This site is owned and third-party cookies.
If you continue with us, we understand that you accept our use of cookies.

Co nowego?

Quo Vadis Polsko?

Anubis

New member
Pytanie, czy stosunki z Izraelem mogą być w ogóle dobre ? Na pewno nie, dopóki rządzą tam syjoniści, którzy chcą wydusić z Polski niesłuszne odszkodowania.

adi

Active member
Stosunki z Izraelem są globalnie dobre, zwłaszcza że obok jest USA. Oczywiście będą się politycznie czasowo osłabiały gdy w grę będą wchodzić odszkodowania, ale to już misja naszego rządu by nie ulegać. Ale globalnie będą dobre dopóki Likud będzie rządził. Natomiast tamtejsza opozycja może grać na antypolonizmie i tyle.

Leon

Active member
Globalnie to my i z Putinem mamy dobre stosunki. Nawet import węgla wielokrotnie zwiększyliśmy! (jak to pisowyc mówią "aby wspomóc separatystów z Donbasu)
Adi musisz przyznać że za poprzednich rządów (wszystkich) nie mieliśmy zatargów z Izraelem.
Zresztą o czym tu gadać za pisu z nikim nie mamy dobrych stosunków, Macron to nawet myśli aby nas z Schengen wyje**ć.
27:1 mówi wszystko o naszych dobrosąsiedzkich układach.

Leon

Active member
>>> Zbydlęcony PiS-iacki reżim usiłuje zastraszyć widzów filmu Sekielskiego (tytuł jednej ze stron)

"Polecam informować niezwłocznie o wszelakich doniesieniach n.t. odtwarzania filmu dokumentalnego Tomasza Sekielskiego >Tylko nie mów nikomu< dyżurnego KWP w Gdańsku" - takie polecenie otrzymali pomorscy funkcjonariusze. Wydał je nadinsp. Jarosław Rzymkowski, komendant wojewódzki policji w Gdańsku. Podobne rozkazy dostali mundurowi w całej Polsce. - To w trosce o bezpieczeństwo – zapewnia KGP.
Please, Zaloguj or Rejestracja to view URLs content!

I takich czasów doczekaliśmy się!
Adi jesienią trzeba ich wypie**olić, co ty na to?

I dalej:

Politycy na Słowacji straszą Kaczyńskim
– Mamy wiele problemów, ale jestem szczęśliwy, że dzisiaj Słowacja politycznie rozwija się inaczej niż Polska i Węgry. Na wiecach pokazujemy, czym mogą skończyć się rządy populistów – mówi Ivan Štefunko, założyciel Progresywnej Słowacji, partii Zuzany Czaputowej, która wygrała wybory prezydenckie.

Ostatnia edycja:

adi

Active member
Adi musisz przyznać że za poprzednich rządów (wszystkich) nie mieliśmy zatargów z Izraelem.
Z nikim nie mieliśmy, Polski rząd robił wtedy co mu kazano i własnego zdania nie miał.

Zresztą o czym tu gadać za pisu z nikim nie mamy dobrych stosunków, Macron to nawet myśli aby nas z Schengen wyje**ć.
27:1 mówi wszystko o naszych dobrosąsiedzkich układach.
Mamy świetne stosunki z historycznymi sojusznikami USA czy Węgrami. Gorsze z agresorami typu Niemcy czy Rosja.

Poza tym nie wiem wiesz, ale dobre stosunki między państwami to takie z których jest zysk.

Ostatnia edycja:

Leon

Active member
Adi przede wszystkim żyjemy w Unii i powinniśmy wspierać Unię a nie Amerykę.
Gorsze z agresorami typu Niemcy czy Rosja.
Poczytaj sobie o wymianie handlowej z tym niemieckim agresorem a później z sojusznikiem Ameryką.

lipiec 2018!
W ciągu pierwszych pięciu miesięcy tego roku, import z Rosji wzrósł już o 13 proc., a eksport polskich towarów do Rosji – o 8 proc.

Rosja stała się po Niemczech i Chinach trzecim najważniejszym partnerem handlowym Polski.

Poza tym nie wiem wiesz, ale dobre stosunki między państwami to takie z których jest zysk.
Jaki mamy zysk z Orbana?
Mamy świetne stosunki z historycznymi sojusznikami USA
Taaak ameryka tupnie i rząd klęka (sam wielokrotnie pisałeś że przez naciski amerykanów.....)
A co zyskaliśmy od amerykanów?
ponad 3 lata Duda czekał na wizytę u Trumpa! a ten nawet usiąść mu nie pozwolił. ale za to sprzedają nam wielokrotnie droższe helikoptery.
rodzime spółki zbrojeniowe upadają bo PiS woli drogo od amerykanów kupić. (wg pis lepiej 8 drogich od amerykanów niż 50 od francuza)

Polski rząd robił wtedy co mu kazano i własnego zdania nie miał.
W polityce jest tak że trzeba wiedzieć kogo w dupę kopnąć a kogo pocałować.
PiS wszyscy kopią.

