This site is owned and third-party cookies.
If you continue with us, we understand that you accept our use of cookies.

Co nowego?

Trybunał Konstytucyjny

Leon

Active member
Pani Krystyna i pan Stanisław jako posłowie usilnie obniżali wiek przejścia w stan spoczynku sędziów.
Oboje przekroczyli już 67 rok życia. Pani Elżbieta ma lat 71.
Kadencja każdego z nich w TK potrwa 9 lat. Sędziowie przechodzą w stan spoczynku w wieku lat 65.
Ktoś to wyjaśni?
jedynie co mi się nasuwa to gdy zasiądą w TK będą w stanie spoczynku. bo tam nic się nie robi.

Dodam:


To jest po prostu niebezpieczne dla systemu prawnego,dlatego że to jest po prostu fizjologia, starzenie się...........powiedziała Krycha.

A co do tow. Piotrowicza to ten awans się mu po prostu należy choćby za to:
177
 
Ostatnia edycja:

Leon

Active member
"Konspirowana" wizyta Morawieckiego w TK? Sędzia pyta Przyłębską o "ośmieszanie" Trybunału
Sędzia Jarosław Wyrembak wystosował do Julii Przyłębskiej pismo, w którym pyta m.in. o nieformalną wizytę Mateusza Morawieckiego w Trybunale Konstytucyjnym i o namawianie do spotkania z Jarosławem Kaczyńskim. Prezes TK miała "wykorzystywać" pracowników swojego gabinetu do "konspiorwania" wizyty premiera.
We wtorek opisywaliśmy na Gazeta.pl
Please, Zaloguj or Rejestracja to view URLs content!
Konstytucyjnego Julię Przyłębską i sędziego
Please, Zaloguj or Rejestracja to view URLs content!
Wyrembaka. Pociej uzasadniał to zaproszenie "doniesieniami o kłopotach i sporach w TK".
Please, Zaloguj or Rejestracja to view URLs content!
. Sędziowie nie przyszli na obrady.
Teraz
Please, Zaloguj or Rejestracja to view URLs content!
opublikowała list, który Wyrembak wysłał do Pocieja. Sędzia wyjaśnia, że nie stawił się na posiedzenie, bo "na obecnym etapie badania sprawy" chce, aby zarzuty dotyczące Przyłębskiej były "zamykane w oficjalnych dokumentach, składanych najpierw na ręce Pani Prezes".
W dalszej części pisma skierowanego do przewodniczącego komisji Wyrembak przedstawia zapis swojego stanowiska z "części jawnej posiedzenia Zgromadzenia Ogólnego Trybunału Konstytucyjnego w dniu 26 listopada 2019 br." W stanowisku sędzia zadaje Julii Przyłębskiej szereg pytań. "Czy nie znajduje Pani Prezes nic niestosownego - nic ośmieszającego i kompromitującego Trybunał - w bardzo aktywnym wykorzystywaniu Pracowników gabinetu Pani Prezes do konspirowania nieformalnej wizyty Prezesa Rady Ministrów w Trybunale zwłaszcza przed Wiceprezesem Trybunału?" -
Dalej Wyrembak pyta, czy Przyłębska nie "znajduje nic niestosownego" w namawianiu go do "udziału w spotkaniu z panem Jarosławem Kaczyńskim i składania donosów na wiceprezesa Trybunału". Według sędziego Przyłębska miała namawiać sędziów TK do podpisywania listów poparcia dla niej i "dyskredytowania wszelkich zarzutów podnoszonych wobec praktyk prezes".


Szeregowy poseł wzywa na dywanik szefa tajnych służb państwa i prezesa organu konstytucyjnego. Żąda i stawia warunki.
Mafia całą gębą. Ojciec chrzestny rządzi.
Władza PO to był raj demokratyczny.
Aż nie chce się uwierzyć , że takie rzeczy dzieją się w kraju którym 45 lat rządzili komuniści i robili to samo . Największy absurd- skrajnie prawicowa partia rządząca w jaskrawy sposób potępiająca komunizm i czasy PRLu narusza konstytucję i zasady działania demokratycznego państwa wprowadzając mechanizmy które de facto służyły komunistom do utrzymania władzy ! I to w całkowicie jawny sposób któremu elektoratowi tej partii zupełnie nie przeszkadza !
 

adi

Active member
Może dlatego że ludzie zmądrzeli i zrozumieli że" konstytucja" i "demokracja" to wirtualne hasełka którym można opowiadać dzieciom w podstawówce, ale wyżej nie bardzo bo i tak nikt w nie uwierzy.
 

adi

Active member
Nie, już wcześniej "konstytucja" była traktowana z przymrużeniem oka, bo wszystko i tak określa ustawa sobie jak chce.
A demokracja no to cóż, to przez demokrację mamy własnie raz rządy PIS raz PO gdzie nikt nikogo nie rozlicza z oszustw i nie posyła do więzień.
 

Do góry