This site is owned and third-party cookies.
If you continue with us, we understand that you accept our use of cookies.

Co nowego?

Wybory do PE

Leon

Member
Jako PiS liczymy na zwycięstwo. Kampania przed nami, więc pytania [o objęcie mandatu po ewentualnym zwycięstwie] są przedwczesne. Jak zdobędziemy mandat, to będziemy decydować, czy będziemy go obejmować
– mówiła w rozmowie z dziennikarzami w Sejmie wicemarszałek Sejmu, rzeczniczka PiS-u, Beata Mazurek.

Czy ktoś coś z tego rozumie o co jej chodzi?
 

cynik

Member
proste - albo ciemny lud to kupi i zagłosuje na nich, wtedy być może spełnią swoje obietnice, a jak nie zagłosuje to zabierają zabawki i "dary" od Prezsesa i idą obrażeni do swojego kąta na Srebrnej - żegnaj Gienia, świat się zmienia.
 

aspagnito

Member
Jak wiecie jestem z poglądów centrolewicowcem, ale głosuję i nawołuję do głosowania w tych wyborach na PiS.
Koalicja Europejska jest tworem bezideowym i bezprogramowym i ustami Schetyny jedynym najważniejszym punktem programowym jest to, aby Polska była krajem ludzi uśmiechniętych... Nie było mi do śmiechu, gdy słuchałem dziś i Pani Chłód na komisji Vatowskiej i gdy dowiedziałem się o braku kompetencji prominentnego polityka .nowoczesnej dziś.
To jednak warto podkreślać, że UE ma realnie tylko 3 filary:
- prawo rzymskie
- filozofia grecka
- tradycja judeo-chrześcijańska
Stąd nawołuję do poprawności politycznej w mediach (poprawność polityczna może być "kwiecista") i zaprzestanie publikowania haseł typu "rząd PiS mówi nie żydowskim roszczeniom". Taka konstrukcja zdania wskazuje na podburzanie do antysemityzmu i to strzał sobie w kolano - media, które tak robią zapłacą w memach Internautów. W takim przypadku warto mówić o "stronie żydowskiej", czyli "PiS mówi nie roszczeniom strony żydowskiej". Podburzanie do "buractwa" przekonuje do głosowania na KE. Poza tym używanie ataków na niepełnosprawnych typu głupek, szaleniec jest obrzydliwe i życzę powodzenia z taką mową nienawiści, ale ta strategia jest na pewno antyskuteczna. Powoduje "rozmycie merytoryczne dyskusji".
Jak na razie media sprzyjające opcji konserwatywnej mają w końcówce kampanii same sukcesy i nie popełniły większej gafy, ale pokazywanie Ziobry to akurat strzał w stopé.
 
Ostatnia edycja:

aspagnito

Member
Poza tym dobry jest zapis o "pomocnictwie" w pedofilii i tu kara powinna być surowa - 10 lat. Natomiast zgodnie z tradycją judeo-chrześcijańską (kto wyrządził krzywdę dziecku temu kamień u szyi po środku morza/oceanu) karą za pedofilię powinno być bezwarunkowo kara dożywocia. Tworzenie terminu "30 lat" nie jest zgodne z ideą prawa, gdyż jeśli kara śmierci nie istnieje, to są tylko 2 warianty - bezwarunkowe dożywocie i 25 lat, którą to karę podczas "odsiadki" można zawiesić.
Zapędy RAZEM do napisania nowej ustawy o wymuszeniu na księżach nieważności tajemnicy spowiedzi to akurat coś bardzo złego. Podobnie jak wywoływanie tematu pedofilii przed wyborami i zbeszczeszczenie obiektów kultu rzymskokatolickiego. Myślę, że dobrą tradycją byłoby określenie po prostu bezwarunkowej kary dożywocia, również dla "bestii". Kara za gwałt - 5 lat, a za gwałt ze szczególnym okrucieństwem - 15 lat. Ziobro poza tym jest złym Ministrem, gdyż w kampani w swym przemówieniu reklamował swoją książkę, obraził niepełnosprawnych ("szaleju się najadł") i oczernił Prof. Zolla (niezależnie od tego, jaka była na ten temat prawda), Zaostrzanie kar nie prowadzi do lepszego systemu karnego, a wręcz przeciwnie. Jeśli Ziobro nawołuje do dyskusji (w centrum dialogu), to nie wierzę w jego dobrą wolą - mówi tak tylko, aby "robić sobie gębę", a w rzeczywistości pić do swojego słoika. Politykem Ziobro jest słabym, a moim zdaniem dziś wykazał się ten Pan, któy obok niego występował na konferencji.
Poza tym 15 lat to jeszcze dziecko i błędnym jest zapis o gwałcie na osobie poniżej 15 roku życia. Powinno być poniżej 16 roku życia. Podobnie petting młodzieży powinien być dozwolony dopiero od 16 roku życia, a seks z penetracją dopiero po uzyskaniu pełnoletności. Może i Ziobro jest dobrym prokuratorem generalnym, ale żadnym Ministrem Sprawiedliwości.
 
