This site is owned and third-party cookies.
If you continue with us, we understand that you accept our use of cookies.

Co nowego?

Przekręty PiSu

Leon

Member
Czy jest w tym PiSie chociaż jedna osoba, która nie byłaby złodziejem, oszustem lub pedofilem?
Córce da pracę, Rysio. Gdzieś do jakiegoś ministerstwa ją tam wrzuci. Tam gdzieś ją Sasin może wrzucić - słychać na nagraniu
"Gdzieś ją Sasin może wrzucić".
Prokuratura Okręgowa Warszawa Praga rozpoczęła śledztwo ws. radnego PiS z Wołomina. Według zawiadomienia miał obiecywać innej radnej pomoc w utrzymaniu mandatu oraz pracę dla jej córki. - Tam gdzieś ją Sasin może wrzucić - miał powiedzieć radny na nagraniu, którym dysponują śledczy.
Please, Zaloguj or Rejestracja to view URLs content!

Leon

Member
To jest właśnie mafia VATowska!
Oczywiście fuchę w spółkach Skarbu Państwa załatwiła siostrzyczka Agata.
Łukasz B brat posłanki PiS Agaty Borowiec fałszował faktury i wyłudzał VAT. Przed polską prokuraturą uciekł do Niemiec
A oni komisje tworzą i złodziei VATu szukają.
A Adi mówi że PO kradło...tylko jakoś żadna komisja nikogo nie wskazała.
Znalazłem!

Ostatnia edycja:

Leon

Member
➡ Podsumowując politykę rządu PiS:
👉 brak walki ze smogiem,
👉 tysiące ton sprowadzanych śmieci,
👉 miliony ton importowanego węgla z Rosji,
👉 blokowanie zmian klimatycznych w Europie,
👉 likwidacja alternatywnych, odnawialny źródeł energii.

Jak długo wytrzymają taką politykę Polacy

adi

Member
Jakby Morawiecki poparł "neutralność klimatyczną", to byś pisał że źle bo większe podatki dla Polaków. Jak nie poparł to też będziesz pisał że źle bo przeciw środowisku.

A problemem jest przemysł w Azji, gdzie znajduje się 95 procent światowej produkcji.

A co do smogu, to posłuchaj kabotynie prezydenta Wrocławia(notabene wspieranego przez PO) który ci wyjaśni że walka ze smogiem to projekt na 10-15 lat niestety

adi

Member
Nie dość że nie rozumiesz kompletnie tego co czytasz i do czego to się odnosi to jeszcze wklejasz statystyki smogowe z kadencji 2 rządu Donalda Tuska jako argument "przeciw PIS".

Jak zwykle zamieniłeś dyskusję w alogiczne szambo.

Ostatnia edycja:

Leon

Member
Adi PO-PSL wywalczyli kasę na walkę ze smogiem a PiS to sprzeniewierzył!
Komisja Europejska mówi „dość”. Nie da Polsce pieniędzy na walkę ze smogiem

Oraz starsze tytuły o tym jak PiS walczy ze smogiem

Ochrona środowiska: PiS zabierze dotacje na walkę ze smogiem
Wskaż dowody, wykresy.O ile gorsze i gdzie konkretnie gorsze.
To chyba przez ten ruski węgiel
rok 2017 No to mamy "rekord". Smog w Rybniku: 3126% normy!

rok 2018
Smog w Rybniku: idziemy na rekord
rok 2019 Straszny smog w Rybniku. Nie widać wież bazyliki, ani bloków na Nowinach

(Adi ja tam mieszkam i tak paskudnie nigdy nie było)

A tu Żywiec rok 2017 i

rok 2019
Niechlubne rekordy
Najnowszy ranking 50 najbardziej zanieczyszczonych miast. Polska dominuje
Według najnowszego raportu WHO, 36 spośród 50 najbardziej zanieczyszczonych miast Unii Europejskiej leży w Polsce. Pogorszyliśmy wynik z 2016 roku, w którym 33 polskie miasta załapały się do rankingu. Ale nie mamy już miejsca "lidera".
Dlaczego jakość powietrza w Polsce ciągle się pogarsza?
Według opublikowanego na początku 2018 roku Indeksu Efektywności Działań na Rzecz Środowiska, to właśnie pogarszająca się jakość powietrza stanowi największe zagrożenie dla zdrowia publicznego.

Adi dotarło że luft w Polsce coraz to gorszy?

dołożę jeszcze

A to o tym jak PiS ze VATem walczył jak pomagał uszczelnić.

Ostatnia edycja:

adi

Member
I dalej błazenada, jakiś Rybnik jako dowód ogólnokrajowy na niewiadomo co.

