This site is owned and third-party cookies.
If you continue with us, we understand that you accept our use of cookies.

Co nowego?

Polski kościół.

cynik

Member
ale w PL mamy rząd konserwatywno-socjalistyczny (PiS) , liberalne centrum (Lewica), chadecję (KO), narodowych liberałów (Korwin) i ludowców (Kukiz-PSL) - nie ma tu nawet lewicy z prawdziwego znaczenia. Tu wszystko jest na odwrót, do góry nogami i wywinięte na drugą stronę.

adi

Active member
Zgadzam się poza zakwalifikowaniem PO do chadecji. Raczej do całkowicie bezideowej partii proniemieckich populistów.

Natomiast poparcie Korwina mówi wiele o tym gdzie wytresowany komuną i postkomuną naród ma wolność osobistą i gospodarczą.(chociaż mam cichą nadzieję że jakby powstała rozsądna partia koliberalna czy libertariańska nie plecąca bzdur to może by było więcej procent)

adi

Active member
Skoro z jednej strony tęcza ma niby wiele znaczeń nie tylko LGBT to dlaczego wieloznaczna na przestrzeni dziejów swastyka ma mieć już tylko jedno?

Leon

Active member
Z tą swastyką to jest zależne od tego kto ją używa i w jakim celu.
Chyba inaczej wygląda znak szczęścia na ramieniu wytatuowanego łysola, który hajluje w paradnym marszu rodem z 30 lat wykrzykując "jedna rasa biała rasa"
Jako znak szczęścia i pomyślności w rękach nazioli ma to całkowicie inne znaczenie Adi i ty dobrze wiesz czym on dla nich jest!
Przypuszczam że sam Adolf wybierając ten znak jako "logo" swojej partii nie wiedział jak to się skończy i jak świat swastykę będzie po wojnie rozumiał i z czym kojarzył .
z tą tęczą tak samo.
A tak wygląda tolerancja wg kościoła
Ksiądz o LGBT: "Nawet w sutannie mam scyzoryk na tę bandę"
Gdy faszyści zbierają się w kościele cisza...gdy małolat nie połknął hostii wezwana była Policja :eek:

Ostatnia edycja:

adi

Active member
Dla niektórych inaczej, dla innych tak samo.

Totalitaryzm własnie polega na jedynej słusznej interpretacji i karaniu za symbolikę.

Ostatnia edycja:

Leon

Active member
Mylisz się ! będziesz miał w domu taką wazę to ci wszyscy będą zazdrościć a będziesz miał torcik to cię zamkną.
Bo na torciku jest nazistowski symbol który w Polsce kojarzy się jednoznacznie z mordem na narodzie.
I ty jako narodowiec powinieneś najgłośniej krzyczeć widząc nazistowskie symbole! no chyba że jesteś ukrytą opcją niemiecką

adi

Active member
Mylisz się ! będziesz miał w domu taką wazę to ci wszyscy będą zazdrościć a będziesz miał torcik to cię zamkną.
Bo na torciku jest nazistowski symbol który w Polsce kojarzy się jednoznacznie z mordem na narodzie.

Gdzie ty żyjesz? Gdzieś poza Europą
Bo w Polsce to w domu można mieć wszystko w swastykach. Ba, można nawet wytatuować sobie na czole i bez problemu tak chodzić, nie można mieć tylko na ubraniu.

Poza tym, co z tego że się kojarzy? Krzyż się kojarzy z inkwizycją a czerwona gwiazda podobnie z mordem na narodzie, więc?

Trzecia sprawa, tak wyglądał niedawno wrocławski dworzec bo se film ktoś kręcił:

180

No i jakoś nikt specjalnie się nie egzaltował, więc nie ośmieszaj się z tymi zakazami.

I ty jako narodowiec powinieneś najgłośniej krzyczeć widząc nazistowskie symbole! no chyba że jesteś ukrytą opcją niemiecką
Ale przecież dla tych polskich nazistów swastyka jest często symbolem narodowego socjalizmu jako systemu i generalnie chcieliby zrobić z Niemcami to co Niemcy z Polakami.
Poza tym , jestem także libertarianinem więc jestem za wolnością a przeciw debilizmom typu idiotyczne zakazy.

Ostatnia edycja:

Leon

Active member
Bo w Polsce to w domu można mieć wszystko w swastykach. Ba, można nawet wytatuować sobie na czole i bez problemu tak chodzić, nie można mieć tylko na ubraniu.
A ty jako narodowiec powinieneś to głośno potępić, a ty to bronisz !
Nie rozumiem Adi dlaczego nie potępiasz tych symboli które wiadomo w jaki sposób są kojarzone i to właściwie na całym świecie,
A jak ktoś kręci film to wiadomo że sceneria musi oddać tamte czasy, a co mieli kaczora donalda na sztandarach umieścić?
I nie pitol że to ci się kojarzy z inkwizycją!

Oczywiście to też z nazizmem ci się nie kojarzy ...co?
182
183
Masz porównanie, jeżeli jeszcze z niczym ci się nie kojarzy.
184

Attachments

adi

Active member
Czyli argumenty się skończyły to zacząłeś wymyślać co powinienem a co nie i jak należy co jedynie słusznie interpretować.

Mnie cudze ubrania i gesty nie interesują bo jestem normalny a wolnym kraju każdy ma prawo mieć poglądy jakie tylko chce.