Adi polityka zagraniczna za Waszczykowskiego można było określić komedią, to za Czaputowicza - przerodziła się w tragedię.

Ostatnia edycja:

adi

Active member
Adi przede wszystkim żyjemy w Unii i powinniśmy wspierać Unię a nie Amerykę.
Unia się rozpada, USA nie. Wspierając Unię wspierasz przede wszystkim Niemcy, które mają wywalone na unię gdy w grę wchodzi ich biznes, o czym świadczy np nord stream 2.

Poczytaj sobie o wymianie handlowej z tym niemieckim agresorem a później z sojusznikiem Ameryką.
No i dlatego nie trzeba wchodzić Niemcom w dupę, bo zerwanie handlu nie opłaca się nikomu a szczególnie Niemcom.

Jaki mamy zysk z Orbana?

Taki że jako jedyny członek UE nas poprze, na przykład kiedy będzie chodzić o przymusowe kierowanie do PL muzułmanów

A co zyskaliśmy od amerykanów?
ponad 3 lata Duda czekał na wizytę u Trumpa! a ten nawet usiąść mu nie pozwolił. ale za to sprzedają nam wielokrotnie droższe helikoptery.
rodzime spółki zbrojeniowe upadają bo PiS woli drogo od amerykanów kupić. (wg pis lepiej 8 drogich od amerykanów niż 50 od francuza)
Tych bredni nie komentuje. Skrzyżowanie propagandy/analfabetyzmu/upośledzenia.

Leon

Active member
Wspierając Unię wspierasz przede wszystkim Niemcy, które mają wywalone na unię gdy w grę wchodzi ich biznes, o czym świadczy np nord stream 2.
ruską propagandą jest to co uprawiasz. Takim jak ty to Władimir zapewne przyklaskuje
Wspierając Unię ..... rozumiem że mamy wspierać Rosję
A co zyskaliby Niemcy gdyby Polska kupiła 50 francuskich helikopterów?
w grę wchodzi ich biznes, o czym świadczy np nord stream 2. ...... oczywiście że biznes! przecież my taż kupujemy węgiel od Putina bo to dobry biznes.
A może inaczej zapytam??? co tracimy na handlu z Niemcami?

Orban nas poprze tak jak poparł 27:1.
Nie potrafisz odpowiedzieć co zyskaliśmy od Amerykanów. ( powiem ci za wszystko musimy drożej płacić)
No i dlatego nie trzeba wchodzić Niemcom w dupę, bo zerwanie handlu nie opłaca się nikomu a szczególnie Niemcom.
Niemiec nowe kierunki taniego importu znajdzie ,kraje byłego bloku wschodniego
gorzej z nami gdzie byśmy eksportowali nasze dobra??? do Putina! a może do Orbana :)

Adi gdyby nie Unia to jesteśmy tak daleko jak Białoruś. zerknij sobie na jakieś dane od kiedy polska gospodarka zaczęła się rozwijać!

adi

Active member
A co zyskaliby Niemcy gdyby Polska kupiła 50 francuskich helikopterów?
"Skandal we francuskich siłach zbrojnych. Ponad połowa samolotów i helikopterów wojskowych nie może latać, bo ich utrzymanie i naprawy są zbyt kosztowne – poinformowało francuskie ministerstwo obrony. Uziemionych jest ponad trzy czwarte śmigłowców typu Caracal, które miała kupić Polska."

w grę wchodzi ich biznes, o czym świadczy np nord stream 2. ...... oczywiście że biznes! przecież my taż kupujemy węgiel od Putina bo to dobry biznes.
A może inaczej zapytam??? co tracimy na handlu z Niemcami?
No i twoje standardowe pitololenie bezsensu. Handlowanie z Niemcami to jedno, bycie ich poddanym jak chce twoja partia to drugie.

Nie potrafisz odpowiedzieć co zyskaliśmy od Amerykanów. ( powiem ci za wszystko musimy drożej płacić)

USA są jedyną opcją dla Polski, są także krajem z którego powinniśmy czerpać przykład w kategoriach prawnych/kulturowych.

Adi gdyby nie Unia to jesteśmy tak daleko jak Białoruś. zerknij sobie na jakieś dane od kiedy polska gospodarka zaczęła się rozwijać!

