This site is owned and third-party cookies.
If you continue with us, we understand that you accept our use of cookies.

Co nowego?

PGNiG Superliga kobiet w zupełnie nowej odsłonie. Znamy szczegóły!

K

Kamil Surowiec

Guest
PGNiG Superliga kobiet od nowego sezonu zmieni się nie do poznania. Zmian jest bardzo dużo. Najważniejszą z nich jest oczywiście zmniejszona liczba drużyn. Ale to nie wszystko!

W nowej formule, oprawie i w zmienionym składzie. Już 7 września rusza w pełni zawodowa liga piłki ręcznej pań. W zmaganiach PGNiG Superliga kobiet o tytuł Mistrzyń Polski powalczy 8 najlepszych zespołów szczypiornistek. Dlatego liga będzie bardzo ciekawa.

Proces profesjonalizacji żeńskich rozgrywek rozpoczął się w marcu br. Na mocy zawartej umowy pomiędzy Polskim Górnictwem Naftowym i Gazownictwem S.A., a Superligą sp. z o. o. na sponsoring tytularny żeńskiej ligi. Dlatego podjęta została decyzja o stworzeniu w pełni zawodowych rozgrywek.

Please, Zaloguj or Rejestracja to view URLs content!


Wszystkie przewidziane prawem procedury zostały sfinalizowane. Dlatego zwieńczeniem było podpisanie w lipcu br. umowy na prowadzenie rozgrywek pomiędzy Związkiem Piłki Ręcznej w Polsce, a Superligą sp. z o.o. Dlatego PGNiG Superliga kobiet od teraz jest w pełni zawodową ligą.

W rozgrywkach wystartuje osiem zespołów: Metraco Zagłębie Lubin, MKS Lublin, Piłka Ręczna Koszalin, KPR Gminy Kobierzyce, EKS Start Elbląg, MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski, KPR Ruch Chorzów oraz beniaminek SPR JKS Jarosław. Dlatego zespoły rywalizować będą one w systemie każdy z każdym. Wszystkie drużyny spotkają się ze sobą cztery razy.

PGNiG Superliga kobiet w nowej formule


Mecz otwarcia PGNiG Superligi kobiet w nowym wydaniu zaplanowano na sobotę 7 września. Ostatnia seria przewidziana jest na 20 maja. Dlatego sezon będzie długi. Taka forma obfituje w wiele emocji.

Please, Zaloguj or Rejestracja to view URLs content!


Wtedy to poznamy klasyfikację końcową, w tym zespół Mistrzyń Polski. Z ligi spadnie drużyna, która zajmie na koniec sezonu ostatnie miejsce. PGNiG Superliga kobiet jest w pełni profesjonalną ligą.

PGNiG Superliga kobiet od teraz ma zupełnie nową identyfikację wizualną. Jej głównym elementem będzie nowoczesne i charakterystyczne logo. Dlatego w jego centrum znajdzie się dynamicznie ułożona postać kobiety z kucykiem, bezpośrednio i nowocześnie prezentując z jaką dyscypliną mamy do czynienia.

Głównym Partnerem telewizyjnym rozgrywek jest Telewizja Polska. Dlatego wybrane mecze pań będzie można oglądać na antenie TVP Sport, na
Please, Zaloguj or Rejestracja to view URLs content!
za pośrednictwem aplikacji mobilnej TVP Sport.

Artykuł
Please, Zaloguj or Rejestracja to view URLs content!
pochodzi z serwisu
Please, Zaloguj or Rejestracja to view URLs content!
.

Please, Zaloguj or Rejestracja to view URLs content!
 

Do góry