This site is owned and third-party cookies.
If you continue with us, we understand that you accept our use of cookies.

Co nowego?

Reforma Polski

Leon

Active member
No bo żerujesz na obecnych młodych, którzy to płacąc na ZUS nie powinni się spodziewać emerytury większej niż 1/3 obecnej pensji.( a ci młodzi często robią za 2000)
Na tobie nie! bo ty żerujesz nawet na emerytach!
Ja muszę podatek zapłacić z mojej emerytury a ty okradasz państwo!

adi

Active member
Na tobie nie! bo ty żerujesz nawet na emerytach!
W jaki sposób? To ty jesteś na garnuszku państwa nie ja.

Ja muszę podatek zapłacić z mojej emerytury a ty okradasz państwo!
W jaki sposób?

:D:D:D:D:D

Jak widać dla postkomuchów z PO każdy kto wybrał inną firmę niż zus "okrada państwo" a prawda jest taka to państwo okrada ludzi by jak sam napisał płacić mu "parę tysi miesięcznie".

Artyści i sędziowie też okradają państwo bo nie płacą ZUS?

Ostatnia edycja:

Leon

Active member
W jaki sposób? To ty jesteś na garnuszku państwa nie ja.
Proste! pomyśl!
za moje podatki utrzymywana jest np. armia i zakup F35 ;) budowane są drogi oraz cała infrastruktura.
a ty chodzisz po chodniku za który ja płacę!
a składkę zdrowotną chociaż opłacasz? albo znów muszę ja na twoje zdrowie płacić!
lepiej napisz jaki pożytek ma kraj z takich nieroboli jak ty?

adi

Active member
Proste! pomyśl!
za moje podatki utrzymywana jest np. armia i zakup F35 ;) budowane są drogi oraz cała infrastruktura.
a ty chodzisz po chodniku za który ja płacę!
PO-owski kretynie, za twoje składki na ZUS nie jest utrzymywana żadna armia ani drogi. :D:D

a składkę zdrowotną chociaż opłacasz? albo znów muszę ja na twoje zdrowie płacić!
lepiej napisz jaki pożytek ma kraj z takich nieroboli jak ty?

A co ma PO-wski kretynie, niepłacenie ZUS do niepłacenia podatków w ogóle?
A podatki płaci każdy, chociażby VAT i akcyzy, dlatego na przykład rząd nie ściga szarej strefy bo często to co wpłacają jako vat i akcyzy jest znacznie większe niż by mieli być biedakami płacącymi zus.

No i dlaczego nagle płacenie podatków idzie tylko na pożyteczne sprawy jak wojsko i drogi a już nie na 500 plus i inne zbędne socjale?
Jesteś jak ta chorągiewka, zero poglądów własnych.

Leon

Active member
A co ma PO-wski kretynie, niepłacenie ZUS do niepłacenia podatków w ogóle?
Tu nie o ZUSie! ale o tym że płacę podatek od emerytury żeby utrzymać nieroboli podobnych do ciebie, oraz wszystko inne co z podatku płacone.
To ty tego nie wiesz że od emerytury brany jest podatek a emeryt co roku wypełnia PIT 37 lub 36.
Oj głupie pytanie przecież nierobol nie wypełnia PITu.

adi

Active member
Tu nie o ZUSie! ale o tym że płacę podatek od emerytury żeby utrzymać nieroboli podobnych do ciebie, oraz wszystko inne co z podatku płacone.
To ty tego nie wiesz że od emerytury brany jest podatek a emeryt co roku wypełnia PIT 37 lub 36.
Oj głupie pytanie przecież nierobol nie wypełnia PITu.
Ale nie masz pojęcia śmieciu PO-owski gdzie pracuję, jak zarabiam i jakie podatki płacę. Wiesz tylko że nie płacę ZUS a ZUS to podobno składka a nie podatek.

Więc nie zmyślaj, tak jak zmyślałeś na Brygadę Swiętokrzyską.

Leon

Active member
Ale nie masz pojęcia śmieciu PO-owski gdzie pracuję, jak zarabiam i jakie podatki płacę.
Powiedziałeś że kręcisz z kryptowalutą, i że nie będziesz płacił podatku w Polsce bo to złodziejstwo.
A do południa i nierzadko popołudnie spędzasz przy komputerze rozmawiając z emerytem. Więc na legalną pracę nie masz czasu.
Płacisz jakikolwiek PIT ?
Więc nie zmyślaj, tak jak zmyślałeś na Brygadę Swiętokrzyską.
Mówisz o tych kolaborantach?

