This site is owned and third-party cookies.
If you continue with us, we understand that you accept our use of cookies.

Co nowego?

PAD, Malinka, Adrian

Leon

Member
Kowota wolna od podatku nadal jest śmiesznie mała, ale jest lepiej niż było. W 2016 r i latach wcześniejszych wynosiła 3091 zł, w 2017r została podniesiona do 6600zł a od 2018r wynosi 8 tys zł. Obietnicy dotrzymali częściowo, gdyż w kampanii mówili, że wprowadzą ową wolną kwotę od podatku w przeciągu pierwszych 100 dni swoich rządów, a zajęło im to jednak trochę dłużej.
Eeeee nooo cosik ci się pokręciło!
ładnie to wygląda, problem w tym, że realna kwota to nadal 3091 zł ponieważ obejmuje zdecydowaną większość regularnie zarabiających; 8 000 obejmuje jakiś procent, nawet nie dorabiających tylko ludzi, którzy zarobili wpadkowo; w dodatku osoby zarabiające powyżej 7 kafli miesięcznie są uszczęśliwiane obniżaną kwotą wolną, więc ich to nie dotyczy.
-Podatnik, który w roku podatkowym zarobił mniej niż 8000 zł, nie odprowadzi podatku.
-Kwota wolna przy dochodzie od 8000 zł do 13 000 zł wyniesie (na zasadzie degresji) od 8000 zł do 3091 zł. Im większy dochód, tym niższa kwota wolna od podatku
*- gdy dochód będzie wyższy niż 13 000 zł, ale niższy niż 85 528 zł to kwota wolna wyniesie 3091 zł
- przy dochodzie z przedziału 85 528 zł -127 000 zł kwota wyniesie od 3091 zł do 1 zł. Po przekroczeniu kwoty 127 000 zł, kwota wolna od podatku nie występuje.
https://serwisy.gazetaprawna.pl/pit/artykuly/1255584,progi-podatkowe-i-kwota-wolna-od-podatku-w-2019-roku.html
* i to dotyczy większość z nas i to się nie zmieniło

To się fachowo nazywa Ruchanie obywateli w dupę... Zwiększanie podatków bez oficjalnego zwiększania podatków, wartość pieniądza maleje w związku z coroczną inflacją, a kwota wolna bez zmian

adi

Member
Ja tam dostawałem około 300,400 zł zwrotu, teraz dostaję coś koło 1000. Zaraz mi Leon powie że 1000 jest mniej niż 350.

Leon

Member
Ja tam dostawałem około 300,400 zł zwrotu, teraz dostaję coś koło 1000. Zaraz mi Leon powie że 1000 jest mniej niż 350.
Adi a ty to od kiedy zacząłeś płacić podatki?
Czyli 700 zł rocznie zyskałeś to ok 60 zł miesięcznie....za taką kwotę dałeś się PiSowi kupić! wstyd.
ale pójdziesz do sklepu to odczujesz
Styczeń 2018 - Styczeń 2019

Bakłażan 8 zł => 12 zł
Cukinia 6 zł => 11 zł
Kalafior (szt.) 5,5 zł => 7,5 zł
Cebula 1,20 zł => 2,30 zł
Marchew 1 zł => 1,60 zł
Por 2 zł =>4,19 zł
Pietruszka 3,50 zł => 8 zł
Sałata lodowa (szt.) 3 zł => 5 zł
Ziemniaki 1,29zł => 1,93 zł

http://wiescirolnicze.pl/ceny-rolnicze/warzywa/
a to tylko podstawowe witaminki a reszta?

Ostatnia edycja:

adi

Member
Moje osiedle kupuje warzywa w większości od obwoźnych rolników, a tu ceny stoją w miejscu od 2018, więc nie wymyślaj bzdetów, bo tak jak myślałem, będziesz mnie przekonywał że 350 to więcej niż 1000.

Dwa, jak rozumiem w czasie kadencji PO nic nie podrożało?:LOL::ROFLMAO::LOL::ROFLMAO:

Trzy, zacząłem sprawdzać twoje dane począwszy od ziemniaków, i wyszło że jak zwykle paskudnie łżesz:

http://www.dlahandlu.pl/koszyk/towar/ziemniaki-na-wage-1-kg,35.html

Ziemniaki wciąż da się kupić za 1,30/kg.

No i odpuść sobie PO-owska szczujno inwektywy że niby komuś się dałem kupić, bo ja na PIS nie głosowałem i głosować nie zamierzam.

Sugeruje tylko, że większości jest tak samo jak za PO albo ciut lepiej, dlatego twoja kłamliwa PO-owska propaganda na nic się zda, bo Polacy nie będą się chcieli cofać w jeszcze gorszy syf.

Ostatnia edycja:

adi

Member
Trzeba było zadać sobie więcej trudu i kupić w najdroższym mieście w najdroższym markecie, wtedy mógłbyś wypisywać na forach że dałeś 3 zł.

Leon

Member
Trzeba było zadać sobie więcej trudu i kupić w najdroższym mieście w najdroższym markecie, wtedy mógłbyś wypisywać na forach że dałeś 3 zł.
Trudno było by mi pojechać kilkaset kilometrów na twoje osiedle i kupić taniej kartofle.
A ten objazdowy rolnik paragony daje za ziemniaki?

Co nie zmienia faktu że za 60 zł/mc dałeś się kupić Pisowi.(n)

singing_oak

Member
Czy wzrost cen na skupach przekłada się na wzrost zysków rolników?
Jeżeli tak to jestem gotów płacić więcej ponieważ rolnicy za mało zarabiają w porównaniu do cen w marketach.
Pieniądz który trafia do rolnika w większości zostaje w Polsce i nie jest wyprowadzany za granicę.

Leon

Member
Przecież sam napisałeś że masz na rok ok 7 stów/rok więcej to ok 6 dych na mc.
A ile życie podrożało ? podatki opłaty, żywność usługi! nie wspomnę o lekarstwach.

adi

Member
Przecież życie drożeje regularnie co roku, a nasze dochody rosną więc się wyrównuje , więc co za bzdety ty znowu wymyślasz?

No i jak zwykle bezczelnie manipulujesz i łżesz jak pies, nie napisałem że mam na rok 700 więcej tylko że samego zwrotu teraz dostaje 1000 a poprzednio 350.

Ktoś ci płaci za to łganie i manipulacje czy po co to robisz?

Ostatnia edycja:

Do góry