Wykaż że w czasie rządów PO smog regularnie się zmniejszał w większości kraju.

Leon

Member
Adi czy tobie upał zaszkodził? pisze jak byk że jakość powietrza się pogarsza a skoro się pogarsza to jest gorzej niż było wcześniej:
Według opublikowanego na początku 2018 roku Indeksu Efektywności Działań na Rzecz Środowiska, to właśnie pogarszająca się jakość powietrza stanowi największe zagrożenie dla zdrowia publicznego.

Tu to samo o pogarszającym się lufcie w Polsce
jakość powietrza w Polsce ciągle się pogarsza
Tu też pokazane że coraz to gorzej

Najnowszy ranking 50 najbardziej zanieczyszczonych miast. Polska dominuje
Według najnowszego raportu WHO, 36 spośród 50 najbardziej zanieczyszczonych miast Unii Europejskiej leży w Polsce. Pogorszyliśmy wynik z 2016 roku, w którym 33 polskie miasta załapały się do rankingu. Ale nie mamy już miejsca "lidera".

Wskaż dowody, wykresy.O ile gorsze i gdzie konkretnie gorsze.
Więc wskazałem ci konkretnie dwa miasta, mam ich jeszcze więcej zapodać?

I jeszcze to:
Od 2008 r. zanotowano stabilizację w emisji, poza wyraźnym jej spadkiem w 2009 r. spowodowanym światowym spowolnieniem gospodarczym (rys. 2., tab. 2.). Od roku 2010 emisja gazów cieplarnianych w Polsce stopniowo maleje.
To sobie też niedowiarku poszukaj
  • Według danych z najnowszej inwentaryzacji emisji gazów cieplarnianych KOBiZE, jak wskazuje Forum Energii, w 2016 roku całkowita emisji gazów cieplarnianych w Polsce wyniosła ok. 397,71 mln ton ekwiwalentu CO2 wobec 386,08 mln ton ekwiwalentu CO2 w 2015 roku.
Albo to:
Polskie emisje rosną
Polska zwiększa emisje CO2 i zmiana tego trendu będzie stanowiła duże wyzwanie. W 2014 roku polskie emisje CO2 wyniosły ok. 308 mln ton, w 2016 roku - 322,2 mln ton (więcej o 3,7 proc.). W ubiegłym roku było to 326,6 mln ton (o 1,3 proc. więcej) - podaje Global Carbon Project. Z raportu tej organizacji wynika, że cała UE w 2017 roku podniosła emisje o ok. 41 mln ton (1,2 proc.).
Dane za 2016 rok dowodzą, że Polska zanotowała największy bezwzględny wzrost emisji z państw UE.

Jeżeli jeszcze nie wierzysz to poszukaj sobie raporty z szczytu klimatycznego w Katowicach

Leon

Member
Adi ty jesteś jakiś inny!
Masz tytuły stron z odnośnikami , wszędzie pisze że jest w Polsce z roku na rok coraz to gorzej z powietrzem (nie tylko).
A ty mi każesz udowodnić że za PO było lepiej . Chyba to normalne że jak teraz gorzej to wcześniej było lepiej i co tu udowadniać?
Skoro nie wierzysz że był lepszy luft to dawaj jakieś dane że mamy coraz to lepsze powietrze.
Powiem ci że nie wiem jak się to stało że za poprzedników była lepsza jakość powietrza, tak samo jak i nie wiem dlaczego za PO ceny spadały ale wiem dlaczego teaz rosną .
Wiem natomiast że PO wynegocjowała miliardy na leprze powietrze, a PiS nie wie co z tym zrobić.
Natomiast wiem że gdyby PiS zamiast rozdawać kasę wybudował jakąś atomówkę mielibyśmy więcej czystej energii. A gdyby część z tej rozdanej kasy zainwestował w rozwoj wschodnich terenów np. autostrada i tereny pod inwestycje to inwestorzy by się znaleźli. Nie trza by było rozdawać kasy bo ludzie z tamtych trenów mieli by porządną pracę.
Ale wtedy na efekty PiS by musiał czekać ładnych parę lat ,a rozdawanie majątku narodowego przynosi im efekt natychmiastowy (ale nie na długo)
Adi a Gomułka czy Gierek to nie zrobili dużo więcej niż PiS .Służba zdrowia była bezpłatna bez żadnych kolejek, wczasy dla rodzin za darmo, pensje w milionach, przedszkola i żłobki za darmo oraz nagrody,trzynastki dla każdego pracownika oraz wyjazdy pracownicze na grzyby itp. itd.
Ale wiemy jak to się skończyło.( przynajmniej ja wiem)

adi

Member
No więc skoro za PO jakość powietrza się obniża podobnie jak za PIS, to o co ci chodzi?

