This site is owned and third-party cookies.
If you continue with us, we understand that you accept our use of cookies.

Co nowego?

premier Morawiecki

adi

Active member
Dwa dni temu pisałeś że ta krawcowa co zaPO zarobiła 900 zł teraz zarabia 1900 zł
rachunek prosty za PIS usługi podrożały o ponad 100 %
Nie, po prostu za PIS rząd zabiera jej mniej pieniędzy niż zabierało PO stąd taka krawcowa zagłosuje za PIS by horror PO jej się nie powtórzył.

Naprawdę chcesz skazywać Polaków na kurestwo PO ? Nie uważasz że zasługują na coś wiecej?

Ostatnia edycja:

Leon

Active member
W pendolino relacji Gdańsk-Warszawa-Kraków, na pięknych monitorach serwują (niczym w Korei Północnej) bajeczki naszego Wielkiego Przywódcy Mateusza.
A może by tak monitory z gadającym Morawieckim, ustawić w sklepach przy kasie w Biedronce czy Lidlu?
Niech ładnie wytlumaczy ludziom, czemu jaja i ziemniaki takie drogie

cynik

Member
Jak dla mnie ziemniaki powinny kosztować 10 zł/kg. Nie spożywam więc nie widzę różnicy. Ale inne warzywa troszkę podrożały.
Morawiecki niech się w PR zatrudni. Gadać to potrafi a nawet żadnego z planów we własnym banku - poza frankami - nie przeprowadził do końca.

Leon

Active member
Ziemniaki drogie?
Średnio 3 zł/kg to drogo?
3 albo 4 lata temu o tym czasie minij niż złotek kosztowały.
Kilka nagłówków z 2015 roku
Na Warszawskich Broniszach ceny ziemniaków wahają się od 0,8-1,1 zł/kg. Odmiana ‘Irga’ sprzedawana jest za 0,8-1,1 zł/kg, zaś irys – 0,9-1,1 zł/kg. W Sandomierzu można kupić ziemniaki po niższych cenach – za 0,55-0,7 zł/kg.

W Poznaniu ceny również oscylują między 0,5-0,6 zł/kg. Na rynku w Lublinie ceny zaczynają się od 0,8 zł/kg i sięgają 0,9 zł/kg. We Wrocławiu ceny kształtują się na poziomie 0,6-0,7 zł/kg.
Tak jak chciał Morawiecki miska ryżu wyjdzie taniej.

adi

Active member
Nieudane zbiory, brak rąk do pracy, susza.

Jak rozumiem wolałbyś większe podatki i dopłaty do warzyw?

Ostatnia edycja:

Leon

Active member
w 2015 roku susza była większa! nawet w Koniecpolu Szydłowa osobiście obiecała budowę wodociągu (ale chyba z wodą się poprawiło bo po dziś dzien wodociągu nie mają)
a gdzie są te ręce do pracy? uciekli na zachód przed PiSem?
Adi do 2015 r ceny spadały a dopłat rolnicy nie mieli ...no może te Unijne były których teraz PiS nie potrafi wywalczyć

Tak robią na zachodzie
Please, Zaloguj or Rejestracja to view URLs content!
A u nas modlą się o deszcz i nie tylko.

adi

Active member
Ale co to ma do rządu? Wolny rynek chyba?

Dwa, bezrobocie małe, nie ma komu robić w polu bo nie uciekli na zachód tylko do miast do pracy.

cynik

Member
Rolnictwo musi postawić na automatyzację. No niestety, nie ma wyboru. Chcesz tanich produktów, muszą być tanio wytworzone. Dla mnie uczciwa płaca w rolnictwie = 100 zł za kilogram mięcha (zdrowego) i 10 - 14 zł za kilogram warzyw przy zachowanych aktualnych stawkach wynagrodzenia. Albo eliminujemy czynnik ludzki i stawiamy na automatyzację..

adi

Active member
Takie bzdury wymyślasz że głowa boli, w takim razie dlaczego wszystkie produkty nie zdrożały tyle co ziemniaki?

Poczytaj portale rolnicze to się dowiesz dlaczego są takie a nie inne ceny.

Leon

Active member
, w takim razie dlaczego wszystkie produkty nie zdrożały tyle co ziemniaki?
Nie wiem dlaczego pietruszka zdrożała więcej. A cebula też przebiła cenę kartofli i kosztuje tyle co pomarańcze.
Zobacz rok do roku ile procent!

Droższa żywność napędza inflację. Ceny warzyw w górę o 32 proc.

Adi mam wskazówkę do ciebie! im wyżej słupek tym gorzej.
Zobacz 2015 rok zmiana władzy i wszystko do góry. Możesz mi powiedzieć dlaczego się tak stało?
i to nie z winy rolników! im nadal grosze

adi

Active member
Więc dlaczego wymyślasz skrajne idiotyzmy że winne temu że jedno warzywo drożeje a drugie nie są .....ceny węgla?

165

Ot i cała prawda.