Masz więcej z nazisty i komunisty niż ci się wydaje, ale nic dziwnego:

185

Tu już sierp i młot jest ok , tu już nie kojarzy się z mordem na narodzie, nie?

Leon

Active member
Adi czy ty nie rozumiesz że nazistowska swastyka jest symbolem zabronionym! a sierp i młot nie. ( i nie pytaj dlaczego bo nie wiem może kiedyś do tego dojdzie)
Czy ty naprawdę nic złego w hajlowaniu nie widzisz? w obnoszeniu się z nazistowską swastyką też nie?
Jako narodowiec ujrzawszy faceta z wydzierganą swastyką albo samym Adolfem lub tymi przyśpiewkami na "orlym gnieździe" powinieneś po prostu się wkur**ć
a ty ich bronisz pytam dlaczego? w imię jakiej wolności to robisz?
Nie mogę tego pojąć dlaczego narodowcy wybrali sobie najgorsze symbole które naród Polski tak znienawidził, spod których wyszło tyle zła.
Dlaczego ich symbolem nie jest coś co kojarzy się od wieków z Polskością? jakiś stary piastowski symbol czy coś ale na Boga nie poniemieckie nazistowski znaki!

adi

Active member
Adi czy ty nie rozumiesz że nazistowska swastyka jest symbolem zabronionym! a sierp i młot nie. ( i nie pytaj dlaczego bo nie wiem może kiedyś do tego dojdzie)

Czyli sam przyznajesz że to debilizm?

Czy ty naprawdę nic złego w hajlowaniu nie widzisz? w obnoszeniu się z nazistowską swastyką też nie?
W większości instytucji/symboli widzę coś złego, więc?

Nie widzisz niczego złego w czerwonych gwiazdach?

Nie mogę tego pojąć dlaczego narodowcy wybrali sobie najgorsze symbole które naród Polski tak znienawidził, spod których wyszło tyle zła.
Z tego co wiem poniżej 0,1 proc polskich narodowców używa swastyk.

Zresztą to nie narodowcy tylko naziści którzy zapisują się do narodowców bo im zakazano gdzie indziej.

Dlaczego ich symbolem nie jest coś co kojarzy się od wieków z Polskością?
Jak wyżej., Doucz się wpierw.

Leon

Active member
Czyli sam przyznajesz że to debilizm?
co ma być debilizmem? to że hitlerowska swastyka jest zakazanym znakiem?
W większości instytucji/symboli widzę coś złego, więc?
idź po poradę do psychiatry, skoro wokół widzisz złe znaki.
Z tego co wiem poniżej 0,1 proc polskich narodowców używa swastyk.
nie wiem skąd wyliczenia, ale hajlują wszyscy
tu masz współczesna brunatne koszule

Zobacz jacy podobni i nie mów że nie masz żadnych skojarzeń.

Jak wyżej., Doucz się wpierw.
Który znak nazioli kojarzy się z Polskością?

Dobrze wiesz że ONR powstał jako odpowiednik NSDAP oni byli zafascynowani tym co Adolf robił, ten antyżydowski ruch itd.
przecież te gesty marsze symbole napisy, to było podobne. dopiero w 39 roku miłość ONRu do adolfa wygasła ale idee wciąż u nich żywe.
"Niemcy dla Niemiec" wiemy jak to się skończyło "Polska dla Polaków" jeszcze nie wiemy jak się to skończy.
Naziole to ruch który zagraża wolności o którym tak często piszesz.

adi

Active member
co ma być debilizmem? to że hitlerowska swastyka jest zakazanym znakiem?
Tak. Zwłaszcza kiedy komunistyczna gwiazda już nie jest i zwłaszcza kiedy można sobie tatuować swastykę na czole.

Poza tym w ogóle zakazywane symboli to debilizm.

A już wsadzanie za symbole kogoś do więzienia i kazanie płacenia za niego społeczeństwu 2400/mies to debilizm skrajny.

tu masz współczesna brunatne koszule
Zobacz jacy podobni i nie mów że nie masz żadnych skojarzeń.
Wszystkie ruchy nacjonalistyczne wyglądały/wyglądają własnie w tym harcerskim stylu, harcerze też.

Dlaczego wszystko wszystko do Niemców? To jakiś pępek świata?

No i stylu harcerskiego tez chcesz zabraniać bo nie rozumiem problemu??

:D:D

Który znak nazioli kojarzy się z Polskością?
Nazioli to żaden ale nacjonalistów to chociażby Szczerbiec czy mieczyk Chrobrego.
No i powieszona UE.

Dobrze wiesz że ONR powstał jako odpowiednik NSDAP oni byli zafascynowani tym co Adolf robił, ten antyżydowski ruch itd.
Czyli jesteś ignorantem któremu nie chciało się poczytać na temat kulis powstania ONR w 1934 a zabierasz głos.

Ostatnia edycja:

Leon

Active member
Poza tym w ogóle zakazywane symboli to debilizm.
Adi po wojnie za taki "symbol" po prostu lud by cię rozszarpał i na nic zdały by się tłumaczenia że to Rzymskie pozdrowienie.

187
A oni w galowych mundurach oddają cześć Adolfowi.

No i powieszona UE.
Gdyby nie ta Unia to teraz z Polski w tirach uciekają jak ci biedni Wietnamczycy.
zresztą już w tirach z Polski uciekali i powiadam ci, nie były to ciekawe czasy.
A ty wolał byś mieć tak jak u Łukaszenki

Do góry