This site is owned and third-party cookies.
If you continue with us, we understand that you accept our use of cookies.

Co nowego?
Polityka.org.pl
Witam. Może jesteście zaciekawieni, co się aktualnie stało. Od jakiegoś czasu domena była na sprzedaż, na początku z forum, później bez. Forum nie udało się kupić, więc postanowiłem kupić domenę, zakupić płatny skrypt forum i zacząć wszystko od nowa. Jeżeli stara ekipa forum chce pomóc to zapraszam do kontaktu, na starym forum administracja nie aktywowała mi konta i nie mogłem do nikogo napisać etc.
Planów jest dużo, a co z tego wyjdzie to zależy od rozwoju forum. Już nie firma się będzie zajmować tym forum, tylko osoba prywatna, więc nie ma mowy, aby czekać na coś po parę miesięcy.
Mam nadzieję, że wspólnie stworzymy najlepsze forum polityczne.

NOWA POLITYKA.ORG.PL - CZYTAJ!

Wybory 2018!

Polska gospodarka

#2
Słyszałem że tak nam dobrze idzie! a tymczasem: :poop:
Rząd chce łatać dziury w budżecie pieniędzmi z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych
http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/1243971,pieniadze-z-fgsp-do-latania-dziur-w-budzecie.html
PiS wyzwolił z najgłębszych czeluści polskiego motłochu, zakłamanych, podłych i nikczemnych ludzi, którzy dorwali się do władzy, za nic maja prawo i Konstytucję RP,
które łamią nagminnie i naginają do swoich podłych celów.
Najgorsze jest to, ze maja poparcie niewykształconej części społeczeństwa, tzw. "ciemnego ludu" i zdobytej władzy łatwo nie oddadzą.
 
#3
PiS wyzwolił z najgłębszych czeluści polskiego motłochu, zakłamanych, podłych i nikczemnych ludzi, którzy dorwali się do władzy, za nic maja prawo i Konstytucję RP,
które łamią nagminnie i naginają do swoich podłych celów.
Najgorsze jest to, ze maja poparcie niewykształconej części społeczeństwa, tzw. "ciemnego ludu" i zdobytej władzy łatwo nie oddadzą.
A Leon będzie wspierał PIS u władzy, wspierając PO, ich główny straszak i kartę przetargową, dzięki którym trzymają społeczeństwo w impasie, bo ciężko narodowi występować przeciw PIS ze świadomością że PO drugie w kolejce do koryta.(a gdyby to koryto zdobyli to i tak de facto to oznacza powrót PIS do władczy w następnych kadencjach)

 
Ostatnia edycja:
#11
Ale o co ci w końcu chodzi z tym że chińczycy kupili prywatną firmę? Co ma do tego PIS? Bo nie rozumiem zupełnie tego co piszesz.
 
Ostatnia edycja:
#13
Mateusz wykrzykuje "gospodarka ma się wspaniale
a tymczasem:
Miliardowe straty spółek skarbu państwa. PGE i Tauron idą na dno pod rządami PiS-u
Spółki kontrolowane przez państwo dołują. Tauron, PGE i Azoty kompletnie zawalają wyniki.
Serwis money.pl w swoim artykule zestawił notowania spółek, które nazwał PiS Index. Według wskaźników notują one spadek o blisko 3,6 proc. Co więcej, od początku roku to już blisko 13 proc.


Milionowe straty notuje Tauron, który obecnie ma blisko 74 miliony złotych na minusie. To wynik o 315 milionów gorszy od początkowych wyrokowań ekspertów. Do lecącego w dół Taurona dołączyło także PGE, które zanotowało spadek zysku netto, aż o 35 procent rok do roku.

Jedyną spółką, która przyniosła jakiekolwiek zyski, były Azoty. Te zarobiły jednak zaledwie 3 miliony zł co jest o 107 milionów złotych gorszym wynikiem niż w roku 2017.

Eksperci wskazują, że jeśli rządowi Mateusza Morawieckiego nie uda się powstrzymać tego spadkowego trendu, to może to być rekordowo słaby rok dla polskich spółek skarbu państwa.

źródło: money.pl

dobrze że jeszcze prywatne firmy dają radę, ale jak tak dalej Matek będzie doił to i oni pójdą na dno.
 
#15
Jak to w końcu jest?
Rekordowy import węgla do Polski, największy z... Rosji. Krajowe kopalnie "niedoinwestowane"
http://next.gazeta.pl/next/7,151003...zamy-go-z-rosji.html#a=339&c=145&s=BoxBizImg3
PiS zarzekał się że trzeba doinwestować polskie kopalnie, a teraz to upada i lepszy Ruski węgiel, a szczególnie ten z Donbasu tym samym wspieramy separatystów.
Ale jak Niemcy sprowadzają gaz rurą z Rosji to jest ZDRADA i skandal.
 
#18
I tak to jest, jak się czyta bzdety w Internecie. To, że strona ma kilka opublikowanych zdjęć, nie znaczy że jest tam napisana prawda.
Sprawa z tą firmą jest dość "kuriozalna", choć to może niewłaściwe słowo, bo zbyt brutalne do całej sytuacji. Ta właśnie polska firma produkowała najwyższej klasy sok jabłkowy, który sprzedawała w rozsądnej cenie. Problem jednak był taki, że Chińczycy chcąc wkroczyć na nasz rynek, zastawili go chińszczyzną po cenach dumpingowych. Po roku polska firma odnotowała gigantyczne straty i nic nie mogła sprzedać. Nas na dumping nie stać i poszło o szantaż, bo Chińczycy powiedzieli, że kupią firmę, ale taniej, bo jeśli im jej nie sprzedamy, to wykończą nas w przeciągu 2-3 lat. Tylko dlatego sprzedano tą firmę.
Pozdro dla pucusiów, picusiów, fistaszków i tuptusiów, którzy czytają opozycyjną prasę. Tak właśnie wygląda tefałenowska PRAWDA! W Sumie nawet wujek Stalin kazał przeplatać swoje brednie jakąś zasłoną dymną - a Ci bredzą i kłamią w żywe oczy. Będę się cieszył, jak PiS doprowadzi do upadłości cały niemiecki kapitał w Polsce i go przejmie, bo i tak Niemcy według analityków giełdowych to dziś bankrut. Papierowe tygrysy rysujące czarną wizję Polski na papierze jak Kołodko trochę mogliby dać sobie na wstrzymanie. Minęły czasy, kiedy te prognozy się sprawdzały. Kiedyś były pisane dla idei - dziś pod zamówienie.
 
#19
Imigrantom też dali najwięcej pozwoleń na pracę ze wszystkich krajów Unii. A ceny rosną, płace stoją ...
To powiedz mi jakim cudem młody tokarz z małej wioski w dolnośląskim ma 4 koła na rękę, jego narzeczona ponad trzy koła, do tego kilka osób z korepetycji to tysiąc miesięcznie i jeszcze się starzy dorzucają na mieszkanie. Tak się dziś żyje w Polsce. Koleżanka, która jest tak schorowana, że ledwo dochodzi do pracy- z pocałowaniem rączki przyjęta jako pracownik ochrony, a u mnie, w miejscowości 13.500 mieszkańców co dwadzieścia metrów billboard, że przyjmą do roboty na zasadzie "El Dorado" i płacy w stylu Emiratów Arabskich. Może trochę czasem warto docenić przeciwnika, jeśli chce się z nim wygrać, nie uważasz?
 

Do góry