This site is owned and third-party cookies.
If you continue with us, we understand that you accept our use of cookies.

Co nowego?

Whitney Houston świętowałaby dzisiaj 56 urodziny

E

Emilia Kletkiewicz

Guest
Jedną z najpopularniejszych wokalistek na świecie była Whitney Houston. Jej piosenki zna każdy, a wykonanie ich nadal wprawia nas w zachwyt. Moglibyśmy dalej śledzić losy jej kariery, gdyby nie nagła śmierć w hotelu, w Beverly Hills. Dzisiaj, wybitna artystka skończyłaby 56 lat.

Whitney urodziła się i wychowała w dzielnicy Newark. To dzięki matce zaczęła śpiewać (Emily występowała w chórkach Arethy Franklin czy Elvisa Presleya). Mając jedenaście lat zapisała się do chórku gospelowego w baptystycznym kościele.

W 1976 roku zaczęła występować na scenie z grupą Cissy Hosuton. Cały czas doskonaliła swoje umiejętności muzyczne, ale pracowała również jako modelka. Jej osobę mogliśmy zobaczyć na okładkach amerykańskiego magazynu, Vogue.

Please, Zaloguj or Rejestracja to view URLs content!W 1983, jeden z pracowników wytwórni Arista Records, zauważył Whitney podczas występu w nowojorskim klubie nocnym. Następnie przekonał Clive’a Davisa do podpisania kontraktu z młodą dziewczyną.

Houston rozpoczęła nagrywać piosenki, jednak nie odnosiły one zbyt dużego sukcesu. Dopiero takie hity jak: Saving All My Love for You, How Will I Know, Greatest Love of All, I Wanna Dance With Somebody (Who Loves Me), I’m Your Baby Tonight sprawiły, że stała się najbardziej rozpoznawalną piosenkarką na świecie.

Whitney miałaby dzisiaj już 56 lat!


Gdyby nie uzależnienie od narkotyków i związek z wokalistą R&B, Whitney zapewne świętowałaby dzisiaj urodziny wśród najbliższych. Bobby i Whitney bardzo często mówili o tym, że łączy ich niezwykła miłość. Niestety zazdrość i zdrady ze strony Browna przekreśliły wspólne życie.

Please, Zaloguj or Rejestracja to view URLs content!


Przypominamy, że niegdyś ukochani pobrali się w 1992 roku, a rozwiedli w 2006. W 1993 roku urodziła się ich jedyna córka Bobbi, która zmarła w 2015 roku, w wyniku zażycia narkotyków i zatrucia alkoholem.

Whitney Houston

Fot. Instagram (na zdjęciu Whitney i Bobby Brown)
Whitney Houston

Fot. Instagram (na zdjęciu Bobbi Kristina Brown)

Artykuł
Please, Zaloguj or Rejestracja to view URLs content!
pochodzi z serwisu
Please, Zaloguj or Rejestracja to view URLs content!
.

Please, Zaloguj or Rejestracja to view URLs content!
 

Do góry