This site is owned and third-party cookies.
If you continue with us, we understand that you accept our use of cookies.

Co nowego?

Przekręty PiSu

cynik

Member
Blokował. 5 mld poszło z budżetu na ratowanie Skoku a komisji ani widubani slychu. Komisja vatowska za to kręci się wokół spraw których nie rozumieją.
 

Leon

Active member
PiSowska mafia nie ma sobie równych!
Afera SKOK. Umarzają sprawę wyprowadzenia 65 mln zł, ale ścigają za przeciek o aferze
Prokuratura umorzyła sprawę wyprowadzenia ze SKOK-u 65 mln zł zaraz po wygranych wyborach przez PiS. Ruszyło za to śledztwo dotyczące powiadomienia o aferze SKOK "osób nieuprawnionych".
Please, Zaloguj or Rejestracja to view URLs content!
 

Leon

Active member
Podsumujmy:
Senator PiSa -Bierecki miał wyłudzić ze SKOK-ów 70 mln a badaniem tego, co się naprawdę wydarzyło zajmuje się CBA, a dokładnie pan Kaczorek , który sam ze SKOK-ów pożyczył 160 tysi i „zapomniał” oddać
Please, Zaloguj or Rejestracja to view URLs content!
 

Leon

Active member

To może być genialny sposób na zmniejszenie przestępczości w Polsce i rozładowanie korków w prokuraturze! Do śledczych wpłynęło zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa w postaci złamania procedur, przepisów ustawy refundacyjnej, a także korupcji w resorcie zdrowia. I co zrobiła prokuratura? Zapytała ministerstwo, czy faktycznie tak było. Resort zaprzeczył i po sprawie. Prokuratura Okręgowa w Warszawie właśnie odmówiła wszczęcia śledztwa!
Please, Zaloguj or Rejestracja to view URLs content!
 

cynik

Member
Ale nie powiesz, że prokuratura nic nie zrobiła. A wręcz przeciwnie. Przesłuchała resort ;) że PO na to nie wpadło, popatrz jakie to proste.
Łapiesz podejrzanego i się go pytasz: czy dokonał pan zarzucanego przestępstwa. Odpowiada że nie. No to niewinny! Nie ma sprawy, zamknięte, rozwiązane. Proste?
A tu się kroi lista spraw jak Caracale - mówcie co chcecie, Orban wziął jak leciało włącznie z offsetem o wiele słabszym niż proponowano naszemu resortowi.
SKOKi, wykupywanie banków, KNF, BFG, prywatyzacja nieruchomości - śmierdzi gorzej niż Amber Gold. Teraz wiecie po co była komisja śledcza od Amber Gold. Po to, by zamieść brudy pod dywan i przypisać je poprzedniemu rządowi. Pisiorki drogie, zamiast bronić swoich idoli, w końcu otwórzcie oczy, bo wam je mydlą równo. Nikogo z tej partii ani z rządu nie interesuje polski przemysł ani polska racja stanu, ważne aby było pisiorkowato, po ichniemu. Do dzisiaj nie rozwiązano zagadki wypadku premier Szydło - kto zawinił? 2 lata ! Przez 2 lata prokuratura podległa rządowi nie była w stanie orzec winy w tym zdarzeniu.
 

cynik

Member
Nic nie pokazała właśnie. Tylko tyle jak nieskuteczną instytucją jest KNF, którą to instytucję założył PiS na gruzach KNB. Zmiana prezesa to za mało, to można zarzucić PO że nie wzmocniono uprawnień KNFu, ale podejrzewam że gdyby to zrobiono tak jak w 2014, to dzisiaj po SKOKach nie byłoby śladu,
 

adi

Active member
Pokazała dobitnie, jak dysfunkcyjne i nepotyczne były podmioty państwowe wobec piramidy finansowej kierowanej przez karanego wcześniej oszusta i fałszerza, tylko dlatego że miał na pokładzie syna premiera. Pokazała też dysfunkcyjność służb.
 
Ostatnia edycja:

cynik

Member
Dobitnie to pokazała pani Łazienna, że nie potrafi sformułować zarzutu i nawet przesłuchać świadka. A co do "dysfunkcyjne", "nepotyczne" - ja widać na przykładzie KNF nadal takie są. Patrz syn ministra z polecenia szefa NBP dostaje bardzo intratną posadę, patrz rzecznik SKOK staje się rzecznikiem CBA, które ma badać SKOK. Jeżeli za PO KNF i CBA były nepotyczne i dysfunkcyjne. to jak nazwać je dzisiaj?
 

adi

Active member
Dokładnie taka sama nepotyczność i dysfunkcja jak za PO.