Leon

Active member
A co ci nie wyszło z kryptowalutą? kiedyś pisałeś że zarabiasz na Bitconach.
pisałeś że kto mądry nie płaci w PL podatku, zresztą ty nie masz z czego płacić podatku, za lewiznę na razie się nie płaci.

adi

Active member
Mówię, gówno wiesz w dupie byłeś a wymyślasz, byleby tylko przykryć swoje łgarstwa. ZUS ma się nijak do podatków w ogóle.

Zamiast tkwić na garnuszku państwa pokop kilofem tak do 67 roku życia by dać przykład tym od których oczekujesz tego samego.

Leon

Active member
Czy dalej uważasz że emeryt nie płaci z emerytury podatku i nie musi żadnego PITa wypełniać?
Widzisz Adi ja do 55 lat musiałem pracować i emerytów utrzymywać, a później chcą nie chcąc wysłali na emeryturę bo na moje stanowisko już dwóch rączki zacierało.
A ty po dziś dzień jeszcze na nikogo nie płaciłeś, więc nie podskakuj jeżeli chodzi o utrzymanie emeryta.
popracuj przez co najmniej 30 lat to potem możesz mówić że masz na utrzymaniu kogokolwiek. a tak jesteś pasożytem.
Więc kończ waść wstydu sobie oszczędź

No a teraz wkleję jak oboje musimy zapracować na dobrobyt w PL ( bo chyba auto masz?)

Paliwa będą droższe. Od przyszłego roku wzrośnie opłata paliwowa na benzynę, olej napędowy i gaz - wynika z obwieszczenia ministra infrastruktury, opublikowanego w Monitorze Polskim.

Please, Zaloguj or Rejestracja to view URLs content!
kończymy z tańszym ruskim gazem i kupujemy amerykański oczywiście droższy.

adi

Active member
Czy dalej uważasz że emeryt nie płaci z emerytury podatku

215
Widzisz Adi ja do 55 lat musiałem pracować i emerytów utrzymywać,
A powinieneś do 67, tak jak wymagasz od innych pracowników fizycznych.

A ty po dziś dzień jeszcze na nikogo nie płaciłeś, więc nie podskakuj jeżeli chodzi o utrzymanie emeryta.
popracuj przez co najmniej 30 lat to potem możesz mówić że masz na utrzymaniu kogokolwiek. a tak jesteś pasożytem.
Więc kończ waść wstydu sobie oszczędź
Ty jesteś pasożytem bo to ty jesteś na garnuszku państwa, nie ja.
Powinieneś żyć se swoich składek swojego cudownego systemu który wspierasz.

No a teraz wkleję jak oboje musimy zapracować na dobrobyt w PL ( bo chyba auto masz?)

Paliwa będą droższe. Od przyszłego roku wzrośnie opłata paliwowa na benzynę, olej napędowy i gaz - wynika z obwieszczenia ministra infrastruktury, opublikowanego w Monitorze Polskim.

A teraz napisz że za twojej ulubionej partii PO, nie wzrastała akcyza.

Leon

Active member
Powinieneś żyć se swoich składek swojego cudownego systemu który wspierasz.
Przecież żyję ze składek
Adi tobie myli się podatek z ZUSem a to jest zasadnicza różnica.
A teraz napisz że za twojej ulubionej partii PO, nie wzrastała akcyza.
Ceny paliwa rosły wprost proporcjonalnie do ceny baryłki ropy!

dla przykładu:
Za baryłkę ropy 2 marca 2012 roku inwestorzy płacili 128,36 dolarów.
dziś:
62 USD
A ceny na stacjach z tych i obecnie lat porównywalne!
Więc jak by nie było to Morawiecki łupie nas ile wlezie.
Ty jesteś pasożytem bo to ty jesteś na garnuszku państwa, nie ja.
Siedząc w pierdlu na czyim garnuszku byłeś ? Do dziś za te obiadki i obsługę nie zapłaciłeś!
To powiedz Adi ile podatku do miejskiej kasy wpłaciłeś abyś mógł chodzić lub jeździć po drogach Wrocławia? albo cieszyć się np. z ulicznego oświetlenia!
z jakich pieniędzy miasto dba o czystość ulic? ...twoich przecież NIE! ale aby było czysto wymagasz.
Piszesz że F35 to wspaniały zakup więc pytam ile podatku wpłaciłeś do państwowej kasy?
Skoro nie, to żerujesz nawet na emerytach bo oni podatek płacą!

adi

Active member
Przecież żyję ze składek
Tak, ale biężącego pokolenia a nie swoich, darmozjadzie.

