This site is owned and third-party cookies.
If you continue with us, we understand that you accept our use of cookies.

Co nowego?

Wojna handlowa Stany-Chiny(BRICS) - opracowanie tematu

salazar

New member
Please, Zaloguj or Rejestracja to view URLs content!


Kraje BRICS czyli Brazylia, Rosja, Indie, Chiny oraz od niedawna RPA – to pięć mocarstw, które jeszcze nie tak dawno w większości były uznawane za kraje trzeciego świata. Obecnie to najważniejsze kraje rozwijające się. Stany Zjednoczone muszą sie z nimi liczyć, gdyż Ameryka nie jest w stanie rozwiązywać samodzielnie globalnych problemów. Cele zrzeszonych krajów są ambitne. Ich rządy chcą stworzenia nowego systemu walutowego, zwiększenia roli państw rozwijających się w światowych instytucjach walutowych czy zreformowania ONZ. To budzi obawy, bo tak na prawdę nikt nie wie, jaki byłby rezultat realizacji tych żądań dla przyszłości świata. Tym samym powstaje nowy światowy ład, w którym tzw. kraje rozwijające się będą posiadały coraz większy głos na arenie międzynarodowej.
Please, Zaloguj or Rejestracja to view URLs content!


Chiny otworzyły własny market ropy naftowej.

Please, Zaloguj or Rejestracja to view URLs content!


Chińskie stowarzyszenie inwestorów instytucjonalnych, National Association of Financial Market Institutional Investors (NAFMII) stworzy swoją własną agencję ratingową o nazwie China Credit Rating. Oceny firmy mają być w najwyższym stopniu obiektywne, ponieważ agencję będę finansować inwestorzy, a nie spółki, których zdolność kredytowa będzie prześwietlana. China Credit Rating ma poddać ponownej ocenie przedsiębiorstwa, którym ratingi przyznały już prywatne firmy.
---

Chiny są światową potęgą i współtworzą alternatywną oś handlu na świecie wewnątrz sojuszu BRICS.
Stanom Zjednoczonym to jest bardzo nie na rękę dlatego rozpętały wojnę gospodarczą z Chinami.

Szacuje się że wojna będzie eskalowała ponieważ Stany nie oddadzą za darmo Chinom gospodarki globalnej.

---

Please, Zaloguj or Rejestracja to view URLs content!


Pierwsza połowa maja nie pozwala się nudzić, jeżeli chodzi o doniesienia z frontu wojny handlowej USA-Chiny. Prezydent Donald Trump podniósł cła na chińskie towary warte 200 mld dolarów 10 maja i tym samym przekreślił jakiekolwiek szanse powodzenia na pomyślne zakończenie rozmów z udziałem wicepremiera Liu He, który przyjechał wtedy do Waszyngtonu. 13 maja, na pół godziny przed rozpoczęciem pierwszej w nowym tygodniu sesji giełdowej w Nowym Jorku Chińczycy poinformowali, że odpowiedzą własnymi podwyżkami ceł.
Gdy Chiny wyrzucą na rynek obligacje USA wtedy zacznie się potężny kryzys finansowy.

Giełdy mają pewną zdolność buforową, tworzą ją programy handlujące akcjami.

Please, Zaloguj or Rejestracja to view URLs content!


Gdy zdolność buforowa zostanie przekroczona wtedy zacznie się panika, wyprzedaż akcji przez posiadaczy i kryzys finansowy.

---

Wisienką na torcie niezgody Stany-Chiny są sieci 5G i zyski z ich wdrożenia.
 

Do góry