Tyle że cała nasza demokracja jest dysfunkcyjna, więc w przyszłych wyborach znów wygra PIS a na drugiem miejscu będzie PO.
 
Ostatnia edycja:

adi

Active member
Nepotyzm w takim znaczeniu(wiem że pewnie istnieje ściślejsze określenie na tę patologię) że podmioty kontroli państwowej całkowicie ulgowo i wyjątkowo traktują daną firmę tylko dlatego że pracuje tam syn premiera.
Szef Amber Gold doskonale wiedział że tak będzie, dlatego wykorzystał młodego Tuska dając mu fikcyjne stanowisko.
 
Ostatnia edycja:

Leon

Active member
Szefa Amber Gold przecież za PO wsadzili do pierdla i jakoś młody Tusk mu nie pomógł.
Inaczej z szefem SKOKów ! tam cały PiS murem za nim.
 

adi

Active member
Po pierwsze nie wsadzili bo na przestrzeni lat za PIS i PO dostał łącznie dziwnym trafem 6 wyroków w zawieszeniu, po drugie nie miał wtedy młodego Tuska w swojej firmie, więc nie wypisuj swoich idiotyzmów tylko po to by coś napisać, bo ani to z sensem ani na temat.
 
Ostatnia edycja:

cynik

Member
Adi, kręcisz, mieszasz chłopie - po co to robisz?

Młody Tusk pracował u cwaniaka w OLT, nie w Amber Gold. I pracował choć go stary uprzedzał. To był rodzaj pułapki na syna polityka, więc wysługiwanie się nią tj. udziałem Tuska Juniora w jakiejkolwiek spółce zależnej oznacza że wrogowie tego polityka mogli mieć coś wspólnego z tą pułapką.

A teraz, zgodnie z rzymskim prawem - kto winien? Ten kto zyskał. A kto zyskał? .....
 

adi

Active member
Szczyt bezczelności, kręcąc i mieszając zarzucać mi kręcenie i mieszanie. Ale to reakcja obronna takich jak ty.

OLT Express powstał wskutek wykupienia 100 procent udziałów przez grupę kapitałową AMBER GOLD spółki Jet Air i 2 innych spółek więc nie pracował dla żadnego "cwaniaka" tylko dla oskarżonego Marcina Plichty z AMBER GOLD, więc dlaczego sam kręcisz i mieszasz?


Dwa, komisja ds Amber Gold pokazała jednoznacznie jak organy kontroli państwowej bały się ruszyć Amber Gold ze względu na syna premiera właśnie, co świadczy o dysfunkcji państwa i jego organów kontroli.


Trzy, nawet jeśli twoje zmyślone teorie spiskowe byłyby prawdziwe, to by znaczyło że PIS i Plichta doskonale wiedzieli że państwo PO jest aż tak dysfunkcyjne, że wystarczy mieć młodego Tuska na pokładzie i można olać organy kontroli.

Więc swoich idoli z PO nie obronisz, choćbyś stanął na głowie.
 

Leon

Active member
Adi to są tylko twoje mrzonki! jak by coś Wassermanówna miała na młodego Tuska (starego też) to już siedzi.
Ona po prostu wydziwia tak jak Antek z zamachem smoleńskim.
Bawią się w jakąś komisję , a kasa leci.
Od sierpnia 2012 roku Marcin Plichta przebywa tymczasowo w areszcie , już się tam dziecka dorobili. PiS to nawet skazać go nie potrafi !
Please, Zaloguj or Rejestracja to view URLs content!
 

adi

Active member
Pisałem że jak nie rozumiesz to nie wypisuj swoich idiotyzmów.

Wina młodego Tuska jest żadna, bo on jest tylko ofiarą tego, kto wiedział że państwo PO jest aż tak dysfunkcyjne że młody Tusk na pokładzie da mu immunitet.

Dwa, areszt śledczy nie różni się w praktyce od pudła, więc jak zwykle nie masz pojęcia o czym piszesz.
 

Do góry