This site is owned and third-party cookies.
If you continue with us, we understand that you accept our use of cookies.

Co nowego?
Polityka.org.pl
Witam. Może jesteście zaciekawieni, co się aktualnie stało. Od jakiegoś czasu domena była na sprzedaż, na początku z forum, później bez. Forum nie udało się kupić, więc postanowiłem kupić domenę, zakupić płatny skrypt forum i zacząć wszystko od nowa. Jeżeli stara ekipa forum chce pomóc to zapraszam do kontaktu, na starym forum administracja nie aktywowała mi konta i nie mogłem do nikogo napisać etc.
Planów jest dużo, a co z tego wyjdzie to zależy od rozwoju forum. Już nie firma się będzie zajmować tym forum, tylko osoba prywatna, więc nie ma mowy, aby czekać na coś po parę miesięcy.
Mam nadzieję, że wspólnie stworzymy najlepsze forum polityczne.

NOWA POLITYKA.ORG.PL - CZYTAJ!

Wybory 2018!

Regulamin

Status
Zamknięty.

DamYan

Administrator
Członek Załogi
#1
Regulamin forum Polityka.org.pl
Na forum i stronie Polityka.org.pl udziela się wiele osób, wymieniając się poglądami, szukając porad lub ich udzielając. Do tego przecież forum i strona służą. Aby jednak nie zapanował tutaj chaos, każdy użytkownik ma obowiązek stosować się do poniższego regulaminu.​
Na forum Polityka.org.pl obowiązuje polskie prawo.
 • Nie wolno publikować postów, które są niezgodne z obowiązującym w Polsce prawem. Pamiętaj więc, żeby nikogo nie obrażać, nie publikować linków do treści nielegalnych lub nie przeznaczonych dla dzieci. Zapomnij więc o zdjęciach gołych panienek, o rasizmie, namawianiu do przemocy, crackach do gier i programów i innych podobnych tematach.
 • Pamiętaj także, że obowiązuje Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Kopiowanie więc jakichkolwiek materiałów z innych stron bez zgody autora lub właściciela tekstu jest niezgodne z prawem, a tym samym zakazane na Polityka.org.pl.

