This site is owned and third-party cookies.
If you continue with us, we understand that you accept our use of cookies.

Co nowego?

Sławomir Neumann powiedział to na wizji! Hipokryta stulecia?

O

OTOPRESS

Guest
Jeżeli komukolwiek wydawało się, że treść słynnych już taśm Neumanna to szczyt żenady, to był w błędzie. Prominenty polityk Platformy Obywatelskiej nie zamierza bowiem rezygnować z produkowania się w sferze publicznej. Sławomir Neumann powiedział właśnie, z kim jego obóz mógłby zawrzeć koalicję.

Taśmy Neumanna wstrząsnęły Polską. W ujawnionych w ostatnich dniach przez TVP Info nagraniach słyszymy między innymi, jak polityk mówi, iż „w Tczewie są same p*jeby”. Dodaje również, że w konkretnych miejscach PO wchodzi z koalicję z Polskiem Stronnictwem Ludowym, mimo iż „to są oszuści”.

Wisienką na torcie były słowa Sławomira Neumanna o tym, że na wybory chodzą ludzie, którzy „g*wno się interesują”. Ponadto dowiedzieliśmy się, że – z perspektywy polityków Koalicji Obywatelskiej – zarzuty prokuratorskie mogą pomóc w wygraniu wyborów. Wszystko to dlatego, że ich elektorat zwraca uwagę nie na przestępstwa, ale na „pisowskie ataki”.

Sławomir Neumann: z kim zbudujemy rząd?


Jednakże to dopiero początek „show” znanego polityka. Po ujawnieniu przez telewizję publiczną kompromitujących nagrań nie chowa się bowiem w kuluarach, a wychodzi do mediów i mówi rzeczy niemal równie szokujące. W jednym z ostatnich wywiadów został na przykład zapytany, z kim ewentualnie Koalicja Obywatelska mogłaby stworzyć rząd.

Czy ultra-prawicowa Konfederacja byłaby dobrym koalicjantem dla dryfującej w stronę socjalizmu, socjaldemokratycznej Platformy? Okazuje się, że… tak! W jaki sposób Sławomir Neumann uzasadnia swoje – szokujące bądź co bądź – słowa?

„Czy Platforma byłaby gotowa utworzyć rząd z Konfederacją?” – zapytał polityka na antenie
Please, Zaloguj or Rejestracja to view URLs content!
Bogdan Rymanowski.

„Myślę, że można sobie wyobrazić zbudowanie rządu ratunku narodowego, który by przeprowadził Polskę przez najbliższe miesiące, odbudował w Polsce demokrację i doprowadził do tego, że ludzie, którzy łamią konstytucję i praworządność, zostaną odsunięci” – stwierdził w odpowiedzi Sławomir Neumann.

Słowa oczywiście piękne, ale na ile prawdziwe? Przecież zarówno Neumann, jak i jego partyjni koledzy, od wielu, wielu lat nazywają ugrupowania Janusza Korwin-Mikkego politycznym folklorem. Z kolei media przychylne dzisiejszej opozycji raz po raz atakują Konfederację i zarzucają rosyjskie powiązania. Lider Konfederatów przedstawiany jest jako oszołom, który stanowi poważne zagrożenie dla demokracji, praworządności i bezpieczeństwa kraju. I z kimś takim chce kooperować Platforma Obywatelska? Cóż, jak widać perspektywa bycia przy władzy absolutnie pozbawia polityków idei.

Artykuł
Please, Zaloguj or Rejestracja to view URLs content!
pochodzi z serwisu
Please, Zaloguj or Rejestracja to view URLs content!
.

Please, Zaloguj or Rejestracja to view URLs content!
 

Do góry