Na jaką partię mamy głosować aby smog się zmniejszał ( tj partię która zmusi ludzi do przejścia na drogie i awaryjne piece gazowe oraz komunikacje miejską)?

Natomiast wiem że gdyby PiS zamiast rozdawać kasę wybudował jakąś atomówkę mielibyśmy więcej czystej energii.

Polska decyduje co z atomem. Niemcy chcą zablokować takie inwestycje
Ambitne plany rządu Mateusza Morawieckiego mogą pokrzyżować Niemcy. W tym samym czasie, gdy polski minister energii przekonuje o konieczności budowy elektrowni atomowej, polityczne zaplecze Angeli Merkel szykuje potężny cios w tę inwestycję.

Przecież to własnie twoje środowisko blokuje atom w Polsce.

Leon

Member
Przecież to własnie twoje środowisko blokuje atom w Polsce.
Jakie moje środowisko?

Adi a czy jakieś postępy w sprawie atomówki są? albo tak się PiS przestraszył się artykułu w money.pl że zaprzestali. Bo wiesz od tego czasu jak ten art został napisany w Niemczech Angela już nie ma takiej mocy. A Orbanowi Putin buduje elektrownię i jakoś może
Aduś PO nie miało tych miliardów które wywalczyli na smog, lepiej powiedz co PiS z tym robi.
PiS woli ruski węgiel sprowadzać który nas wyjątkowo truje i jak Blaszczak powiedział "wspiera donbaskich separatystów"
A po co PiSowi śmieci z całego świata sprowadzać tego już zupełnie nie wiem.

adi

Member
"Projekt Polityki Energetycznej Polski do 2040 r. zakłada rozpoczęcie ok. 2033 r. budowy pierwszego bloku jądrowego, w sumie ma ich być sześć w dwóch lokalizacjach."

O ile PO nie wróci do władzy to będziemy mieli atom.

Więc przestań wypisywać te swoje PO-owskie brednie, bo Niemcy którym hołdujesz są głównym hamulcowym polskiego atomu.

Leon

Member
To powiadasz że w 2040:eek:
a do tego czasu będziemy od tych wrednych Niemców kupować?
To tyle jeżeli o plany chodzi!
4 lata rządów PiS
3 lata bum gospodarczy
Stan inwestycji PiS?Dno
Grafen-Nie ma
1 mln aut elektr-Nie ma
Promy-Nie ma
Ursus-Bankrut
Solaris-sprzedany
Wiatraki-Bankrut
Służba zdr-Bankrut
Kopalnie-zamykane
PGZ-Bankrut
Autostrady-Nie ma Itp
17.06.2019 - zerwanie umowy z wykonawcą na S61 Suwałki – Budzisko
10.05.2019 - unieważnienie przetargu na S16 Borki Wielkie - Mrągowo, 15,6 km
16.05.2019 - zerwanie umowy z wykonawcą na S61 w. Podborze (S8 ) Śniadowo,
16.05.2019 - zerwanie umowy z wykonawcą na S7 w. Lotnisko - w. Lesznowola, 6,6 km,
20.05.2019 - unieważnienie przetargu na A18 Olszyna-Golnice (przebudowa jezdni południowej) odcinek 2 od km 11+860 do km 33+760, 21,9 km
07.06.2019 - przerwanie budowy na S5 Poznań – Wronczyn, 16,0 km,
11.06.2019 - zerwanie umowy z wykonawcą na S5 Nowe Marzy - Dworzysko, 10,5 km,
11.06.2019 - zerwanie umowy z wykonawcą na S5 druga jezdnia obwodnica Świecia,
11.06.2019 - zerwanie umowy z wykonawcą na S5 Dworzysko - Aleksandrowo, 22,4 km,
11.06.2019 - zerwanie umowy z wykonawcą na S5 Białe Błota - Szubin, 9,7 km,
Na jaki cud czekamy pod rządami PiS?
Adi oni nawet unijnej kasy na wymianę pieców nie potrafią rozdysponować a tobie się elektrownia śni..ba dwie!
Oni już dziś pieniądze dodrukowują bo nie ma , więc gdzie oszczędności na taką inwestycję?
Ale szumne zapowiedzi są! a ciemny lud to 💩 kupuje.

adi

Member
W takim razie, ile elektrowni atomowych zbudowała PO? Całe 0 czy więcej?

Mówię, pewnie jesteś opłacany przez PO i Niemcy, bo to co wypisujesz nie ma żadnej logiki i strzelasz sobie samobója z każdym postem.

Jeśli robisz to za pieniądze, to ok, rozumiem.

Do góry