This site is owned and third-party cookies.
If you continue with us, we understand that you accept our use of cookies.

Co nowego?

Polski kościół.

adi

Active member
Adi po wojnie za taki "symbol" po prostu lud by cię rozszarpał i na nic zdały by się tłumaczenia że to Rzymskie pozdrowienie.
Za gwiazdę czerwoną też.
A w średniowieczu lud by rozszarpał np za odwrócony krzyż i czary.

Co to ma do rzeczy?

A ty wolał byś mieć tak jak u Łukaszenki
Jesteś idiotą, który nie rozumie podstawowych założeń wolności.

No ale żeś wychowany w PRL to się nie dziwię.

Ostatnia edycja:

Leon

Active member
No ale żeś wychowany w PRL to się nie dziwię.
Już wolę to aniżeli mieli by mnie ONRowcy wychowywać.
Chociaż to moje pokolenie tą wolność wywalczyło , te pokolenie wychowane w PRLu i z tego jestem dumny.
Co to ma do rzeczy?
To że żyją jeszcze ludzie którzy pamiętają co robili z Polakami ci których narodowcy teraz uwielbiają nadal oddając cześć ich
Please, Zaloguj or Rejestracja to view URLs content!

A może ty nie wiesz co oznacza gest uniesionej ręki?
i kogo tak pozdrawiano.

adi

Active member
O to się rozchodzi że ludzie pamiętający 2 wojnę światową już nie żyją.

Ktoś kto miał 15 lat w 1945 dzisiaj by miał by dzisiaj 90 lat.

Natomiast żyją ci co pamiętają co komuniści spod znaku czerwonej gwiazdy robili z Polakami ale w polskim prawie symbole komunistyczne NIE SĄ ZAKAZANE.

Czyli jak zwykle alogizm i debilizm.

Ostatnia edycja:

Leon

Active member
O to się rozchodzi że ludzie pamiętający 2 wojnę światową już nie żyją.
Moja matka żyje!!!! ma 91 lat i gdybym przed nią zahajlował to chyba by mi w pysk strzeliła. :)

Uważasz że skoro większość nie żyje to można zacząć czcić Adolfa i jego idee?
Oj zapomniałem twoje tereny to dawniej była Germania więc tęsknisz za ojcowizną, brakuje ci hajlowania i swastyki ! na samą myśl zapewne masz łezką w oku, że te czasy minęły.(mam nadzieją że bezpowrotnie)
Adi kiedyś matce powiedziałem że u nas na marszach hajlują...chwilę się zastanowiła zapytała czy to prawda,
a później powiedziała że na pewno to nie są Polacy,że to Niemcy i ci najgorsi.
I wiesz co? chyba miała rację ci narodowcy to zapewne pokolenie tych starych szwabów którzy tęsknią za tysiącletnią rzeszą.

adi

Active member
Czyli dalej zgrywasz idiotę który uważa że swastyka be ale czerwona gwiazda już ok bo tak i że wszyscy narodowcy to naziści bo tak mówili w TVN.

Jednym słowem nie umiesz logicznie argumentować zakazów ale wierzysz że te zakazy są dobre. Typowy homo sovieticus.

188

189

190

Ostatnia edycja:

Leon

Active member
Adi ty masz problem z odróżnieniem machania rączką od

wyciągnięta ręka czasami robi zajebistą różnicę.
Czyli dalej zgrywasz idiotę który uważa że swastyka be ale czerwona gwiazda już ok
Nigdy nie napisałem że gwiazda jest OK! pisałem że czerwona gwiazda na razie nie jest znakiem zakazanym
sama w sobie czerwona gwiazda nie jest niczym złym tak jak i swastyka, nawet wyciągnięta ręka nie jest niczym złym,
ale to zależy gdzie i jak są te symbole/gesty użyte.
a ty masz problem z odróżnieniem tego.
tutaj Korwin przyznał się do hajlowania

adi

Active member
Tutaj akurat Korwin uznał że UE ze swoimi zakazami i nakazami niewiele się różni od nazistów więc zadrwił w swoim stylu.

Leon

Active member
Wiem, ale gdyby się nie przyznał to zapewne powiedział byś że Mikuś pokazuje gdzie Tusk stoi albo go pozdrawia ;)
a na powyższej fotce te dwa małolaty ewidentnie pokazują z kim się identyfikują,

adi

Active member
Tak patrzę na przedwojenny ONR:

192

I jednak dochodzę do wniosku że członkowie ONR identyfikują się z ONR.

Leon

Active member
ONR był w latach 30tych zafascynowany tym co w Niemczech się dzieje, i postanowili w Polsce stworzyć odpowiednik NSDAP.

adi

Active member
Bzdura totalna, ONR był kontynuacją Obozu Wielkiej Polski z 1926. Podstawą był katolicyzm i walka z sanacją.
No i ONR-owcy generalnie strzelali do Hitlerowców w latach wojny.