Ostatnia edycja:

aspagnito

Member
Poza tym uwaga do TVP INFO. Jest 6 podstawowych kolorów:
- biały
- żółty
- zielony
- czerwony
- niebieski
- czarny
Rzeczywiście przyjemnie się czasem patrzy na to, co wizualnie prezentujecie, ale zawsze trzeba pamiętać, aby te kolory pokazywać - a zapominacie o żółtym. Jeśli chcecie oddziaływać na podświadomość, to proszę pamiętajcie o tym. Oczywiście kolorów jest wiele i warto nimi urozmaicać wizualnie przekaz, ale tych 6 kolorów jest podstawowych, a na zdjęciach w tle można przecież pokazać coś żółtego, gdy resztę pięciu kolorów już pokazujecie.
 

adi

Member
No ale co, chcesz karać pary zakochanych 17 latków za uprawianie sexu pobytem w więzieniu czy tylko w przypadku jak jedno ma 18 a drugie 17?

Co do reszty -> Polacy wciąż nie dorośli do demokracji niestety i wciąż dają się nabierać populistycznej pustej retoryce PO/PIS.
 
Ostatnia edycja:

aspagnito

Member
No i mówił dziad do obrazu, a obraz ani razu. Jedyne, co zastosowano z uwag, to kolor żółty. Teraz jednak sroga krytyka dla TVP INFO!. Na dole pasek. Trudno to nazwać paskiem, a raczej zbitkiem badziewia. Wszystko byłoby w porządku, tyle, że ja oglądając to, to jest interesujące na ekranie, powinienem mieć sugestie adresowane do podświadomości w pasku, a podświadomość zrozumie tylko to, co warte zrozumienia, a resztę z dysonansem odrzuci. Jednocześnie cechując się zniechęceniem. Wszystko w porządku. Są trzy w sumie paski informacyjne i to by przeszło, ale jest tak napierdzielone czerwonego, że oko się męczy. Dlaczego górny, główny pasek nie jest biały z czerwonym tekstem? Bo Kurski tak chce? Bo taka manipulacja jest modna? Z ulgą podchodzę do momentów, gdy jest tam białe tło z czerwonym tekstem. Proszę spojrzeć na obie wersje i zastanowić się, czy nawet ta podświadomość nie odrzuci nagromadzenia informacji, które podkreślone są ściśniętym białym tekstem na czerwonym tle - jest to absolutnie nieczytelne i szkodliwe. Ale to Wasza broszka! Po drugie flaga Polski jest biało-czerwona..
 

aspagnito

Member
No ale co, chcesz karać pary zakochanych 17 latków za uprawianie sexu pobytem w więzieniu czy tylko w przypadku jak jedno ma 18 a drugie 17?

Co do reszty -> Polacy wciąż nie dorośli do demokracji niestety i wciąż dają się nabierać populistycznej pustej retoryce PO/PIS.
Nie. Jeśli 17. latkowie uprawiają seks z penetracją (również homoseksualny, również anal, lód - można się przecież spuścić na piersi, co laski lubią) dopuszczają się wykroczenia (spotykają się więc z drobną karą i napiętnowaniem ze względu na wstyd i dochodzenie). Spółkowanie osoby dorosłej z osobą nieletnią po 16 roku życia to już powinno być przestępstwo - ale tylko wtedy, gdy jest to seks z penetracją. Wskazanie granic pojęć abstrakcyjnych jest trudne i nie każdy ma taką wrażliwość. Niektórzy nie czują nawet sensu wyróżniania zakazu postoju od zakazu zatrzymywania się - i nie obwiniam nikogo za to, że może nie czuć tej różnicy. Ja jednak zabieram w tej kwestii zdanie. Poniekąd nie ukrywam, iż jestem zwolennikiem, aby dorosłość była u nas na wzór japoński uzyskiwana prawnie w momencie 19. lat. W przeciwnym wypadku dzieci rodzą dzieci i bez podkreślenia wyraźnych granic będziemy mieli problem z seksualnością młodzieży, złym momentem inicjacji seksualnej i dewiacjami urosłymi na zaniedbaniu praw związanych z wiekiem dorastającego człowieka.