Nie utrudniaj innym korzystania z forum.
 • Wiem, że niektórzy lubią pisać w nietypowy sposób. Ale pisanie W TaKi SpOsÓb, albo w "|" /\ |< 1 sposób to zły pomysł. Strasznie trudno to się czyta, a niektórzy mają zbyt mało czasu lub po prostu szanują swój czas i nie mają ochoty na dekodowanie tego, co napisałeś.
 • Jeśli zamieszczasz jakiś obrazek na forum, skompresuj go, najlepiej w formacie JPG oraz zastanów się, czy nie wypadało by go przeskalować do mniejszego rozmiaru, jeśli jest duży. Nikt nie lubi czekać, aż zdjęcie załaduje się, a to trwa długo, jeśli obrazek ma więcej, niż 1 MB.
 • Jeśli cytujesz jakiegoś posta, usuń to, co nie jest niezbędne. To dość denerwujące, kiedy wchodzę do jakiegoś tematu, widzę 2 posty, z czego 95% drugiego to cytat pierwszego. Czy to było naprawdę niezbędne? To tyczy się także cytowania obrazków. Pamiętaj, że niektórzy nie mają super komputerów. Wyobraź sobie takiego użytkownika, który na nasze forum wchodzi na swoim starutkim komputerze albo na komórce. Pierwszy post zawiera 2 obrazki. Przeglądarka musi je więc pobrać, a następnie zachować w pamięci w formacie rozkodowanej, gdzie obrazek 1024x768 zajmuje jakieś 3MB nie zależnie od tego, czy to był JPG czy BMP. Mamy więc już 6 MB w pamięci samych obrazków. W drugim poście Ty cytujesz oba obrazki. Tak więc mamy już 12 MB. W trzecim poście ktoś na to odpowiada i znów cytuje obrazki, co daje już 18 MB. Niby nie dużo, ale jeśli całego ramu masz 32MB lub mniej (co nie jest nadzwyczajne na komórkach!) to już zaczyna być problemem. I nie myl pamięci operacyjnej (RAM) z pamięcią stałą (dysk twardy, karta pamięci czy coś w ten deseń).
 • Zastanów się także, czy twój podpis naprawdę musi zajmować pół ekranu. Większość osób przychodzi na forum, żeby czytać posty, nie sygnaturki użytkowników. A czasami 2/3 długości tematu to podpisy użytkowników, które każdy bezwiednie przewija denerwując się tylko, że nie może spokojnie czytać. Postaraj się więc, żeby wysokość twojej sygnatury nie przekracała ~100-150 pixeli. Możemy zrozumieć minimalne przekroczenie tej wartości, ale liczymy na zdrowy rozsądek.
Szanuj czas innych.
 • Kiedy zakładasz temat, nadaj mu odpowiedni tytuł. Wielu użytkowników wchodzi na forum mając tylko chwilę czasu. Często chcą komuś pomóc, nie wielu ludzi wie wszystko na każdy temat i nie każdy interesuje się wszystkim. Przeglądają listę tematów w jakimś dziale i jeśli wydaje im się, że temat może ich zainteresować lub może nawet mogą pomóc, więc wchodzą do takiego tematu, czytają go i ewentualnie się wypowiadają. Jak jednak ma taki użytkownik wiedzieć, o czym jest temat, skoro jego tytuł to "pomocy" albo "utknąłem" albo coś równie ogólnego. Czy według ciebie wszyscy mają czas czytać każdy temat? Zamiast zakładać temat "pomocy" spróbuj w temacie napisać, w czym pomocy potrzebujesz, np. "Utknąłem w drugim akcie w trzeciej misji gry Xyz"
 • Zastanów się też, czy ten temat niesie jakąś treść. To bardzo denerwujące, gdy trzeba przewijać listę tematów typu "jaka zupa lepsza" czy innych z serii "pospamuj my sobie razem"! Owszem, luźne tematy też są potrzebne, ale czy muszą stanowić 2/3 wszystkich tematów forum?
 • Podobnie, gdy już piszesz treść posta, postaraj się wyraźnie napisać, o co ci chodzi. Nie zmuszaj ludzi do zgadywania, bo albo ci źle odpowiedzą, albo wcale.
 • Najlepiej skorzystaj z opcji "Szukaj" zanim założysz temat. Wiele tematów było już wielokrotnie poruszanych i zanim zdążysz napisać swój problem, zanim doczekasz się na odpowiedź, to znajdziesz wiele ciekawych dyskusji na interesujący cię temat.
 • Nie pisz także postów, których cała treść to np. "zgadzam się z przedmówcą" i podobnych. Jeśli chcesz coś dodać, świetnie, od tego jest przecież forum, ale jeśli nie masz nic ciekawego do napisania, nie pisz wcale. Szkoda czasu na przewijanie 10 ekranów podobnych postów by wreszcie dokopać się do jednego wartościowego.
 • Nie pisz także kilku postów pod rząd. Lepiej edytować jednego posta. Dzięki temu czytający to użytkownicy nie muszą przewijać kilku wypowiedzi stanowiących tak na prawdę całość porozdzielanych na dodatek twoim podpisem.
Szanuj innych użytkowników forum.
 • Jeśli się z kimś nie zgadzasz, uzasadnij to. Nie ma powodu, żeby kogokolwiek wyzywać. Nie używaj wulgaryzmów czy innych słów lub zwrotów uznawanych za niekulturalne.
 • Nie lubimy tutaj także spamerów czy trolli.
 • Nie myśl także nawet o wrzucaniu tutaj keyloggerów, linków do stron wyłudzających hasła zawierających wirusy i inne złośliwe oprogramowanie lub w jakikolwiek inny sposób celowo szkodzących użytkownikowi.
 • A skoro już przy linkach jesteśmy - jeśli podajesz adres jakiejś strony, podaj adres neutralny, nie zaś tzw. link referencyjny, czyli dający ci jakąkolwiek korzyść z gry. Najlepiej umieść adres do strony głównej tejże strony, zaś później dopisz, że jeśli ktoś ci chce pomóc w grze, niech kliknie na drugi link, który już może zawierać fragment dający ci korzyści. Jeśli ludzie będą chcieli, pomogą ci, a jednocześnie nikogo w ten sposób nie zdenerwujesz.
 • Pamiętaj także, aby swoje posty sprawdzić pod względem ortografii i gramatyki. Szczególnie, że wielu użytkowników to ludzie bardzo młodzi, którzy jeszcze nie wyrobili sobie umiejętności poprawnego pisania i widząc błędy mogą je sobie utrwalić. Nie chcesz chyba, żeby przez ciebie ktoś dostał jedynkę z dyktanda?

Szanuj własny czas i samego siebie, korzystaj z funkcji "szukaj" na forum.
 • Miej szacunek dla samego siebie i własnego czasu.
 • Jeśli chcesz uzyskać szybko odpowiedź na swoje pytanie, być może łatwiej ją znajdziesz korzystając z funkcji "szukaj" na forum. Wiele problemów było poruszanych wielokrotnie, często udzielano wyczerpujących odpowiedzi. W takich wypadkach funkcja szukaj da ci odpowiedź na twoje pytanie natychmiast. Nie będziesz musiał czekać, aż ktoś przeczyta twój temat, zainteresuje się nim i znajdzie czas i ochotę na odpowiedź, dostaniesz ją natychmiast!
 • Korzystając z funkcji szukaj nie narażasz się także na wyzywanie od leni.
 • Pamiętaj także, że funkcję szukaj oferuje nie tylko nasze forum, ale także google.

