This site is owned and third-party cookies.
If you continue with us, we understand that you accept our use of cookies.

Co nowego?

Zbigniew Boniek jak zareaguje na to, co zrobili kibice?

P

Piotr Pawlak

Guest
Reprezentacja Polski nie ma ostatnio dobrego czasu, a także prasy. Podopieczni Jerzego Brzęczka zawiedli we wrześniowych spotkaniach eliminacji Mistrzostw Europy 2020. Pod ostrzałem znalazł się także Zbigniew Boniek, który może być zaskoczony tym, co zrobili kibice.

Polacy rozbudzili apetyty nawet najbardziej sceptycznych kibiców zdobyciem kompletu, dwunastu punktów w czterech meczach eliminacji Euro 2020. Kibice nie pamiętali nawet kiepskiego stylu, liczyły się dla nich wygrane. Wszystko jednak obróciło się o 360 stopni we wrześniu. Sympatycy biało-czerwonych liczyli na kolejne sześć „oczek”. Kadra tymczasem przegrała z przeciętną Słowenią i zremisowała z Austrią. Wrześniowe spotkania rozpoczęliśmy od porażki w Lublanie. Polska miała zrehabilitować się na Stadionie Narodowym. W Warszawie jednak tylko zremisowaliśmy bezbramkowo z Austriakami.

Zbigniew Boniek o reprezentacji Polski


Zbigniew Boniek wypowiedział się na temat spotkań ze Słowenią i Austrią dla stacji Polsat Sport. Rozmowę prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej z Tomaszem Smokowskim znaleźć można między innymi w serwisie Youtube,
Please, Zaloguj or Rejestracja to view URLs content!
Boniek na początek przytoczył fakty – pod jego wodzą reprezentacja rozegrała 14 meczów o punkty i tylko jeden z nich przegrała. Prezes PZPN próbował także ratować słabą grę Polaków, tłumacząc, że nie mamy w kadrze gwiazd największego kalibru. Stwierdził również, że w eliminacjach Euro 2020 w piłkę potrafią grać wszyscy. Zbigniew Boniek zaprzeczył, by w kadrze trwał kryzys. Polacy jego zdaniem nie zagrali według oczekiwań, ale wciąż jesteśmy liderami grupy. Naszym celem jest pojechać na Mistrzostwa Europy, a czas na poprawę stylu gry jeszcze według Bońka przyjdzie.

Reakcja kibiców na wywiad Zbigniewa Bońka


Wypowiedzi szefa PZPN nie do końca spodobały się kibicom. Pod filmikiem w serwisie Youtube liczba „łapek” w górę i w dół rozkłada się po 50%. Domniemamy, że oznacza to, że połowa kibiców, która słuchała wywiadu Zbigniewa Bońka nie zgadza się z jego słowami.

Czy prezes
Please, Zaloguj or Rejestracja to view URLs content!
może być zaskoczony z takiej reakcji biało-czerwonych sympatyków? Z pewnością tak. Polski Związek Piłki Nożnej do tej pory pod względem PR działał wręcz nienagannie. Przez pewien czas o marketing związku dbały dobre wyniki reprezentacji dowodzonej przez Adama Nawałkę. Kiedy kadrę spotkał kryzys podczas turnieju, to PZPN też potrafił zamazać plamę. Większość ekspertów i dziennikarzy była przychylna związkowi, a największa krytyka spadła na ówczesnego selekcjonera. Nie odbiło się to jednak na wizerunku PZPN.

Teraz, kiedy nasza kadra znalazła się w ogniu krytyki jest zupełnie inaczej. Słów krytyki nie szczędzą nawet eksperci telewizyjni, czy dziennikarze, którzy słynęli z nadzwyczaj wygórowanej przychylności dla PZPN i reprezentacji. Mówi się o braku odpowiedniej selekcji, planu na grę reprezentacji, czy fatalnym systemie szkolenia. Wydaje się, że dla PZPN-u to najtrudniejszy okres pod względem budowania pozytywnego wizerunku. Czy związek upora się z falą krytyki? W mediach przejawiają się wypowiedzi o „hejtowaniu” kadry i PZPN-u. Na budowaniu roli poszkodowanych nie da się jednak tworzyć wizerunku i przyszłości polskiej piłki. Tutaj trzeba zdecydowanych działań.

Czy Waszym zdaniem reprezentacja Polski i PZPN znalazł się pod słuszną krytyką kibiców?

Artykuł
Please, Zaloguj or Rejestracja to view URLs content!
pochodzi z serwisu
Please, Zaloguj or Rejestracja to view URLs content!
.

Please, Zaloguj or Rejestracja to view URLs content!
 

Do góry