Adi tobie myli się podatek z ZUSem a to jest zasadnicza różnica.

To ZUS to nie podatek a składka?
W takim od czego składkę płacą emeryci wpłacając składkę rentową a nie mogąc otrzymać renty z założenia?

To powiedz Adi ile podatku do miejskiej kasy wpłaciłeś abyś mógł chodzić lub jeździć po drogach Wrocławia? albo cieszyć się np. z ulicznego oświetlenia!
z jakich pieniędzy miasto dba o czystość ulic? ...twoich przecież NIE! ale aby było czysto wymagasz.
Piszesz że F35 to wspaniały zakup więc pytam ile podatku wpłaciłeś do państwowej kasy?
Skoro nie, to żerujesz nawet na emerytach bo oni podatek płacą!
Jesteś idiotą totalnym, bo:

1 - emerytury są w zasadzie nieopodatkowane

2 - nie masz pojęcia jak zarabiam i jakie podatki płacę

3 - na podstawowe potrzeby państwa minimalnego takie jak wojsko czy infrastruktura drogowa wystarczy 30 procentowe opodatkowania.

Sam vat plus akcyzy to własnie około 30 procent czyli na wojsko ,drogi i inne podstawowe sprawy płaci KAŻDY.

4 - 70-80 procent opodatkowania jak PL to już państwo socjalistyczne czyli 500 plus, urzędy pracy, szkolnictwo darmowe, teatry etc.

5 - kwota procentowa nie ma jednostkowo żadnego znaczenia bo jakby się znalazł ktoś kto w ogóle unika podatków a zarabia i wydaje np 20.000 to z samego vatu płaci 5000 miesięcznie, o akcyzach nie wspomniawszy i rozmaitych podatkach których nie uniknie, to także na takiego kogoś jesteś utrzymaniu bo żyjesz z budżetu czyli jesteś na garnuszku państwa, darmozjadzie.

Ostatnia edycja:

Leon

Active member
To ZUS to nie podatek a składka?
Gdybys miał trochę oleju w głowie to byś zrozumiał że płacąc podatek nie możesz wymagać na jakie cele będzie przeznaczony,
płacąc składkę emerytalną jak sama nazwa wskazuje, wymagam aby mi na starość emeryturę płacili.

Jak myślisz po co przez całe produktywne życie płaci się składkę emerytalną? na jaki cel?
1 - emerytury są w zasadzie nieopodatkowane
:oops::oops::oops::oops::oops:
Co ty to za głupoty piszesz! było 18% od października 17% i na koniec roku wypełniasz stosowny PIT.
całe życie płacisz podatek i na starość jeszcze z emerytury biorą podatek!
3 - na podstawowe potrzeby państwa minimalnego takie jak wojsko czy infrastruktura drogowa wystarczy 30 procentowe opodatkowania.
A kto ma np. sfinansować oświetlenie miasta, czystość ulic kto ma utrzymywać urzędników? z czego Policja ma być płacona oraz inne służby?
skąd kasa np. na usuwanie skutków kataklizmów.
Choćby ci zero podatku brali nie byłbyś w stanie zapłacić za edukację dziecka lub dzieci za leczenie i jeszcze odłożyć na starość.
takie bzdety to Korwin może ci pociskać! on na milionach siedzi.

2 - nie masz pojęcia jak zarabiam i jakie podatki płacę
jesteś trollem? całymi dniami forum polityczne włączone.

adi

Active member
płacąc składkę emerytalną jak sama nazwa wskazuje, wymagam aby mi na starość emeryturę płacili.
Gówno możesz wymagać bo system ZUS który tak wspierasz nie działa i twoje składki zostały przeżarte.

Co ty to za głupoty piszesz! było 18% od października 17% i na koniec roku wypełniasz stosowny PIT.
całe życie płacisz podatek i na starość jeszcze z emerytury biorą podatek!
Wkleiłem stosowne wyjaśnienie, to sztucznie obliczany "podatek" bo podatek od emerytur w zasadzie nie istnieje.
Jeśli nie rozumiesz tekstu to twój problem.

A kto ma np. sfinansować oświetlenie miasta, czystość ulic kto ma utrzymywać urzędników? z czego Policja ma być płacona oraz inne służby?
Nadal jesteś takim debilem który nie rozumiem że państwo minimalne(wojsko, służby, drogi, sądownictwo etc) to 30 procent opodatkowania na obywatela a nie 70 a tym bardziej ZUS?