Polski interes narodowy jest taki, że mamy jak najwięcej z tej unii wsiorbać dla siebie a jak najmniej stracić.

Nie jesteśmy moralnie naszym agresorom z 1939 nic winni a także naszym"sojusznikom" co sprzedali nas ZSRR.
Niemcy do dzisiaj nie zapłacili nam odszkodowania za druga wojnę.

Leon

Active member
Polski interes narodowy jest taki, że mamy jak najwięcej z tej unii wsiorbać dla siebie a jak najmniej stracić.
A jest inaczej? wiem że pisowi nie za bardzo to wychodzi, ale mam nadzieję że inni więcej wyciągną (tak jak zrobił rząd Tuska)
No i twoje standardowe pitololenie bezsensu. Handlowanie z Niemcami to jedno, bycie ich poddanym jak chce twoja partia to drugie.
Zdaje się że to my więcej im sprzedajemy niż kupujemy
USA są jedyną opcją dla Polski, są także krajem z którego powinniśmy czerpać przykład w kategoriach prawnych/kulturowych.
Kultura u nich taka że murzyn może być Prezydentem , żyd lub muzułmanin szefem wielkiej korporacji a w naszej kulturze takich biją.
Przecież ty jesteś rasista! popierasz hasło "biała Europa"

"Skandal we francuskich siłach zbrojnych. Ponad połowa samolotów i helikopterów wojskowych
Poczytaj
Uwagę zwracają parametry związane z eksploatacją śmigłowców. Suchy, piaszczysty i gorący klimat w jakim operują np. w Mali czy Republice Środkowoafrykańskiej powodują, że w 2015 roku dostępność śmigłowców H225M Caracal spadła z 34,4 proc. w 2015 do 31,7 proc. w 2016 roku.
Warto przy tym odnotować, że w koszt ten wchodzą z jednej strony koszty transportu części i personelu na misje zagraniczne, np. z Francji do Sahelu i z powrotem, co wielokrotnie zwiększa wysokość nakładów. Z drugiej strony problemem jest rozdrobnienie kontraktów związanych z wsparciem eksploatacji i dostawami części.
Na koniec warto może zaznaczyć, że doświadczenia francuskie nie mają prostego przełożenia na sytuację Polski. Przede wszystkim nasz kraj nie prowadzi obecnie misji zagranicznych z użyciem śmigłowców, a poza tym w przypadku anulowanego zakupu 50 maszyn Caracal dla Wojska Polskiego serwis miał być realizowany przez zakłady WZL-1 w Łodzi, co jest warunkiem w wypadku co najmniej większości planowanych zakupów śmigłowców.
dowiesz się dlaczego się tak dzieje w jakich warunkach latają i to nie odbiega od innych maszyn.
serwis amerykańskich jeszcze droższy pamiętaj że tu części nie produkujemy tylko składamy ale to też tylko ten podstawowy model .

Ostatnia edycja:

adi

Active member
A jest inaczej? wiem że pisowi nie za bardzo to wychodzi, ale mam nadzieję że inni więcej wyciągną (tak jak zrobił rząd Tuska)
Hahahah, szczególnie jak owy niemiecki polityk Tusk groził Polsce sankcjami :D:D:D

Kultura u nich taka że murzyn może być Prezydentem , żyd lub muzułmanin szefem wielkiej korporacji a w naszej kulturze takich biją.
Przecież ty jesteś rasista! popierasz hasło "biała Europa"
No i widzisz, gówno o mnie wiesz a ciągle wymyślasz karaluchu.
O bredniach nie wspomnę, bo w USA to się nie tyle biją co strzelają do siebie.

Leon

Active member
bo w USA to się nie tyle biją co strzelają do siebie.
Napisałem że w naszej kulturze biją, a nie tej amerykańskiej ( a biją bo nie mają sprzętu do strzelania)
No i widzisz, gówno o mnie wiesz a ciągle wymyślasz karaluchu.
Wiem tyle że tęsknisz za "Kościołem Twórcy" który nawiązuje do nazizmu. Bronisz rasistowskich haseł tych z Marszu .
Wyznawcy adolfa mają być bezkarni, Hejlowanie to wg ciebie nie hejlowanie a swastyka nazistowska nie jest swastyką, oraz że te inne naziolskie symbole są chrześcijańskimi symbolami.
wiem że nie płacisz ubezpieczenia a chcesz mieć full wypas opiekę zdrowotną i wszystkie leki bez recepty.
Nienawidzisz Unii w której mieszkamy ( a bez niej bylibyśmy Białorusią) o Tusku nie wspomnę. Za to prezes jest dla ciebie świętą krową.
Hahahah, szczególnie jak owy niemiecki polityk Tusk groził Polsce sankcjami
Dodaj że za łamanie praworządności i prawa Unijnego( któreś my przyjęli większościom głosów przed przyjęciem nas do Unii)
Adi chłopie gdyby nie Unia to do Stanów jesteśmy nikim, żadnym partnerem. Po prostu pionkiem na mapie świata.

