This site is owned and third-party cookies.
If you continue with us, we understand that you accept our use of cookies.

Co nowego?

Polski sądy

adi

Active member
PiSie prawo im zabrania
W którym miejscu prawo zabrania edukowania się seksualnego? :eek::eek::eek:

Odpłynąłeś już całkiem.


Uważasz że smartfon powinien uczyć o seksualności?
Oczywiście, tam jest pełna wiedza (także wraz z najrozmaitszymi dewiacjami i ciemnymi sferami ludzkiej seksualności).

Albo się uczyć całości albo wcale.
Prawidłowo przeprowadzona, wspomaga rozwój zmysłów dzieci, ich poczucie ciała, wyobrażeń o ciele, a jednocześnie wzmacnia pewność siebie. Dzięki niej dzieci potrafią zachowywać się odpowiedzialnie w stosunku do siebie i innych.

Celem edukacji seksualnej u najmłodszych jest rozwinięcie pozytywnego nastawienia do własnego ciała, nauka właściwych metod komunikowania się – np. adekwatne nazywanie części ciała. Od najmłodszych lat dziecko uczy się, że istnieją indywidualne granice i zasady społeczne, które trzeba respektować: „nie możesz dotknąć każdego, kogo chcesz”. Oraz „nie każdy może dotknąć ciebie”, „zawsze możesz powiedzieć: nie”, „możesz poprosić o pomoc” itd.

W tym sensie edukacja seksualna jest również
Please, Zaloguj or Rejestracja to view URLs content!
i przyczynia się do zapobiegania nadużyć.
Tyle że ta propaganda nijak nie ma się do rzeczywistości.Według standardów WHO młodzież w wieku 12–15 lat powinna posiadać umiejętność reakcji na niesprawiedliwości, dyskryminacje i brak równości.
A także: umieć rozpoznawać objawy ciąży czy chorób przenoszonych drogą płciową. Wskazano także na potrzebę rozwijania ich aspiracji do stworzenia udanych związków opartych na równości.

Z kolei młodzi ludzie w wieku 15 lat i więcej powinni wiedzieć, jak właściwie komunikować się ze swoim partnerem na zasadach równości, rozumieć, że współżycie to więcej niż stosunek płciowy. Powinni także być gotowi na dokonanie „coming outu” (czyli ujawniania wobec innych uczuć homoseksualnych). Młodym ludziom w tym wieku powinno się także przekazać informacje na temat przemocy seksualnej i skutków przerywania ciąży w warunkach niebezpiecznych dla zdrowia kobiety.

Celem edukacji seksualnej jest nie tylko zdobycie wiedzy na temat ludzkiego ciała, ale także nauczenie się wyrażania uczuć i potrzeb, zapewnienie koniecznych umiejętności życiowych umożliwiających radzenie sobie z seksualnością i związkami, umożliwienie budowania związków, w których istnieje obopólne zrozumienie, związków opartych na równości oraz szacunku dla potrzeb innych osób i wyznaczonych przez nie granic.


Co za brednie. Przecież nie każdy chce związku opartego na równości(np tysiące uległych kobiet) a np przyszła prostytutka musi sobie wyrobić całkiem inne podejście niż np przyszła matka polka.Po drugie:

"Uśmiechają się, reagują na dotyk i mają swoją osobowość. Szacuje się, że kupiło je już 12 mln osób. Zdominowały życie azjatyckich mężczyzn i branżę pornograficzną. Seks-roboty to już nie odległa przyszłość. To teraźniejszość."


Please, Zaloguj or Rejestracja to view URLs content!
 
Ostatnia edycja:

Leon

Active member
Myślę, że w szkołach trzeba prowadzić edukację seksualną. Seks to dar od Boga, to nie jest potwór, to Boży dar by miłować. To, że ktoś używa go do zarabiania pieniędzy, wykorzystywania innych, to inny problem. Musimy zaoferować obiektywną edukację seksualną, bez kolonizacji ideologicznych. (...) Potrzebna jest edukacja seksualna dla dzieci. Ideałem jest, aby zaczęły w domu, z rodzicami. Nie zawsze jest to możliwe w wielu sytuacjach rodzinnych lub dlatego, że nie wiedzą, jak to uczynić. Szkoła to nadrabia i musi to czynić, w przeciwnym razie pozostaje pustka, która zostaje wypełniona przez jakąkolwiek ideologię - powiedział Papież Franciszek.


Ich bezczelność przekracza wszelkie granice ...Adi , też takie coś czujesz?
 

adi

Active member
Za czasów mojej młodości nie było takich portali ale były podobne papierowe i widzisz taka wiedza wystarczyła, nie mam niechcianych dzieci.