Szanuj administratorów i moderatorów.
 • Administratorzy i moderatorzy tego forum to także ludzie! Także mają się prawo pomylić, mogą wyrażać swoje prywatne opinie i nie ma obowiązku zgadzać się z nimi. Jednak to, że zbanowali Ci konto, skasowali temat czy dali upomnienie, nie oznacza, że musisz się na nich mścić! Jeśli stało się to niesłusznie, napisz do osoby, z którą się nie zgadzasz. Przedstaw swoje poglądy, wyjaśnij, czemu się nie zgadzasz.
 • Pamiętaj także, że nie jesteś pępkiem świata. Z forum korzysta wiele osób i nie będziemy zmieniać zasad ze względu na kilka z nich. Korzystanie z forum jest przywilejem, nie obowiązkiem, więc jeśli ci się tu nie podoba lub innym nie podoba się twoja obecność tutaj i dają ci to dobitnie do zrozumienia, to możesz albo zmienić swoje zachowanie, albo poszukać innego miejsca do wyrażania swoich opinii.

Nie reklamuj produktów komercyjnych.
 • Jeśli prowadzisz stronę internetową lub po prostu lubisz jakąś stronę i chcesz o niej poinformować użytkowników naszego forum, generalnie nie mamy nic przeciwko temu, pod jednym jednak warunkiem - nie możesz na tym zarabiać ani mieć w planie zarabianie. Jeśli więc strona oferuje jakiekolwiek płatne usługi bądź zawiera reklamy, na których możesz zarobić - musisz zapłacić za taką reklamę. Jeśli natomiast jest to strona w pełni niekomercyjna, możesz bezpiecznie napisać o niej.
 • Powyższa zasada tyczy się zarówno pisania postów, jak i podpisów.
 • Jeśli zaś chcesz zareklamować stronę lub jakikolwiek inny produkt komercyjny, napisz do administratora, z pewnością uda nam się ustalić warunki odpowiadające obu stronom.
 • Nie przyjmujemy także żadnych reklam niezgodnych z polskim prawem lub nakłaniające do jego łamania (w tym torrenty itp.) czy zawierających materiały dla dorosłych.
 • Jeśli masz choćby najmniejsze wątpliwości, nie wahaj się zapytać administratora strony. Za jego zgodą wolno tu robić wszystko ... no, prawie
Każdy odpowiada za swoje konto i swoją osobę, nie próbuj udawać kogoś innego.
 • Każdy użytkownik forum ma prawo posiadać jedno konto. Jeśli zostało ono zbanowane, zapewne stało się to nie bez powodu, więc nie zakładaj drugiego. Jeśli uważasz, że dostałeś bana niesłusznie, spróbuj wyjaśnić tą sprawę z moderatorem, który cię ukarał. Jeśli założysz drugie konto, zapewne wkrótce i ono zostanie zbanowane.
 • Nie obchodzi nas jednak tłumaczenie, że to nie ty pisałeś, tylko twój brat, ojciec, wujek, córka, pies, złota rybka czy ktokolwiek inny. To TY odpowiadasz za swoje konto. Trzeba było się wylogować, a ta osoba mogła sobie założyć nowe konto. Nie mamy nic przeciwko, żeby kilku użytkowników jednego komputera miało kilka kont, dopóki nikt z nich nie ma więcej, niż jednego.
 • Pamiętaj także, kim jesteś. Jeśli nie jesteś moderatorem tego forum, nie twierdź, że nim jesteś. Jeśli nie jesteś gamemasterem w jakiejś grze, właścicielem jakiejś postaci, piekarzem, cieślą czy kimkolwiek innym, nie twierdź, że nim jesteś.
 • W niektórych działach obowiązują specjalne regulaminy. Ich treść znajdziesz w przyklejonych tematach w tychże działach. Mimo to, obowiązuje tam także ten regulamin
 • Twoje dane prywatne pozostaną prywatnymi, czyli "Polityka Prywatności"

Przeczytaj całość
 • Wszelkie dane prywatne, to jest adres IP, e-mail oraz inne dane, które użytkownik forum może ustawić jako prywatne, takimi pozostaną. Oznacza to, że nikt spoza zespołu Polityka.org.pl nie będzie miał w nie wglądu bez nakazu sądowego z wyjątkiem danych sumarycznych (X osób używa Firefoxa, Y osób Windowsa itp.)
 • Jednocześnie zespół Polityka.org.pl zastrzega sobie prawo do gromadzenia wszelkich informacji wysyłanych przez przeglądarkę do serwera, takich, jak informacje o używanej przeglądarce, systemie operacyjnym itp., a także adresu IP. Zastrzegamy sobie także prawo do wykorzystywania tych informacji w celach związanych z administracją lub moderacją forum oraz, w postaci sumarycznej nie mogącej wskazywać na konkretnego użytkownika, w celu pozyskiwania reklamodawców.
 • Zastrzegamy sobie także prawo do wyświetlania reklam na podstawie treści strony (w tym treści informacji prywatnych, np. prywatnych wiadomości) oraz rozsyłania e-maili reklamowych na adresy e-mail podane przy rejestracji.
 • Administracja Polityka.org.pl zastrzegają sobie prawo do zmiany niniejszego regulaminu bez podania przyczyn
 
Status
Zamknięty.

Do góry