This site is owned and third-party cookies.
If you continue with us, we understand that you accept our use of cookies.

Co nowego?

Trybunał Konstytucyjny

Leon

Member
WSA stwierdził oczywisty fakt, iż agent Muszyński - mimo przebierania się w togi - nie jest sędzią TK, a wydane z jego udziałem "wyroki" są non est
Please, Zaloguj or Rejestracja to view URLs content!

To tak z ciekawości - skoro agent Muszyński nie ma prawa orzekać w TK, to wszystkie wyroki TK, przyjęte przez składy sędziowskie, w których był agent Muszyński, są z mocy prawa nieważne. Prawda?
Wyrok WSA w sprawie rzekomego sędziego Muszyńskiego oznacza również, że nie mamy prezesa TK. Albowiem w wyborze kandydata na prezesa brały udział osoby nieuprawnione.
Co o tym sÄ…dzicie?

aspagnito

Member
Że to szukanie pestek w g...ie.
Za Bredzisława Bulla TK orzekał od święta. Wytłumacz mi czemu teraz zachowuje się tak, jakby miał dziś brać kredyt żyrując utrzejszym kuponem Lotto? Dojdzie do tego, że listonosz zapuka mi do drzwi i wręczy mi wyrok sądu, choć o procesie nie miałem pojęcia. Sorry, ale uważam, że coraz większa grupa społeczna zaczyna dostrzegać obłudę środowiska sądowniczego i aktywiści ich broniący są zmanipulowani. Ktoś płaci za te manifestacje, a mogą one być świetnym sposobem do wyrażenia swojego braku poparcia dla rządu.

cynik

Member
Orzekał zgodnie z ustawą regulującą pracę TK. Może nie zwróciłeś uwagi ile było orzeczeń TK z powodu małego nagłaśniania, ale monitor rządowy dzielnie publikował wyroki TK. Przestał, kiedy PiS zaczął ingerować w pracę TK.
A co do wyroków i procesów o których możesz nie mieć pojęcia - to od kilku lat już to tak funkcjonuje, narazie w sferze gospodarczej (sądy 24godzinne).

Leon

Member

adi

Member
To by wpierw trzeba było posłać 3/4 kobiet do wiezień, bo przecież większość kiedyś tam np spoliczkowało faceta czy koleżankę.....;)

Leon

Member
Jeżeli ktoś by miał takie nagranie że dostał w pysk i chciał by zrobić użytek z tego?
ale na ogół prokuratura się takim czynem nie zajmie. Chyba żeby ktoś z pisu z liścia dostał....to co innego.

Leon

Member
Koniec państwa prawa. Trybunał Konstytucyjny uznał za sprzeczne z konstytucją karanie za odmowę świadczenia usług, jeśli przyczyną odmowy są „zasady wiary i sumienie”. Oznacza to rozszerzenie klauzuli sumienia na wszystkie zawody i to bez ograniczeń, którym podlegają lekarze.

To teraz jest tak że np. prowadząc restaurację lub sklep, mogę wywiesić napis "Pisowców nie obsługuję" powołując się na klauzulę sumienia nic mi nie grozi..

oraz
Niekonstytucyjny Trybunał uznał, że niekonstytucyjne ułaskawienie jest konstytucyjne. Ktoś coś rozumie za wyjątkiem Julii, Jarka i Andrzeja ?

Do góry