Leon

Active member
Rozlepione „plakaty” aktywistów Konfederacji w Warszawie na Mokotowie, czyli w Polsce nie ma antysemityzmu

Trudno uwierzyć, że to się ZNOWU dzieje
😔

Mam nadzieję że to tylko jakiś oszołom nakleił.

adi

Active member
Wiem tyle że tęsknisz za "Kościołem Twórcy" który nawiązuje do nazizmu. Bronisz rasistowskich haseł tych z Marszu .
Wyznawcy adolfa mają być bezkarni, Hejlowanie to wg ciebie nie hejlowanie a swastyka nazistowska nie jest swastyką, oraz że te inne naziolskie symbole są chrześcijańskimi symbolami.
PO-owski Debilu, tęsknie za wolnością tak jak w USA, gdzie rząd nie ingeruje w poglądy obywateli.

Ale owszem, denerwuje mnie robienie nazistów z polskich narodowców przez kundle z PO takie jak ty na usługach Merkel

Chciałbym także aby możliwe było założenie religii która np głosi o muzułmanach dokładnie to samo co islam o niewiernych.

wiem że nie płacisz ubezpieczenia a chcesz mieć full wypas opiekę zdrowotną i wszystkie leki bez recepty.
Wielokrotnie pisałem, że opłacam od lat sobie składkę NFZ dobrowolnie , więc głupi PO-owski śmieciu nie łgaj publicznie na mój temat.
Ja nie jestem taką szmatą jak ty że kłamię w każdym zdaniu, nie mam powodu.

Nienawidzisz Unii w której mieszkamy ( a bez niej bylibyśmy Białorusią) o Tusku nie wspomnę. Za to prezes jest dla ciebie świętą krową.

Dodaj że za łamanie praworządności i prawa Unijnego( któreś my przyjęli większościom głosów przed przyjęciem nas do Unii)
Adi chłopie gdyby nie Unia to do Stanów jesteśmy nikim, żadnym partnerem. Po prostu pionkiem na mapie świata.p

Tutaj dalej PO-owski śmieciu łgasz na mój temat.

Jesteś nie tylko upośledzonym umysłowo debilem który nie wie co wkleja, ale zwykłą szmatą.

Za swoją kłamliwą antypolska działalność, powinieneś mieć odebrane polskie obywatelstwo. Może Merkel ci da niemieckie.

Ostatnia edycja:

Leon

Active member
PO-owski Debilu, tęsknie za wolnością tak jak w USA, gdzie rząd nie ingeruje w poglądy obywateli.
Ja nie jestem taką szmatą jak ty że kłamię w każdym zdaniu, nie mam powodu.
Tutaj dalej PO-owski śmieciu łgasz na mój temat.

Jesteś nie tylko upośledzonym umysłowo debilem który nie wie co wkleja, ale zwykłą szmatą.
Za swoją kłamliwą antypolska działalność, powinieneś mieć odebrane polskie obywatelstwo. Może Merkel ci da niemieckie.
I to , ten język zdradza twoje PiSowskie pochodzenie!!
Mieścisz się w nornie ,niczym szczególnym od modelowego pislamczyka się nie wyróżnisz.

ps
Jeżeli o kłamstwa chodzi to zapytaj twojego Premiera dlaczego cię tak dyma , albo zapytaj sam siebie dlaczego wierzysz wielokrotnemu łgarzowi.

Ostatnia edycja:

adi

Active member
No i teraz poproszę statystyki, jaki procent narodowców posługuje się nazistowską symboliką w 2018/19.

Bo wklejasz fotkę sprzed 20 lat być może jakiegoś nazisty który założył sobie opaskę ONR, metoda propagandy godna TVN.
Druga fotka starsza niż 20 lat, jeszcse era flyersów, lata 90 te.

adi

Active member
No i i tylko jeden(pownie jeden na cała manifestacje) ma niemieckiego totenkopfa.
Gdzie jest nazistowska symbolika u pozostałych?

Gdzie są statystyki z których wynika że więcej niż 51 procent narodowców to naziści?

Bo wśród narodowców zawsze będzie 1 procent nazistów, z prostej przyczyny, zabroniono nazistom na własne organizacje więc udają narodowców.
A ci którzy zabronili mogą dzięki temu przypinać nazizm narodowcom, tak to działa.

Ostatnia edycja:

Do góry