This site is owned and third-party cookies.
If you continue with us, we understand that you accept our use of cookies.

Co nowego?
Polityka.org.pl
Witam. Może jesteście zaciekawieni, co się aktualnie stało. Od jakiegoś czasu domena była na sprzedaż, na początku z forum, później bez. Forum nie udało się kupić, więc postanowiłem kupić domenę, zakupić płatny skrypt forum i zacząć wszystko od nowa. Jeżeli stara ekipa forum chce pomóc to zapraszam do kontaktu, na starym forum administracja nie aktywowała mi konta i nie mogłem do nikogo napisać etc.
Planów jest dużo, a co z tego wyjdzie to zależy od rozwoju forum. Już nie firma się będzie zajmować tym forum, tylko osoba prywatna, więc nie ma mowy, aby czekać na coś po parę miesięcy.
Mam nadzieję, że wspólnie stworzymy najlepsze forum polityczne.

NOWA POLITYKA.ORG.PL - CZYTAJ!

Wybory 2018!

Trudna przyjaźń z Ukrainą

Polska przyjęła dużo uchodźców wojennych z Ukrainy, dostali pracę, szkołę, studia. Tam wciąż trwa wojna.
Wojna jest o Unię Europejską, Putin poprzez działania wojenne blokuje gospodarkę Ukrainy i jej potencjalny sojusz z Europą.
Jest jeszcze kwestia Bandery, Stany ujawniły jego współpracę z Hitlerem.

Najważniejsi są ukraińscy uchodźcy którzy odnajdują w Polsce swoje miejsce, pomimo niektórych wad przeszłości asymilują się, zakładają rodziny i rozwijają polską gospodarkę wraz z polakami.

UE nigdy nie przyjmie Ukrainy bo to się nie opłaca. Zdolność Ukrainy do rządzenia sama sobą również jest pod wielkim znakiem zapytania.

Ukraińcy pełnią w PL tę sama rolę co kiedyś turcy we Niemczech, więc nie zapędzał bym się z tą asymilacją i przyjaźnią.

Nie ma co ukrywać, że Unią rządzą Niemcy, dopóki mają rynek zbytu na niższej jakości produkty w tych samych cenach (w stosunku do rynku europejskiego) to nie opłaca im się Ukraina w Unii.
Jeżeli państwa takie jak Polska zablokują te produkty, wtedy Niemcy będą za wzięciem Ukrainy aby tam miały rynek zbytu.

Ukraina dla Unii jest w miejscu strategicznym ze względu na Białoruś w której wciąż trwa dyktatura. Czarny punkt na mapie Europy.

Nie ma co ukrywać, że Unią rządzą Niemcy, dopóki mają rynek zbytu na niższej jakości produkty w tych samych cenach (w stosunku do rynku europejskiego) to nie opłaca im się Ukraina w Unii.
Jeżeli państwa takie jak Polska zablokują te produkty, wtedy Niemcy będą za wzięciem Ukrainy aby tam miały rynek zbytu.

Ukraina dla Unii jest w miejscu strategicznym ze względu na Białoruś w której wciąż trwa dyktatura. Czarny punkt na mapie Europy.
Jaki czarny punkt - Białoruś ? Jakby tam zorganizować majdan podobny do ukraińskiego to wpadłby ruskie wojska na pomoc. Zresztą tu nie chodzi o ustrój - po ew. obaleniu Łukaszenki wstawiono by jakiegoś figuranta na usługach Niemiec czy USA i by wyprzedano cały majątek narodowy, co mogłoby się fatalnie odbić na tamtejszej społeczności.
Na Ukrainie po majdanie jest znacznie gorzej niż za Janukowycza. Po drugie rozwija się antypolski kult UPA - majdan w tym pomógł. Po trzecie mamy napływ taniej siły roboczej z Ukrainy, co hamuje wzrost płac i sięgnięcia po rezerwy demograficzne.

Do góry