czeka teraz Kurzawę? Z pewnością w Amiens jego sytuacja będzie niezwykle trudna. Nic nie zapowiada tego, że były gracz Górnika wskoczy do wyjściowego składu. Granie „ogonów” też raczej go nie zadowala. Na transfer Polaka raczej nie mamy co liczyć. Okno transferowe jest już zamknięte w większości liczących się lig.

Kurzawa nie może też liczyć na regularne występy w reprezentacji Polski. Zniknął z orbity zainteresowań Jerzego Brzęczka i nic nie zapowiada tego, by miał do niej powrócić. Wpierw zapewne musi ustabilizować swoją pozycję klubową, a o to w Amiens będzie bardzo trudno. Szkoda, bowiem tak ułożonej lewej stopy jak ma Kurzawa ciężko szukać w polskim futbolu.

Please, Zaloguj or Rejestracja to view URLs content!


Artykuł
Please, Zaloguj or Rejestracja to view URLs content!
pochodzi z serwisu
Please, Zaloguj or Rejestracja to view URLs content!
.

Please, Zaloguj or Rejestracja to view URLs content!
 

Do góry