This site is owned and third-party cookies.
If you continue with us, we understand that you accept our use of cookies.

Co nowego?

Polski kościół.

Leon

Active member
500+ będzie ale będą zajebiste ograniczenia. Nie tak jak do tej pory że każdy nierobol mógł liczyć na państwową czyli także na moją kasę.
Zresztą tego chce Korwin,
Schetyna chce ograniczyć program 500 plus
Platforma Obywatelska chce ograniczyć program Rodzina 500 plus. Dodatek na dziecko miałby przysługiwać tylko tym, którzy pracują lub skutecznie poszukują pracy. Grzegorz Schetyna zapowiada, że wprowadzi takie zmiany, jeśli jego partia wygra wybory.
Tak napisali w TV Kurski
Please, Zaloguj or Rejestracja to view URLs content!
oraz:
Please, Zaloguj or Rejestracja to view URLs content!
A może uważasz że publiczna TV robi ludzi w ciula?

Adi a wiesz chociaż ile kosztuje nas posługa kapłańska???
Etatowi księża w urzędzie skarbowym sporo kosztują. Średnia pensja to 4,7 tys. zł netto
Fajnie się mają! pokropić, zrobić znak krzyża i kasa leci.....
czyżby to aby nie jest grzech chciwości????

Ostatnia edycja:

adi

Active member
500+ będzie ale będą zajebiste ograniczenia. Nie tak jak do tej pory że każdy nierobol mógł liczyć na państwową czyli także na moją kasę.
Jakie ograniczenia skoro Schetyna chce rozszerzyć 500 plus na pierwsze dziecko i mówi wprost , że "nic nie zostanie odebrane"???

Skąd bierzesz te urojenia?

Tak napisali w TV Kurski
A może uważasz że publiczna TV robi ludzi w ciula?
No pewnie że robi w ciula, tak samo jak TVN.

No chyba że nagle bardziej wierzysz TVP niż szefowi PO odnośnie programu PO?

Adi a wiesz chociaż ile kosztuje nas posługa kapłańska???
Etatowi księża w urzędzie skarbowym sporo kosztują. Średnia pensja to 4,7 tys. zł netto
Fajnie się mają! pokropić, zrobić znak krzyża i kasa leci.....
czyżby to aby nie jest grzech chciwości????
Ale co ma piernik do wiatraka?

cynik

Member
a ja zawsze uwielbiałem taki podział
- jak ksiądz złapany na pedofilii - to obywatel watykanu na prawie kanonicznym nic mu nie wolno zrobić
- jak ksiądz się wypowiada o polityce - to przecież obywatel, Polak jak każdy inny, ma prawo
no to jak to w końcu jest?

adi

Active member
Nie wiem, normalny kraj to taki w którym kościoły są finansowe przez wiernych i mają dokładnie te same prawa co wszyscy inni.

Leon

Active member
Patrz Adi , jak w dzisiejszych czasach wygląda w Polsce otwieranie nowej sali gimnastycznej w szkole podstawowej. Cieszysz się?

adi

Active member
No i to jest dramat. Dlatego podoba mi się plan Korwina w którym państwo z zasady nie finansuje z budżetu kościołów i związków wyznaniowych.

cynik

Member
Ale to jeden z filarów konkordatu. Czyli jak Korwin wygra to zerwie konkordat, wyprowadzi kościół z dyskusji politycznej, ze szkół i zamknie w świątyniach? Bardzo mi się to podoba. Nawet Lewica nie ma takiego programu!

adi

Active member
Problem w tym że Korwin raz gada jedno raz drugie a do władzy nigdy nie dojdzie.
Natomiast liberalizm gospodarczy z założenia nie finansuje kościołów i związków wyznaniowych.

cynik

Member
No to jest problem. A już miałem nadzieję. Mi tam rządy prawicy finansowo nie szkodzą, ale jestem Polakiem i nie zgadzam się z takim traktowaniem narodu. W większości są to gamonie, inteligencję wybili najeźdźcy w czasie II w.ś., komuna pomiatała inteligencję a rządził proletariat, który dzisiaj w wypaczonej formie wspiera rządy populistów. Ale i tak ten naród nie zasługuje na bycie traktowanym jak trzoda chlewna. A do tego sprowadzają się rządy prawicy.

adi

Active member
Brakuje prawicowych libertarian. Generalnie rządy socjalistów(czy to prawicowych czy lewicowych) to traktowanie narodu jak trzody chlewnej.

adi

Active member
Termin prawica jest zróżnicowany w sprawach gospodarczych i odnosi się również do liberałów a w Polsce prawica to też Korwin.

Właściwie to podział lewica - prawica jest bardzo nieaktualny bo zbyt wieloznaczny.

Do góry