This site is owned and third-party cookies.
If you continue with us, we understand that you accept our use of cookies.

Co nowego?

To poniżenie zobaczy cały kraj. Sławomir Broniarz jeszcze nie wie

O

OTOPRESS

Guest
STRAJK NAUCZYCIELI. ZNP nie ma zamiaru się poddawać, choć
Please, Zaloguj or Rejestracja to view URLs content!
dla nauczycieli. Sławomir Broniarz wietrzy jednak swoją szansę w podtrzymywaniu konfliktu z rządem. Niestety, już wkrótce jego „kariera” może zakończyć się w spektakularny sposób.


Gdy w pierwszym półroczu rozpoczynał się głośny na pół Europy strajk nauczycieli, nikt nie mógł przypuszczać, że potrwa tak długo. Tak długi okres buntu wynikał głównie z presji, jaką kierownictwo ZNP wywierało na nauczycieli. Pierwsi chcieli rezygnować już po kilku dniach.

Sławomir Broniarz apelował jednak, by tego nie robili. Walka szła przecież o słuszną sprawę. Przynajmniej według oficjalnych wersji. Miał być pewny sukces, wyszła koszmarna groteska. Pod koniec strajku nauczycieli obserwowaliśmy bowiem samowolkę lidera tej inicjatywy. Przewodniczący Związku Nauczycielstwa Polskiego (ZNP) niemal autorytarnie podjął decyzję o zawieszeniu strajku.

Wówczas sami strajkujący krzyczeli, ze „
Please, Zaloguj or Rejestracja to view URLs content!
„.


Szef ZNP Sławomir Broniarz nad przepaścią


To właśnie wtedy, końcem kwietnia, większość uczestników buntu w oświacie zorientowała się, że Sławomir Broniarz nie jest żadnym liderem. Jak się wówczas okazało, człowiek pełniący funkcję przewodniczącego ZNP jeszcze od czasów PRL, zachował niektóre przyzwyczajenia z tamtego okresu. Mianowicie: chciał dzierżyć władzę absolutną.

I wszystko wskazuje na to, że to się nie zmienia. A sądzimy tak, gdyż pan przewodniczący chce po raz kolejny ubiegać się o władzę w związku. Upiera się przy tym pomimo tego, iż na pierwszy rzut oka widać, iż nauczyciele zrzeszeni w ZNP mają serdecznie dosyć jego pomysłów, zaskakujących ruchów i medialnej, niemalże politycznej aktywności.

Końcem listopada, podczas trzydniowego Krajowego Zjezdu Delegatów, zostanie wybrany nowy prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego. Sławomir Broniarz zadeklarował, że będzie ubiegał się o reelekcję. „Jesteśmy w fazie sprawozdawczo-wyborczej. Trwają wybory delegatów na zjazd. Zakończą się 14 września, a 21 września jest konferencja sprawozdawczo-wyborcza szkół wyższych, bo my mamy także członków w szkołach wyższych. (…) Delegatów będzie 194. Jest duża rotacja, bo jest około 35 proc. nowych prezesów związku (okręgów – PAP) i na każdej konferencji okręgowej są wybierani delegaci na zjazd” – powiedział PAP Broniarz.

Nastroje w kontekście kandydatury Sławomira Broniarza nie są optymistyczne. Jak zaznaczaliśmy wyżej, zarówno nauczyciele, jak i pełniący inne zadania w ZNP członkowie, wciąż mają mu za złe skandaliczne zachowanie w trakcie trwania strajku nauczycieli. Członkowie władz i organów statutowych ZNP wybierani są w głosowaniu tajnym, większością ponad 1/2 ważnie oddanych głosów. Zatem nikomu nie trzeba mówić, że taki stan rzeczy nie pomoże Broniarzowi.

źródło:
Please, Zaloguj or Rejestracja to view URLs content!


  1. Please, Zaloguj or Rejestracja to view URLs content!
  2. Please, Zaloguj or Rejestracja to view URLs content!
  3. Please, Zaloguj or Rejestracja to view URLs content!
  4. Please, Zaloguj or Rejestracja to view URLs content!
  5. Please, Zaloguj or Rejestracja to view URLs content!

Artykuł
Please, Zaloguj or Rejestracja to view URLs content!
pochodzi z serwisu
Please, Zaloguj or Rejestracja to view URLs content!
.

Please, Zaloguj or Rejestracja to view URLs content!
 

Do góry