Dzisiaj małolaci mają pełne spektrum wiedzy seksualnej w necie i to takiej bez durnej cenzury pod wymyślone przez polityków koncepcje.

Dlatego mają gdzieś edukację seksualną.
 
Ostatnia edycja:

Leon

Active member
PROF. GADACZ: TYMOTEUSZ JEST OFIARĄ BRAKU EDUKACJI SEKSUALNEJ
Please, Zaloguj or Rejestracja to view URLs content!
Dzisiaj małolaci mają pełne spektrum wiedzy seksualnej w necie i to takiej bez durnej cenzury pod wymyślone przez polityków koncepcje.
To dlatego tyle nastolatków jest w ciąży.!?
Idąc twoim tokiem myślenia to po co szkoła skoro w necie wszystkiego się dowiesz.
 

adi

Active member
150Tak no, nie potrzeba szkoły by się nauczyć zakładać gumkę i wiedzieć że chroni przed chorobami.
To wie każdy, zwłaszcza dzisiaj w sobie internetu.
 
Ostatnia edycja:

Leon

Active member
Adi przecież to ze skrajnie prawicowego portalu więc się nie dziw.
tam nawet krytykują Olge Tokarczuk za Nobla.
Adi jeszcze mi tu może tą Kaję Godek zacytujesz?

\Paulina Wawrzyńczyk – od 12 lat związana z Grupą Ponton, obecnie pracuje jako edukatorka seksualna w Londynie w organizacji Brook.

Joanna Skonieczna: Porównanie angielskiej i polskiej edukacji seksualnej prowadzi niektórych do konkluzji, że nowoczesna edukacja seksualna jakoby obecna w Wielkiej Brytanii nie tylko nie przekłada się na zmniejszenie liczby ciąż nieletnich, ale prowadzi do podwyższenia statystyk. O co tutaj chodzi?

Paulina Wawrzyńczyk: Jest to jeden z mitów rozpowszechnianych przez polskich przeciwników edukacji seksualnej. Zacznijmy od tego, że w Anglii edukacja seksualna nigdy nie była w szkołach obowiązkowa. Istnieje nieobowiązkowy przedmiot PSHE (edukacja prozdrowotna, finansowa, przygotowanie do życia w ogóle), którego elementem powinna być edukacja seksualna, ale podobnie jak u nas – niewygodne dla skrępowanych nauczycielek i nauczycieli tematy łatwo zastąpić np. pisaniem CV. Edukacja jest w Anglii zdecentralizowana i szkoły prywatne (w tym religijne) mają dużą dowolność w kreowaniu programów. Dopiero od 2019 r. w szkołach podstawowych ma być wprowadzona edukacja o relacjach (relationships education), a w średnich – edukacja o relacjach i seksualności (relationships and sex education). Rodzice będą mieli prawo wypisać dzieci z tych zajęć, co niebezpiecznie przypomina mi wychowanie do życia w rodzinie. Obecnie trwają konsultacje nad programami na różne poziomy kształcenia. Pozostaje mieć nadzieję, że znajdą się środki na przeszkolenie nauczycielek i nauczycieli.

Przynajmniej niektóre władze lokalne były i są skłonne przeciwdziałać zarówno niechcianym ciążom, jak i infekcjom przenoszonym drogą płciową.
Please, Zaloguj or Rejestracja to view URLs content!
.
Inny temat
Liczba nastoletnich ciąż w UK najniższa w historii, ale wciąż jedna z najwyższych w UE
i jeszcze inny temat
Coraz mniej nastolatek w ciąży, koszt - 280 mln funtów
 

adi

Active member
No więc "edukacja seksualna" nie powoduje że jest mniej nastolatek w ciąży tylko na odwrót.
Dwa, obsługa gumki i informacja że chroni przed chorobami, to jest góra 10 minut wykładu, nie potrzeba tu edukacji.

Tym bardziej że każdy i tak to wie, problem w tym że mimo że wiedzą to i tak mają to gdzieś.
 

Leon

Active member
obsługa gumki i informacja że chroni przed chorobami, to jest góra 10 minut wykładu, nie potrzeba tu edukacji.
U ciebie edukacja seksualna sprowadza się do założenia gumki...żałosny jesteś w tym temacie.
Więc zmieńmy płytę.
widzisz taka wiedza wystarczyła, nie mam niechcianych dzieci.
Wychodzi na to że podatku nie płacisz a państwo co miesiąc na 5 stów skubiesz.
 

adi

Active member
U ciebie edukacja seksualna sprowadza się do założenia gumki...żałosny jesteś w tym temacie.
Sam jesteś żałosny, cała reszta to już natura.