Co do reszty - Polacy wbrew innym narodom zawsze oddawali głos z rozsądkiem, rozwagą i w duchu stabilizacji - zgodnie z interesem Polski w skali długofalowej, jak i w zgodzie z nagradzaniem Polski za jej wielkie dokonania.
 
Ostatnia edycja:

adi

Member
Nie. Jeśli 17. latkowie uprawiają seks z penetracją (również homoseksualny, również anal, lód - można się przecież spuścić na piersi, co laski lubią) dopuszczają się wykroczenia (spotykają się więc z drobną karą i napiętnowaniem ze względu na wstyd i dochodzenie).
Przecież to najczęstszy i najbardziej naturalny wiek inicjacji seksualnej(17-19). Chcesz robić dochodzenia z tego powodu , serio?

Spółkowanie osoby dorosłej z osobą nieletnią po 16 roku życia to już powinno być przestępstwo

Czyli jak 18 latek z 17 latką(albo na odwrót) to przestępstwo? Dobrze słyszę?

Poniekąd nie ukrywam, iż jestem zwolennikiem, aby dorosłość była u nas na wzór japoński uzyskiwana prawnie w momencie 19. lat. W przeciwnym wypadku dzieci rodzą dzieci i bez podkreślenia wyraźnych granic będziemy mieli problem z seksualnością młodzieży, złym momentem inicjacji seksualnej i dewiacjami urosłymi na zaniedbaniu praw związanych z wiekiem dorastającego człowieka.
A co ma wiek wydania dowodu do seksualności nagle ?


Co do reszty - Polacy wbrew innym narodom zawsze oddawali głos z rozsądkiem, rozwagą i w duchu stabilizacji - zgodnie z interesem Polski w skali długofalowej, jak i w zgodzie z nagradzaniem Polski za jej wielkie dokonania.
No to własnie pewnie dlatego wciąż mamy jak mamy.
 

aspagnito

Member
Pozostaje problem energetyki i ten jest w Polsce bardzo ważkim tematem. Temat ten wymaga absolutnej regulacji. Jest też oczekiwaniem młodych i inteligencji, o których PiS powinien zabiegać, gdyż choć to mniejszość, to mają decydujący wpływ na resztę.
Zacznę przewrotnie. Średnia długość życia gatunków na świecie to około 10 mln lat. Dziś jest to głównie przez ocieplenie klimatu kilka dekad, a gatunki wymierają w najbardziej zatrważającej w dziejach ludzkości skalę. Człowiek jest na końcu łańcucha pokarmowego i nie może funkcjonować bez organizmów, które wymordował. Nie jest to problem tylko polski i nie jest to problem na zasadzie "tatusiu, ale Jacuś dostał pałę (tatuś) - mnie nie interesują inni".
Polacy od dwóch lat w związku z przyjęciem pakietu klimatycznego nagłaśniają u nas problem smogu. Mało się jednak mówi, że Niemcy emitują do atmosfery 20 razy więcej dwutlenku węgla, niż Polska, a to dwutlenek węgla jest głównym czynnikiem powodującym ocieplenie klimatu. Dziś Niemcy pokazują pozorne zabiegi odcięcia się od węgla, zwłaszcza od ich upadających kopalni, jednocześnie jednak zaczynają importować jeszcze większe i masowe ilości węgla z Chin i Rosji, co akurat przeczy bezpieczeństwu energetycznemu UE. Proszę też pamiętać, że po Tusku Przewodniczącą Rady Europy będzie Pani Merkel, a drugą osobą w UE będzie Pan Timermans. To akurat oznacza, że UE to Niemcy i Polacy, oraz reszta narodów UE będą płacić za Niemiecką politykę. Również politykę energetyczną i ochrony środowiska. Nie można zignorować problemu, ale po analizie nie przedstawiono syntezy.
Proszę pamiętać, że i węgiel i energia jądrowa były kiedyś technologiami nowatorskimi i dziś istnieją również technologie nowatorskie, jak reaktory fuzyjne, ale są one blokowane przez lobbystów i grupy nacisku, które bronią wpływów osób, na przykład szejków, którzy czerpią miliardy z utrzymywania dzisiejszego status quo i blokowania postępu.
Węgiel wykorzystywany dla celów energetycznych należy wyeliminować w przeciągu 15 lat, nawet dlatego, że liczba ludzi i poziom zasobności rośnie na tyle, że już w przeciągu 10 lat węgiel energetyczny okaże się technologią archaiczną, szkodliwą i karmiącą rosnącego raka na zdrowej tkance cywilizacji. Podobnie z każdą inną technologią energetyczną powodującą emisję gazów.
Nie oszukujmy się. Przy dzisiejszym tempie wzrostu i kulturze portfela w Polsce wycofanie węgla energetycznego jest nie tylko oczekiwane, ale i obędzie się bez przeszkód społecznych, mobilizując społeczeństwo do trochę większej dyscypliny. Poza tym technologią węgla energetycznego w Polsce będzie niewydolna w Polsce już z końcem następnego roku. Wiąże się to z rosnącym w galopującym tempie zapotrzebowaniem na prąd, a to zaś jest spowodowane coraz większą zamożnością Polaków. Jeśli PiS chce wygrać te wybory, musi zrozumieć zapatrywania w sprawie energetyki młodych i inteligencji, których głos decyduje o głosie reszty.
 