Leon

Active member
no to pytam ponownie!
Jak myślisz po co przez całe produktywne życie płaci się składkę emerytalną? na jaki cel?
potrafisz odpowiedzieć?
Wkleiłem stosowne wyjaśnienie, to sztucznie obliczany "podatek" bo podatek od emerytur w zasadzie nie istnieje.
Jeśli nie rozumiesz tekstu to twój problem.
Nie rozumiem! to z czego mi biorą te 18% jak nie z emerytury! i to nie jest żadne sztuczne 18 % to o tyle mniej dostaje.
co roku po waloryzacji ZUS przysyła wyliczenie ile brutto a ile netto. I nie pitol o nie istniejącym podatku. (może ty taki płacisz ale nie ja)
pytanie powyżej aktualne

adi

Active member
no to pytam ponownie!

potrafisz odpowiedzieć?
Tak, w prywatnych funduszach płaci się na własną emeryturę.

W piramidach finansowych typu ZUS płacisz na bieżących emerytów.

Analogicznie emeryt płacący składkę rentową też nie płaci żadnej składki na rentę(bo nie może jej dostać) tylko płaci na kogoś innego.

Nie rozumiem! to z czego mi biorą te 18% jak nie z emerytury! i to nie jest żadne sztuczne 18 % to o tyle mniej dostaje.
co roku po waloryzacji ZUS przysyła wyliczenie ile brutto a ile netto. I nie pitol o nie istniejącym podatku. (może ty taki płacisz ale nie ja)
pytanie powyżej aktualne
Ok, ale płacisz podatek z emerytury która ci się nie należy, bo trzeba zabierać młodym którzy za bardzo nie mogą liczyć na cokolwiek z zus w przyszłości by ci dać.
Wziąłeś udział w piramidzie finansowej, nie zmuszaj następnych do wchodzenia w bagno.

"Prezes ZUS o emeryturach: publiczny system nie wystarczy
Emerytura powinna opierać się na kilku źródłach, nie tylko na publicznym systemie - powiedziała prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS.

Według szacunków ZUS, w 2040 r. relacja przeciętnej emerytury z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych do przeciętnego wynagrodzenia będzie wynosiła ok. 40 proc. Z kolei w 2060 r. już tylko niecałe 30 proc.
Systematycznie wzrasta też liczba osób pobierających emerytury poniżej gwarantowanej emerytury minimalnej.
Na kwotę emerytury ma wpływ przede wszystkim wysokość odprowadzonych składek i wiek, w którym przechodzi się na emeryturę. Dlatego, zdaniem prezes ZUS, powinno się korzystać z różnych zabezpieczeń."

Ostatnia edycja:

Leon

Active member
Emerytura powinna opierać się na kilku źródłach, nie tylko na publicznym systemie - powiedziała prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS.
Całkowita zgoda, Duny też tak mają że podstawą państwowa a dodatkowo dwa filary. (częściowo obowiązkowe)
Ale mi nie pitol że ja przez wszystkie lata płacąc składkę na emeryturę ona mi się nie należy.
W prywatnym też te pieniądze na kupce przez wiele lat nie czekają , też są od razu tym co na emeryturze wypłacane , skromna część zainwestowana .
Adi a jakie masz gwarancje że wpłacając na całkowicie prywatny fundusz on przetrwa do twojej emerytury?
Taki SKOK , albo AmberGold... tam też ludzie inwestowali na przyszłość swoją kasę i wiemy jak im wyszło.

adi

Active member
Ale mi nie pitol że ja przez wszystkie lata płacąc składkę na emeryturę ona mi się nie należy.
Pewnie że nie bo twoje składki przepadły. To sprawa między tobą a zus.

Adi a jakie masz gwarancje że wpłacając na całkowicie prywatny fundusz on przetrwa do twojej emerytury?

Nie mam dlatego moje ryzyko i wybór.

Taki SKOK , albo AmberGold... tam też ludzie inwestowali na przyszłość swoją kasę i wiemy jak im wyszło.
Analogicznie ZUS. Twoje składki przepadły? Twoja strata. Sądź się z politykami/urzędnikami ZUS.

A odpowiedzialni młodzi co zarabiają 2000 miesięcznie chcąc mieć emeryturę a nie 600 zapomogi nie mogą inwestować swoich pieniędzy w ZUS, zgadzasz się?

Do góry