This site is owned and third-party cookies.
If you continue with us, we understand that you accept our use of cookies.

Co nowego?

Tomasz Lis szokuje. Te słowa o kobietach…

P

Piotr Paterczyk

Guest
Tomasz Lis przyzwyczaił nas do ostrych komentarzy politycznych. Dziennikarz jest szczególnie aktywny za pośrednictwem swojego konta w portalu Twitter. Tym razem jednak Internauci są zdziwieni tym, co przeczytali na profilu znanego dziennikarza.

Tomasz Lis o kobietach


Lis kolejny raz wbił „szpilkę” rządowi Prawa i Sprawiedliwości. Dziennikarz, który w przeszłości prowadził autorski program „Tomasz Lis na żywo” od dłuższego już czasu jest zagorzałym przeciwnikiem PiS. Wcześniej obrał sobie na celownik Jarosława Kaczyńskiego, a teraz coraz częściej negatywnie wypowiada się o Mateuszu Morawieckim.

Tym razem Lis poruszył na Twitterze (o tym, dlaczego dziennikarz udziela się na Twitterze, a nie Facebooku pisaliśmy
Please, Zaloguj or Rejestracja to view URLs content!
) kwestię wyboru nowego rządu. Wczoraj w siedzibie Prawa i Sprawiedliwości odbyła się narada, która wyłoniła niemalże kompletny skład przyszłego rządu, którym ponownie kierować będzie Mateusz Morawiecki. Niemalże kompletny, bowiem nie poznaliśmy jeszcze osoby, która pokieruje Ministerstwem Sportu. W tej kwestii trwają wciąż rozmowy – informuje jeden z polityków PiS.

Tymczasem Tomasz Lis decyzję o składzie rządu PiS skomentował w mocno kontrowersyjnych słowach:

W Polsce kobiety stanowią ponad 50 procent ludności. W rządzie Morawieckiego będzie to 17 procent. Taki skład rządu to demonstracja. Ignorancji.
Czyżby dziennikarz, który stracił pracę w Telewizji Publicznej za wszelką cenę szukał zemsty? Tak przynajmniej zarzucają mu Internauci. Niektórzy twierdzą też, że Tomasz Lis uśmiechnął się do Lewicy. Jest to tym bardziej zaskakujące, dlatego, że wcześniej był znany z otwartego poparcia dla Koalicji Obywatelskiej. Teraz jednak z jego komentarzy można odnieść wrażenie, że „skręca” coraz bardziej w lewą stronę sceny politycznej.

Dyskusja o poście Tomasza Lisa


Post, który zamieścił Tomasz Lis wywołał sporo dyskusji. Nie wszystkim spodobała się taka opinia. Wśród najciekawszych komentarzy na portalu Twitter możemy przeczytać:

  • Czy redakcja Newseek składa sie w 50% z kobiet?
  • Liczy się jakość a nie ilość. Nie szczuj Pan już
  • Tak tak, a w partiach opozycyjnych aż gęsto od kobiet, będących szefami partii. Zwłaszcza w tych lewicowych
  • Druga Rada Ministrów Donalda Tuska 2011. 7 kobiet, 26 mężczyzn. Około 21%
  • Panie Tomasz Lis – to nie jest najlepszy przykład za poprzednich rządów nie było lepiej, proponuje nie stawiać na płeć tylko na profesjonalizm, tylko tu potrzeba wyważonych i obiektywnych ocen.
  • A co to ma wspólnego z ignorancją??? Bardzo lubię takie „złote myśli” i mylenie pojęć. Może pan rozwinie definicję ignorancji w odniesieniu do tego co pan napisał?
Jakie jest Wasze zdanie w tej dyskusji? Czy Waszym zdaniem rzecz, którą zauważył Tomasz Lis jest istotna w kwestii przyszłości naszego kraju? Czy ważna jest ilość, jaką w rządzie stanowią mężczyźni oraz kobiety?

źródło: inf. własna / Twitter

Artykuł
Please, Zaloguj or Rejestracja to view URLs content!
pochodzi z serwisu
Please, Zaloguj or Rejestracja to view URLs content!
.

Please, Zaloguj or Rejestracja to view URLs content!
 

Do góry