aspagnito

Member
Kukiz'15 ma częściową rację w sprawie dokumentu, który potwierdziłby, że nie będziemy wypłacać pieniędzy stronie żydowskiej. Tyle, że jeśli byłaby ona "ustawą" byłaby prawniczym bublem, bo jeśli Żydzi mieszkali w Polsce, to byli Polakami i mienie spadkowe należy z automatu do Polaków i Polski, nawet jeśli wcześniej byli wśród nas Polacy pochodzenia żydowskiego. Poniekąd UCHWAŁY nie można uchylić, a takiej niestety oczekuje polska opinia publiczna. Powinna być więc deklaracja rządu, że w trybie natychmiastowym uchwali taką uchwałę.
 

aspagnito

Member
No dobrze. Jeszcze raz do telewizji. Napierdzielają kontrastem i przeciążają sprzęt. Również po stronie użytkowników. Nie dość, że i oko się męczy i ciało bardziej stresuje, to bez eksponowania żółtego, ludzie przełączają się na inne kanały - nie wiedząc czemu. Wasz sprzęt się zepsuje, a gdy pójdziecie do jajogłowych - ci wam nic nie powiedzą. Poza tym co to jest "sytuacja hydrologiczna"? Ryszard Kalisz przy okazji pewnej powodzi postulował "ustawę hydrologiczną". Słusznie powiedziano, że byłaby to "ustawa od lania wody". Jet coś takiego jak "sytuacja powodziowa", ale jeśli ktoś nie czuje wrażliwości koniecznej do poprawnego władania językiem polskim, to nie powinien pracować w telewizji. Poza tym w Polsce nie występują "tornada", a trąby powietrzne i mylenie tego jest buractwem. Dodatkowo nikt mi nie wmówi, że podczas zjawisk takih jak trąba powietrzna zimne powietrze nie idzie do góry - bo właśnie na tym polega dramat szkód, że w trąbie powietrznej zimne powietrze "wbrew" normalnej sytuacji idzie do góry - tyle że inaczej. Przestańcie więc grać ekspertów pokazując ludziom mity.
 

aspagnito

Member
Konkretnie powiedziałem, że powinno być tak, iż jeśli osoba dorosła (powyżej 19 roku życia) uprawia seks z penetracją z osobą nieletnią powyżej 16 roku życia, to powinno być to zakazane. Pierwotnie rozróżniałem dwie sytuacje, w których jest albo wykroczenie, albo przestępstwo, ale zmieniłem zdanie - przemyślałem problem i uznaję, iż po prostu uprawianie seksu z penetracją osób nieletnich, albo z osobą nieletnią (lub wieloma osobami nieletnimi) od 16 roku życia jest wykroczeniem - tylko i aż. Czyli jeśli osoba dorosła, a tu jestem (podkreślam to) zwolennikiem rozwiązania japońskiego, gdzie za osobę dorosłą uznaje się osobę powyżej 19 roku życia (dla większości dorosłość wiązałaby się z tym samym rokiem, w którym zdali Maturę)... jeśli osoba dorosła uprawia seks z penetracją z osobą nieletnią powyżej 16 roku życia - jest to wykroczenie. Jeśli taki seks z penetracją uprawiają nieletni w wieku 16 lat i ponad - również jest to wykroczenie.

