This site is owned and third-party cookies.
If you continue with us, we understand that you accept our use of cookies.

Co nowego?

W PiS mówią o tym, kto może wyjść na ulice

P

Piotr Paweł

Guest
Wielkimi krokami zbliżają się wybory parlamentarne. Już tylko kilkadziesiąt godzin dzieli nas od ciszy wyborczej, która rozpocznie się w najbliższy piątek o godzinie 23:59. Z kolei w niedzielę, 13 września udamy się do urn, by zdecydować, której partii powierzymy los naszego kraju przez w najbliższych czterech latach. Prawdopodobnie zwycięży PiS, ale gra toczy się o to, czy partia Jarosława Kaczyńskiego zyska samodzielną większość.

Politycy wszystkich partii wykorzystują ostatnią prostą kampanii wyborczej i mobilizują, jak tylko mogą swoje elektoraty. Lepsza frekwencja, to z pewnością, szansa na zdecydowanie większe poparcie.

Kto może wyjść na ulice po wyborach?


Wyjątkowo swoich wyborców mobilizuje Adam Andruszkiewicz. To polityk związany wcześniej z Młodzieżą Wszechpolską, a obecnie kandydat PiS w wyborach do Sejmu. Andruszkiewicz jest posłem VIII kadencji, a także od 2018 roku sekretarzem stanu w Ministerstwie Cyfryzacji.

Adam Andruszkiewicz w swoim najnowszym wpisie na Twitterze napisał: Polska w rękach mafii vatowskich? Polskie dzieci w rękach par homoseksualnych? Polskie banki i spółki w rękach obcych? Islamscy imigranci na polskich ulicach? Straszna wizja…Niestety realna, jeśli 13 X zostaniemy w domu. Musimy wszyscy obronić Polskę! Idziemy na wybory!

Tym samym poseł i minister zachęca obywateli do oddania głosu na PiS. Czy ten wpis zmobilizuje elektorat Prawa i Sprawiedliwości, a przede wszystkim wyborców, którzy jeszcze nie zdecydowali, na kogo oddać głos? Przekonamy się 13 października.

Wyraźna przewaga PiS. Sondaż wyborczy


Według najnowszego sondażu wyborczego, który został wyemitowany na antenie TVN,
Please, Zaloguj or Rejestracja to view URLs content!
wygra wybory zdecydowanie. Sondaż wyborczy dla „Faktów” mówi o poparciu dla PiS na poziomie 40%. Na Koalicję Obywatelską zagłosowałoby 26%. Najniższe miejsce na podium we wspomnianym sondażu przypadło Lewicy, z wynikiem 12%. Do sejmu weszłaby jeszcze Konfederacja (7%) oraz Polskie Stronnictwo Ludowe (7%). Blisko 8% badanych jeszcze nie zdecydowało, na kogo odda głos.

Idź na wybory!


Wybory 2019 roku do parlamentu już 13 października. Warto zatem w najbliższą niedzielę poświęcić niespełna godzinę czasu i udać się do Obwodowej Komisji Wyborczej. Każdy głos jest ważny. Każdy może mieć znaczenie. Przypomnijmy, że w wyborach startuje pięć ogólnopolskich komitetów (takich, które zarejestrowały listy we wszystkich okręgach): PiS, KO, Lewica, PSL oraz Konfederacja.

źródło: inf. własna, sondaż wyborczy dla „Fakty”
Please, Zaloguj or Rejestracja to view URLs content!
.

Artykuł
Please, Zaloguj or Rejestracja to view URLs content!
pochodzi z serwisu
Please, Zaloguj or Rejestracja to view URLs content!
.

Please, Zaloguj or Rejestracja to view URLs content!
 

Do góry