Są uległe kobiety, dominujący mężczyźni, zwolennicy seksu grupowego, płatnego czy publicznego, zwolennicy seksu z ciężarnymi, fetysze np brudnej pochwy.
Inaczej seks wygląda u psychopatów inaczej u artystów.
Tak było od początków istnienia cywilizacji i żadną dziwaczną edukacją seksualną natury nie poskromicie.A swoją drogą, skoro tak chcesz edukować to jesteś za tym aby edukować ile można zarobić na prostytucji w porównaniu do tego ile oferuje rynek pracy w PL?

Czy też bronisz dzieciom wiedzy?


Wychodzi na to że podatku nie płacisz a państwo co miesiąc na 5 stów skubiesz.
No ale ja właśnie nie mam dzieci więc nie doję państwa w ogóle, w przeciwieństwie do ciebie bo ty przecież jesteś na garnuszku państwa:)
 
Ostatnia edycja:

Leon

Active member

Leon

Active member
Efekt braku sex-edukacji
„Szybkie oddanie moczu zmniejsza szanse na zajście w ciążę, bo tuż po wytrysku spermy do pochwy plemniki w nasieniu są unieruchomione. I dopiero po mniej więcej pół godziny od wytrysku dochodzi do upłynnienia i rozluźnienia nasienia.
 

adi

Active member
Skoro nie masz niechcianych dzieci , to masz chciane dzieci! ...chyba że coś przeoczyłem?????
Wychodzi na to że jesteś stary bezdzietny pryk który potrzebuje seksualnej edukacji. (tak jak prezes)
Marnujesz nasienie waląc kapucyna!
Rozumiem że masz tę samą ideologię co ojciec Tadeusz, ale generalnie przymusu posiadania dzieci nie ma:)

A do moich argumentów się odniesiesz czy jak zwykle atak personalny i zmiana tematu?
 
Ostatnia edycja:

Leon

Active member
Na potwierdzenie że sex-edukacja potrzebna:
13-latka z Polski zaszła w ciążę w Egipcie bo w basenie pływała sperma
Jak donosi „Daily Mail” – kiedy Polka wróciła z wakacji w Egipcie, okazało się że jej 13-letnia córka jest w ciąży.

I poszło w świat jakie to Polak ma braki w edukacji.
Ale to nie wszystko Adi ! starej też się przydarzyło:
Pewna klienta biura podróży z Krakowa zażądała od firmy turystycznej... alimentów. Twierdziła, że zaszła w ciążę, bo w basenie hotelu, gdzie ją zakwaterowano pływały plemniki!A teraz wyobraź sobie że chcesz ich doedukować aby takich pierdół nie mówiły iiiiiiiii....może się to skończyć 5 lat odsiadki.


Jak to się stało, ze w Polsce edukacja seksualna poszła wspak? Od pierwszej lekcji w 1904 roku do grożenia więzieniem w 2019.
Please, Zaloguj or Rejestracja to view URLs content!
 
Ostatnia edycja:

Leon

Active member
Przecież możesz do takiej szkoły pójść!
nie zamkną cię na 5 lat!
W Polsce od ćwierć wieku realizowana była jako nieobowiązkowy przedmiot "wychowanie do życia w rodzinie".
nie wiem dlaczego kościołowi się to nie podoba i tak namącili pisowcom że poparli KK.
Chyba to nic sprośnego nie jest gdy odróżni się pedofila od normalnego księdza? (że nie należy księdzu "ciumka" dawać , a dotykanie miejsc intymnych nie jest związane ze zdolnościami bioenergoterapeutycznymi księży. )
 

adi

Active member
Przecież możesz do takiej szkoły pójść!
nie zamkną cię na 5 lat!
No własnie, MOŻESZ ale OBOWIĄZKU nie ma.

Więc dlaczego jesteś za obowiązkową indoktrynacją ?

Nawet tak naturalną rzecz jak sex chcecie upolityczniać ideologią?W Polsce od ćwierć wieku realizowana była jako nieobowiązkowy przedmiot "wychowanie do życia w rodzinie"nie wiem dlaczego kościołowi się to nie podoba i tak namącili pisowcom że poparli KK.
Chyba to nic sprośnego nie jest gdy odróżni się pedofila od normalnego księdza? (że nie należy księdzu "ciumka" dawać , a dotykanie miejsc intymnych nie jest związane ze zdolnościami bioenergoterapeutycznymi księży. )
Ale to można własnie ma lekcjach wychowawczych, po to one są.
 

Do góry