Co zaś tyczy się patałachów z publicznej - gratulacje! Pewnie siedzi tam kilku jajogłowych, którzy "śmieją" się, że głos zabiera ktoś, kto się nie zna. Otóż łatwo sobie wyobrazić, że przekaz informacyjny podlega innym filtrom, niż reklamowy (a to z różnych przyczyn - między innymi odciążenia sprzętu) - a więc obraz emitowany jest na innych zasadach - z użyciem innych filtrów. Ktoś sobie ustalił optimum i wychodzi na to, że jak się żółty włączy, to się sprzęt przesila. Poniekąd teraźniejsze ustawienia są złe i manipulacyjne - a więc nie "oddziałują" pozytywnie na podświadomość człowieka - i statystyczny ugniatacz chleba z dysonansem je odrzuci. Rozwiązanie jest - wystarczy wyregulować bzdurne ustawienia. Poniekąd mi się chce śmiać, bo sprzęt po wyborach będzie do wymiany, ale jak Kaczyński płaci, to można sobie przecież pozwolić.
Jak pokazujecie trąbę powietrzną, to fajne są te grzmoty burzowe (które akurat nie występują przy trąbach powietrznych). Proponuję jeszcze pokazać błyskawicę i to w centrum tej chmury u góry - żeby bardziej postraszyć Polaków. A jest to chmura i ma konkretną nazwę, bo akurat trąby powietrzne powstają w związku z obecnością konkretnych chmur - wystarczy sobie włączyć konkretny filmik na YouTube - pierwszy po wpisaniu w okienku "jak powstaje trąba powietrzna". Paraliżuje mnie jednak to, że oddając głos na PiS, oddam głos na ludzi, którzy za wszelką cenę chcą utrzymać poziom swojej niekompetencji z obawy przed prawdą. A ta istnieje i jest dostępna na wyciągnięcie ręki.

Nawiasem mówiąc prawo dziś już po części rozróżnia takie kwestie dozwalając na petting z osobą nieletnią powyżej 15 roku życia, ale jest to rozwiązanie niewłaściwe, gdyż 15. latek jest jeszcze dzieckiem w szczycie swego dorastania i choć jest już praktycznie dojrzały fizycznie, to jego/ jej psychika nie jest na tyle ukształtowana, aby kontrolować się podczas uniesienia erotycznego. Poza tym chciałbym podkreślić zmianę moich poglądów w kwestii pornografii. Wielką krzywdą, zarówno mężczyzn i kobiet jest udział w handlu ludźmi, prostytucji i wykorzystywaniu czyjejś trudnej sytuacji do zaangażowania jej w film pornograficzny. Jest to poniżające, również dla użytkowników stron z darmową pornografią. Poniekąd nie jest możliwym zahamowanie dziś tego zjawiska i mogłoby ono przybrać wymiar pozytywny, pod warunkiem regulacji, iż w Internecie zablokowano by strony pornograficzne przedstawiające osoby fizyczne, a tym samym wymuszono by wypromowanie pornografii będącej animacją graficzną, pod warunkiem, że takowa nie promowałaby dewiacji. Dziś są takie filmy pornograficzne w Internecie, czyl filmy będące animacją graficzną, ale promują w 99% dewiacje i robią to w sposób brutalny, pokazując obrazy zdemonizowane. Młodzież w dzisiejszych czasach ma prawo budować swoją seksualność i o tym prawie nie zapominajmy. Kościół powinien w tej sprawie ustąpić - a zwłaszcza komisja parlamentarno-kościelna. Również przyjmując, że życie ludzkie zaczyna się w momencie uformowania odrębnej zygoty ludzkiej, a nie w momencie "poczęcia" (co brzmi jak "cytowanie poezji i nie jest jakimkolwiek terminem, poza archaicznym wyobrażeniem). Nie uregulowanie kwestii seksualności w Kościele, a przeciąganie racji na stronę Kościoła i jego pierwotnego wyobrażenia (które zawsze przecież ulegało zmianie) będzie świadczyło o tym, że Kościół tak naprawdę nic nie chce do dyskusji wprowadzić, a utrzymać status quo ofiary całego "zamieszania".
Rozwiązanie o odrębnej zygocie ludzkiej przewiduje, iż materiał genetyczny jest tylko materiałem (czyli nie jak zgodnie z nauką KRK "materiał genetyczny nie może iść w kanał" - bo zawsze w ten "kanał" idzie i to obrzydliwe sformułowanie). Masturbacja byłaby grzechem lekkim, a nie ciężkim, in-vitro byłoby dopuszczalne tylko w momencie, gdy nie zabijano by płodu, którego czas liczyłby się od momentu odrębnej zygoty ludzkiej (to, że matka biologicznie odrzuca niektóre płody jest śmiercią naturalną płodu). Antykoncepcja byłaby też możliwa, chyba że polegałaby na zabiciu płodu od momentu uformowania się odrębnej zygoty - czyli odpadają tabletki poronne, czy "spiralka". Każdy lekarz też miałby prawo odmówić jakiegokolwiek udzielenia aborcji, powołując się na klauzulę sumienia.
 
