This site is owned and third-party cookies.
If you continue with us, we understand that you accept our use of cookies.

Co nowego?

Rolnictwo - nowy paradygmat Leśne Ogrody

singing_oak

Member
W ostatnich czasach na zachodzie rolnictwo ekologiczne okazało się mniej ekologiczne niż pierwotnie zakładano, pomimo dbałości o glebę poprzez różne zabiegi wciąż jest problem wyjaławiania jej.
Zachodnia myśl ekologiczna stworzyła paradygmat Leśnych Ogrodów, są to gospodarstwa bazujące na drzewach i krzewach, mniej na innych rodzajach roślin.
Leśne Ogrody są zbilansowanymi sadami które korzystają z odpowiedniego budowania pięter roślinności (jak w lesie) aby były jak najbardziej samowystarczalne.
Problemem wciąż jest konsument nieprzyzwyczajony do innego rodzaju odżywiania, przy produkcji bardziej skupiającej się na owocach i orzechach niż na warzywach więcej jest produktów suszonych niż mrożonych lub przetworzonych w inny sposób (np. gotowanych).
Czy z topoli można produkować włókno? (Do przemyślenia)
 

Leon

Member
Warzywa drożeją o kilkaset procent
kapusta była w kwietniu droższa o 524 proc. wobec cen z kwietnia ubiegłego roku, pietruszka podrożała blisko trzykrotnie.


Główny Urząd Statystyczny opublikował najnowsze dane dot. inflacji w Polsce. Ta w kwietniu wzrosła do 2,2 proc. w ujęciu rocznym (1,7 proc. w marcu).
W stosunku do poprzedniego miesiąca ceny towarów i usług konsumpcyjnych wzrosły o 1,1 proc. w kwietniu -
Please, Zaloguj or Rejestracja to view URLs content!

Mocno wzrosły ceny paliw do prywatnych środków transportu - o 8,5 proc. w ujęciu rocznym. Więcej płaciliśmy też za żywność i napoje bezalkoholowe - tu odnotowano wzrost o 3,3 proc.
Wiadomo dlaczego zyski z VAT rosną!

Jest kpiną z narodu, że mają pieniądze na korupcję wyborczą, na promowanie patologii i nieróbstwa, na rozdawnictwo dla najbogatszych, na propagandę w TVP, na krowy, na 70-tyś premie dla kolesi z rządu, na limuzyny, na kawior i mule do sejmowej knajpy, na bajońskie zarobki dwórek w NBP, dla Rydzyka ... a w tym czasie brakuje pieniędzy dla niepełnosprawnych i ich opiekunów, na uczciwą podwyżkę dla emerytów, dla pielęgniarek ,na edukację, na leki ratujące życie. Jest tragedią tego narodu, że z powodu pogarszającej się opieki zdrowotnej mamy obecnie najwyższa umieralność Polaków od czasu wojny, często się zdarza że ktoś umiera na SOR nie mogąc doczekać się lekarza ,a tylko z powodu braku pieniędzy na ogrzewanie w ciągu roku zmarło z zimna 35 tyś Polaków!!!

A ludziom wciskają kit że jak będzie Euro to będzie drogo.
 
Ostatnia edycja:

Do góry