This site is owned and third-party cookies.
If you continue with us, we understand that you accept our use of cookies.

Co nowego?
Polityka.org.pl
Witam. Może jesteście zaciekawieni, co się aktualnie stało. Od jakiegoś czasu domena była na sprzedaż, na początku z forum, później bez. Forum nie udało się kupić, więc postanowiłem kupić domenę, zakupić płatny skrypt forum i zacząć wszystko od nowa. Jeżeli stara ekipa forum chce pomóc to zapraszam do kontaktu, na starym forum administracja nie aktywowała mi konta i nie mogłem do nikogo napisać etc.
Planów jest dużo, a co z tego wyjdzie to zależy od rozwoju forum. Już nie firma się będzie zajmować tym forum, tylko osoba prywatna, więc nie ma mowy, aby czekać na coś po parę miesięcy.
Mam nadzieję, że wspólnie stworzymy najlepsze forum polityczne.

NOWA POLITYKA.ORG.PL - CZYTAJ!

Wybory 2018!

Wybory samorządowe - wasze ukierunkowania

Mam pytanko kierujecie się czymkolwiek podczas głosowania w wyborach samorządowych?

Chciałbym tu opisać beznadziejność wspaniałomyślnych lokalnych komitetów wyborczych i jowów.

Niby to takie fajne że nie głosujemy na partie tylko na ludzi z "lokalnego środowiska". Ale czy to naprawdę coś daje? To że ktoś pochodzi z podwórka a nie ze strukturalnej organizacji nie oznacza że jest wolny od brudów polityki. Wbrew pozorom, polityka jest tu jeszcze bardziej brudna, tyle że bardziej podwórkowa, najważniejsze żeby w każdym okręgu obstawić swojego swojaka, dany komitet czy organizacja może zdobyć dużo głosów ale nie zdobędzie nikogo jeśli nie wygrali w żadnym okręgu. Tutaj kluczowe jest manipulowanie okręgami wyborczymi, strategiczne rozmieszczanie kandydatów itp.Dany kandydat mógłby zdobyć całkiem sporo głosów w całej gminie, ale najważniejsze żeby tylko wygrał na lokalnym podwórku.

Przykład z mojej gminy - znalazłem jednego kandydata na którego chętnie bym zagłosował - jako jeden z niewielu pofatygował się o zrobienie strony czy filmu na YT i potrafił przedstawić jakieś pomysły i program, większość tylko gdzieniegdzie obklei słupy swoimi mordami. Niestety nie pasował on do mojego okręgu. W takim razie chciałem wesprzeć chociaż komitet z którego kandyduje- niestety tym razem zagłosowałem na kretynkę która mało miała wspólnego z tamtymi programami i pomysłami.

Jesteśmy stworzeniami stadnymi - tworzenie zorganizowanych struktur partyjnych to nic złego. Dzięki temu bez wydawania ogromnych środków na kampanię można już coś stwierdzić o danym człowieku - wszak bez powodu wpisał się do tej czy innej partii, niemożliwym jest poznanie faktycznych intencji każdego człowieka, spojrzenie na partię już dużo o nim mówi. Mądry człowiek pracuje wtedy na dobrą opinię swojej partii co może wpłynąć na inne okręgi. Tak samo nieudacznik nie powinien się dostać do szanowanej partii i może być przez tą partię 'zwolniony', partia może też mieć think tanki, ekspertów. Teraz w wyborach mogę głosować na kandydatów... z dupy, bo tam wprowadzili to wspaniałomyślne oświecone JOWy. Może jestem bezmyślnych ciagnącym za stadem bucem, ale wolałbym już głosować na partie które jako całość coś sobą reprezentują, niż na lokalne komitety które też są partiami, tylko że podwórkowymi.

Do góry