Ostatnia edycja:

adi

Member
Konkretnie powiedziałem, że powinno być tak, iż jeśli osoba dorosła (powyżej 19 roku życia) uprawia seks z penetracją z osobą nieletnią powyżej 16 roku życia, to powinno być to zakazane.
Czyli chcesz zakazywać seksu 19 latka z 18 latką?

Bo tak wynika.


Poza tym chciałbym podkreślić zmianę moich poglądów w kwestii pornografii. Wielką krzywdą, zarówno mężczyzn i kobiet jest udział w handlu ludźmi, prostytucji i wykorzystywaniu czyjejś trudnej sytuacji do zaangażowania jej w film pornograficzny.
Ale skąd to bierzesz?

Bo jakbyś zapytał prostytutki pracujące za 15,000 miesięcznie to one ci powiedzą że największą krzywdą która upadla człowieka jest praca w biedronce.


Jest to poniżające, również dla użytkowników stron z darmową pornografią. Poniekąd nie jest możliwym zahamowanie dziś tego zjawiska i mogłoby ono przybrać wymiar pozytywny, pod warunkiem regulacji, iż w Internecie zablokowano by strony pornograficzne przedstawiające osoby fizyczne, a tym samym wymuszono by wypromowanie pornografii będącej animacją graficzną, pod warunkiem, że takowa nie promowałaby dewiacji. Dziś są takie filmy pornograficzne w Internecie, czyl filmy będące animacją graficzną, ale promują w 99% dewiacje i robią to w sposób brutalny, pokazując obrazy zdemonizowane.
Ale mamy 2019 a nie wieki średnie. Nikt nie będzie cenzurował pornografii bo tobie się wydaje że animacje będą lepsze.
 

aspagnito

Member
To zapytaj dlaczego w Biedronce nie pracują dzieci i tych dzieci zapytaj, czy to moralnie naganne, gdy są zgwałcone przez dorosłych. Dorosły i dojrzały by wiedział jak te sprawy rozróżnić, a opinia prostytutki, której się nie chce uczciwie pracować, na przykład w Biedronce, bo woli szybki zysk nie jest dla mnie i nie powinna być dla nikogo wykładnią. Tak. Seks z penetracją 18. letniej osoby z osobą 19. letnią powinien być wykroczeniem, gdyż dopiero osoba 19. letnią jest na tyle dojrzała, aby móc założyć rodzinę i podejmować dojrzałe decyzję o ryzyku koniecznym w dorosłym życiu.
 

aspagnito

Member
Koalicja Europejska nie odniesie w tych wyborach spektakularnego zwycięstwa. Głównie ze względu na powódź tuż przed wyborami, genialną akcję rządu i koniec już dziś zagrożenia, a jest piątek, więc jest szansa i konieczność powstania przed wyborami trzech frakcji, centrolewicy, liberałów i konserwatystów, aby centrolewica wygrała w wyborach parlamentarnych. W wyborach, gdzie nie liczyli by się populiści głosowali byśmy "za", a nie "przeciw".
Gdyby koalicja Europejska wygrała w tych wyborach, nic by się nie zmieniło i PiS wygrałby w wyborach parlamentarnych, rządząc przez kolejne dwie kadencję.
Nawiasem mówiąc, zgodnie ze starym powiedzeniem "nie wystawia się Boga na próbę".
 

Do góry