Ostatnia edycja:

Leon

Active member
Więc dlaczego wymyślasz skrajne idiotyzmy że winne temu że jedno warzywo drożeje a drugie nie są .....ceny węgla?
Widzisz Adi i znowu nie zrozumiałeś! przecież napisałem że cena energii, paliwa ma wpływ na cenę końcową.
to proste prąd i paliwo potrzebne w każdej dziedzinie,
Ot i cała prawda.
gówno prawda! albo PiS-prawda.
ceny rosną od pierwszego dnia żondóf PiS
znowu źle odczytałeś wykres.tam wyraźnie widać co miało wpływ na ceny.
166

a to co wkleiłeś to pożywka dla ciemnego ludu. rolnik w skupie jak grosze dostawał tak dostaje Te wszystkie agencje rolnictwa pisowcami obsadzone chcą dostawać miliony! a zatrudnili nieuków na najwyższych stanowiskach.
Coś na potwierdzenie słów
Wspaniała kariera siostry minister Witek. Salowa została inspektorem w Agencji Rozwoju i Modernizacji Rolnictwa.
wiesz dobrze że zrezygnowali z konkursów na stanowiska tylko po to aby nieudacznicy mogli do koryta się dostać.
widzisz co dostaje rolnik

i żadne susze i klęski tych cen dla rolnika nie zmieniają

To mówisz Adi że nie ma komu kopać kartofli?

Ostatnia edycja:

adi

Active member
Widzisz Adi i znowu nie zrozumiałeś! przecież napisałem że cena energii, paliwa ma wpływ na cenę końcową.
to proste prąd i paliwo potrzebne w każdej dziedzinie,
I dlatego jedno warzywo drożeje 500 procent, drugie 17 ?

Takiego debilizmu nawet PO nie wymyśliło.

Skoro uważasz że wszystkie portale branżowe się mylą bo rację masz ty ze swoją dziwaczną alogiczną teorią, to polecam psychologa.

Ostatnia edycja:

Leon

Active member
I dlatego jedno warzywo drożeje 500 procent, drugie 17 ?
Nie mam pojęcia! rolnik dostaje grosze.A jak sam widzisz to pogoda na to wpływu nie ma.
Skoro uważasz że wszystkie portale branżowe się mylą bo rację masz ty ze swoją dziwaczną alogiczną teorią, to polecam psychologa.
To nie branżowe tylko pisowe portale.
Lepiej napisz dlaczego drożyzna zaczęła się za pis-rządów? Dlaczego za poprzedników ceny spadały?
ja mam tylko jedną odpowiedź K-O-R-Y-T-O za pisu osiągnęło niebotyczne rozmiary! nie wspomnę o złodziejstwie! te ujawnione jest ogromne a to czego jeszcze nie wiemy................
tu cała prawda o cenach

A wiesz że Emilewicz już zapowiada kolejny podatek?
I chyba nie muszę ci mówić co będzie z cenami.

Leon

Active member
No właśnie. Dlatego nie zmyślaj.
Skoro jak wiemy rolnik na cenę zbytnio wpływu nie ma , pogoda też więc zostaje tylko jedno...PiS nie potrafi rządzić! ale potrafią kraść.
to tak jest jak salowa zostaje inspektorem w Agencji Rozwoju i Modernizacji Rolnictwa. :eek:
a i pozostali Misiewicze dorównują intelektualnie salowej to czego oczekiwać?
Za poprzedników wsią zajął się PSL tam są ludzie którzy wywodzą się ze wsi i znają się na rolnictwie.Już zapewne zapomniałeś że za PiSu musieliśmy padlinę żreć?! bo ktoś się chciał dorobić a spisiały Sanepid miał to gdzieś! ...smakowało?

Dam ci kolejny wykres wiem że dla ciebie to łamigłówka ale..

Leon

Active member
Człowieku, dostałeś logiczne wyjaśnienie z fachowego portalu
co to za portal? to fotka!
zresztą tam pisze że w 2018 r a drożyzna zaraz po objęciu władzy przez PiS.
to teraz napisz co się wydarzyło w grudniu 2015 r że słupki z cenami poszły w górę i nie chcą opaść? może to ten twój fachowy portal wyjaśni?
A mój portal ekspercki pisze:
Eksperci podkreślają zgodnie: będzie jeszcze drożej. Okazuje się, że wpływ na wzrost cen ma mieć
który w nowej wersji ma zacząć obowiązywać od 1 lipca tego roku.

i to się zgadza!
I dalej fachowy portal pisze że na kolejne podwyżki:
Wpływ na to mają mieć m.in.planowane uwolnienia cen energii dla przedsiębiorstw, wyższa dynamika cen żywności oraz wprowadzenia
handlowego.

I choćbyś jak zaklinał rzeczywistość rozdawnictwo kasy = drożyzna.

A teraz pomyśl że za dwa lata minimalna płaca to 4 tyś! to po ile chleb będzie????

Do góry