Leon

Active member
No i ONR-owcy generalnie strzelali do Hitlerowców w latach wojny.
W latach wojny tak! oczywiście. Ale ten antysemityzm i czysta krew w w narodzie to skąd się wzięło?
Deutschland für Deutschland a u nas po dziś dzień Polska dla Polaków.
, ONR był kontynuacją Obozu Wielkiej Polski z 1926
to nie była żadna kontynuacja, oni chcieli czegoś nowego.
Obóz Narodowo-Radykalny
(ONR) – skrajnie prawicowe ugrupowanie polityczne o charakterze
, założone 14 kwietnia 1934 r. przez
organizacji
, rozwiązane 10 lipca 1934
Na nastroje w obozie narodowym mocno wpłynęło zdobycie władzy przez
w Niemczech. "Młodzi" byli w tym okresie zafascynowani hitleryzmem
(w kolejnych latach ich stanowisko wobec nazizmu będzie podlegać ewolucji
). "Młodym" imponował przede wszystkim antysemityzm
a także skuteczność ruchu hitlerowskiego w zdobywaniu władzy

Roman Dmowski, nieformalny lider całego obozu narodowego, uważał nazizm za niemiecką formę ruchu narodowego i omawiał sukcesy Hitlera z dużą dozą sympatii
.
Przecież to co ONR przed wojną chciał w Polsce zrobic to żywo wzięte z ideologii Adolfa! ich lektura to widocznie
Adolfa!

adi

Active member
W latach wojny tak! oczywiście. Ale ten antysemityzm i czysta krew w w narodzie to skąd się wzięło?
Antysemityzm w Polsce to był jeszcze zanim Hitler stał się popularny w Niemczech.

Tyle że u nas bardziej religijny a tam etniczny.

Deutschland für Deutschland a u nas po dziś dzień Polska dla Polaków.

A takiego hasła nie było w 3 rzeszy.

Przecież to co ONR przed wojną chciał w Polsce zrobic to żywo wzięte z ideologii Adolfa! ich lektura to widocznie
Adolfa!

Przeczytałeś choć jedną książkę historyczną dotyczącą tamtego okresu i historii ONR?

Nie. Dlatego wymyślasz takie bzdety.

Na samym początku gdy Hitler zdobywał władzę młodsi ONR-owcy faktycznie widzieli w nim sojusznika.
Natomiast szybko zrewidowali poglądy jak się Hitler okazał antypolskim antyreligijnym socjalistą.

Więc przestań wymyślać.

Leon

Active member
Antysemityzm w Polsce to był jeszcze zanim Hitler stał się popularny w Niemczech.
Masz rację ! ale Adolf wskazał co i jak z tym zrobić, gdyby nie wojna u nas wzorem adolfa tak samo z żydami by postąpiono.
Przeczytałeś choć jedną książkę historyczną dotyczącą tamtego okresu i historii ONR?
nie przeczytałem Mein kampf.
Natomiast szybko zrewidowali poglądy jak się Hitler okazał antypolskim antyreligijnym socjalistą.
Antypolskim to okazał się w 39 roku gdy nie chcieliśmy z nim paktu zawrzeć.
on nie był antyreligijnym socjalistą. (pomyliło ci sięz Leninem) GOTT MIT UNS! (Bóg z nami) taki napis żołnierze mieli na sprzączce pasa.

nawet na herbie mieli

Osobiście to on katolikiem nie był ale nic przeciw tej wierze nie miał, nawet z jego otoczenia naziści do kościoła chodzili .

adi

Active member
Masz rację ! ale Adolf wskazał co i jak z tym zrobić, gdyby nie wojna u nas wzorem adolfa tak samo z żydami by postąpiono.
Jakby nie wojna to by pewnie Niemcy nie pozwolili sobie na masowe mordy więc zaprzeczasz sam sobie.

Dwa, doedukuj się że w tym okresie antysemityzm był popularny w całej Europie i że to żaden niemiecki wynalazek.

Masz jakaś obsesję na punkcie Niemców.

Antypolskim to okazał się w 39 roku gdy nie chcieliśmy z nim paktu zawrzeć.
on nie był antyreligijnym socjalistą. (pomyliło ci sięz Leninem) GOTT MIT UNS! (Bóg z nami) taki napis żołnierze mieli na sprzączce pasa.

nawet na herbie mieli

Osobiście to on katolikiem nie był ale nic przeciw tej wierze nie miał, nawet z jego otoczenia naziści do kościoła chodzili .

Dalej wychodzi kompletny brak wiedzy.

Na początku Hitler tolerował protestantyzm bo wiedział że to wciąż silna część społeczeństwa niemieckiego, ale sam był całkowicie antyreligijny stąd całe SS jako elita nazistowska było już jawnie antychrześcijańskie i na sprzączkach już mieli co innego a i naziści ogólnie starali się zamienić protestantyzm na tzw "pozytywne chrześcijaństwo" jako religię przejściową.
Z biegiem lat nazizm coraz bardziej jawnie zwalczał religię chrześcijańską.

".
w książce
(niem. Der Mythus des zwanzigsten Jahrhunderts) przedstawił radykalny odłam pozytywnego chrześcijaństwa, w którym twierdził, że ma za złe
i
, że nie podkreślają „heroicznego” i „niemieckiego” charakteru Chrystusa. Według Rosenberga pozytywne chrześcijaństwo miało być religią przejściową pomiędzy chrześcijaństwem a
(Rosenberg dążył do recepcji religii aryjskich)."

Leon

Active member
Jakby nie wojna to by pewnie Niemcy nie pozwolili sobie na masowe mordy więc zaprzeczasz sam sobie.
Masz jakaś obsesję na punkcie Niemców.
To powiadasz że JA mam jakąś obsesje ....popatrz w lustro.
Obozy koncentracyjne w Niemczech były już przed wojną.

adi

Active member
Ale to nie były jeszcze obozy skoncentrowane na masowe ludobójstwo, to były obozy jakie są w każdym totalitaryzmie.

Do góry